Jump to content

Octavia RS TFSI


saibot

Postare recomandată

e vorba de 1.2, nu 1.4 :) si e caz singular. ca doar la astea face. la restul cu lant nu.

Link către comentariu
  • Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • saibot

    217

  • nervoss

    23

  • TudorM

    14

  • Circoloco

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

the infamous 1.4...., am auzit de micutul nazdravan :)

 

l.e. - de unul din ele :)

Modificat de mik15
Link către comentariu

Zgomotul nu reprezinta o problema? Trebuie sa astepti sa se rupa lantul sau intanzatorul?

 

Oricum nu pot sa zic din experienta pt ca nu am avut si nici nu intentionez sa imi iau, nu pot decat sa fac referire la ce zic posesorii acestui motor.

 

Uite ce zic colegii tai: http://vwforum.ro/topic/94047-black-diamond-gt/page-56

 

In fine...am cam deviat de la subiect.

Modificat de saibot
Link către comentariu

Si eu am nankag de vara si sunt multumit de ele. Au si un profil mai sport iar pretul este destul de ok.

Link către comentariu

Inca nu stiu. Maine vad.

Devizul era in jur de 1600ron dar fara filtru de combustibil si un burduf de planetara(observat mai tarziu). In jur de 1750 RON (piese+manopera+factura+garantie) fara ulei ca asta il aveam

Modificat de saibot
Link către comentariu

E aproape gata animalul. A ramas pentru maine burduful de planetara(pt ca am vrut OEM) si adusesera altceva si filtrul de benzina.

 

Pompa de apa(OEM) s-a deplasat din ax in interior dupa 22.000km. Din pacate iesise din garantie, din fericire a picat in parcare si nu in mers.

 

Tachetul de la HPFP arata ca nou dupa 10.000km. Nu-l mai schimb prea curand.

 

 

 

post-47479-0-72441500-1389119628_thumb.j

post-47479-0-06691400-1389119641_thumb.j

post-47479-0-03717100-1389119701_thumb.j

Link către comentariu

OffT:D

 

chestia aia cea mai argintie din prima poza ..aproape in centrul pozei de de langa cureaua de distributie...este intinzator ? 

Ideea este ca la mine scoate un zgomot metalic..si la tine trancane unpic ?  

eu mi-am schimbat de vreo 5 luni toata distributia cu pompa de apa curea de accesori etc...si nu mai stiu exact daca inainte facea asa sau nu :D

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Aia e cureaua de accesorii si piesa arginite este rola de la accesorii. Nu face niciun zgomot la mine

Probabil ca nu ti-au schimbat rola respectiva.

 

Azi am luat si eu masina si am bagat 50km. Sunt din nou pe cai :)

Modificat de saibot
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Da, eu eram cel care-ti tot admira motorul si studiam admisia. Foarte frumusica masina.  :)

 

Pacat ca ai plecat inainte sa apuc sa te intreb si eu una alta. Pe urma a trebuit sa plec si eu pe la 12.

Modificat de TudorM
Link către comentariu

Nu am avut prea mult timp la dispozitie. Trebuia sa ma tragi de maneca. Nu te-am vazut la masina ca te bagam eu in seama :)

Link către comentariu

A intrat la hibernat , nu are rost sa ma chinui cu ea. Am trecut pe mod 75cp :) ca ma misc mai usor prin oras pe vremea asta cu sub-motorizata.

Maine dc se opreste viscolul scot si rs-ul din parcare, ma inarmez cu o lopata si in 10 ore n-am ce face :))

 

Era buuuun un Superb 4x4 acum, poate la anul pe vremea asta sa fie ...

Link către comentariu

Multumesc la fel. Pasiunea e pentru masini in general.

RS-ul a reusit sa imbine mai multe lucruri - spatiu, confort, sportivitate...desi la sportivitate am cam sarit din schema :))

Link către comentariu

Te salut,cred ca ai multe de spus in materie de RS.Ce parere ai vis-a-vis de evacuare,in special de toba finala?Ce zici de MAGNAFLOW?Creazi ca ar fi indicata o finala cu amortizor?

Link către comentariu

Nu cred ca ai cum sa pui amortizor pe finala cu iesiri duble. Daca pui tips cu o singura iesire, gen Seat Cupra va arata groaznic.

 

Sa inteleg ca vrei doar sunet. In cazul asta mai bine anulezi intermediara si mergi pe finala de fabrica.

 

Insa iti recomand sa deschizi cu incredere un topic de prezentare a masinii. Sunt destule persoane care te pot ajuta cu sfaturi :)

Modificat de saibot
Link către comentariu

Am scos ursul din barlog si l-am dus la zapada si mai mare :D

 

Sunt foarte multumit de gumele mele chinezesti. Am iesit cu masina mea joasa si cu valente sportive :)) din zapada marisoara unde alte masini cu cauciucuri de "firma" au ramas blocate si au trebuit impinse.

 

Fiind satul de 75cp am mers ceva mai repede :) avand partener de distractie la dus un Porsche si la intors un Haudi mancaceas. Nici acum nu cred ca integea "ceafa lata" de ce decoleaza masina aia alba care nu e Haudi de langa el.

 

La intoarcere am avut ocazia sa testez franele si gumele la intrarea Paulesti in DN1, cand un posesor de Logan s-a decis sa-mi sara in fata in 50m fara sa se asigure. Incredibil cat de inconstienti sunt oamenii - sa intri in DN ca si cum ai intra la tine in curte.

 

Evident, puteti sa-mi apreciati arta in a face fotografii, dupa cum v-am obisnuit :))

post-47479-0-18302500-1391356948_thumb.j

post-47479-0-54639200-1391356958_thumb.j

post-47479-0-04279000-1391356969_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!