Jump to content

Octavia RS TFSI


saibot

Postare recomandată

Salut Tibi :) , nu te-am vazut

O poza de sezon, facuta acum in weekend :) si una cu injectoarele pacatoase (1 injector defect de nou - mai rar asa, te baga rau in ceata unul dasta )

post-47479-0-62056200-1358188111_thumb.j

post-47479-0-16095300-1358188144_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • saibot

    217

  • nervoss

    23

  • TudorM

    14

  • Circoloco

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am spalat masina azi ca prea era frumos afara si am facut cateva poze

Stiu...sunt praf in domeniul foto :) Din fericire arata mult mai bine in realitate :D

Si o poza cu motorul meu prafuit dar sanatos

post-47479-0-40083600-1359892442_thumb.j

post-47479-0-23452500-1359892454_thumb.j

post-47479-0-91595000-1359892466_thumb.j

Link către comentariu

M-am uitat azi la km si deja am facut 1000km de cand am k04.

Trece timpul cand te distrezi :))

Link către comentariu

Am dat comanda de cauciucuri de vara si luni ar trebui sa ajunga.

 

Acum cu ce distruge transmisia  la vara :))

Link către comentariu

Ecsta XS, ar trebui sa fie bunicele. Ai grija pe ploaie, totusi. Par mai mult semi-slick.

La ce pret le-ai luat si de unde?

Link către comentariu

600ron bucata - din ungaria.

In ro nu erau pe stock si erau si mult mai scumpe - cel putin ce am gasit eu

 

sunt ok  pe ploaie atata vreme cat nu se exagereaza, lucru valabil pt orice cauciuc

Link către comentariu

225/40/18

 

comandat prin cineva . nu stiu dc or mai avea ca sunt la lichidare de stock. In RO am gasit ci 900ron bucata

 

iti trimit pe PM mailul persoanei.

Link către comentariu

Nu-s chiar de la noi dar pot ajunge la noi in 3 zile :D

 

Dc vrei spune-mi...si se rezolva (in ideea ca mai au)

 

Pretul e undeva sub 600 RON cu transport cu tot

Modificat de saibot
Link către comentariu

Intreb mai mult de curiozitate. Ai gasit pe undeva informatii despre durabilitatea acestor anvelope in timp (cat de rapid se uzeaza)?

 

Cred ca vei avea aderenta buna (la Stage 3 ai si nevoie) pe asfalt uscat si bun/curat, iar pretul este unul rezonabil pentru dimensiunea lor.

 

Sa vina primavara si sa le "tocesti" cu placere. :)

 

Apropo, din ce am citit pe topicul de prezentare nu am inteles exact daca ai finalizat cu toate setarile software pentru noua turbina K04.

Modificat de volvol
Link către comentariu

Genul asta de cauciucuri se uzeaza mai repede datorita compozitiei mai moi din care sunt realizate - de aici venind aderenta

Avand in vedere ca merg preponderent normal si nu particip la competitii sportive nu ar trebui sa am probleme cu uzura prematura.

Pana nu incercam nu avem de unde sa stim. :)

Dc ma tin 20-25k de km e bine, avand in vedere ca sunt la jumate din pretul concurentilor directi pastrand proprietatile.

Va spun sincer  - le-am luat mai mult pentru a ma opri mai repede decat pt a accelera :D

 

E finalizat softul de cateva luni(sf decembrie)  - merge perfect. De altfel softul nu a avut probleme doar a trebuit trecut de la stg 2+ la stg 3

Modificat de saibot
Link către comentariu

Exact, trebuie să testezi să vezi cum ți se potrivesc ție. Dar 25k mi se pare așa de mult. Nu prea am reușit performanța asta nici cu anvelope normale.

Link către comentariu

Cu anvelope de vara am aproximativ 40k si mai duc un sezon.Ii vorba de Brigestone.

Deci se pot face km dar depinde si de cum mergi cu masina.

Modificat de snack
Link către comentariu

Cam asa merg si eu cun un set de anvelope "normale" - 40-45k de km.

Am avut pe fosta masina tot un fel de semislick, Hankook rs-2 si dupa 15k de km aratau perfect - mai duceau inca pe atat si cam vedeau abuz (drag racing and stuff )  - nu am mai apucat sa vad cat tin ca am taiat unul si pe urma am vandut masina.

 

Pe de alta parte - Yoko Ad 08 dupa 8000km de abuz:

post-47479-0-64621000-1360657142_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

post-47479-0-44533700-1362686550_thumb.jAm echipat jantele de vara cu noile cauciucuri

Cu ocazia asta le-am si cantarit.

Jantele Team Dynamics 18" - 9.0 kg

 cauciucuri Kumho KU36 - 10.4kg

 

Cel mai sigur jantele de vara le voi monta in Aprilie, pentru ca aceste cauciucuri au nevoie de temperatura exterioara mai mare pentru a avea eficienta

Modificat de saibot
Link către comentariu

Deci dupa aprilie sa ma inscriu si eu la o tura :D

Sa le tocesti cu placere!

Link către comentariu

pe periculoase arata...de parca ar vrea sa mearga sideways pe circuit :)

Link către comentariu

Tocmai ca nu asta e. Ecsta XS sunt printre cele mai bune la aderenta laterala.:)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!