Jump to content

GOLF4motion


z e n i t h

Postare recomandată

recomandarea mea ar fi sa cumperi alte scaune cu incalzire de fabrica. e un adevarat chin sa demontezi tapiteria

Link către comentariu
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • z e n i t h

    66

  • Muale

    11

  • mad_kat

    7

  • Cosmin ZKG

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, ideal ar fi sa gasesc interior sport/recaro cu incalzire si sa mai am si banii atunci. :)) Daca nu, o sa merg pe varianta asta pentru ca am un prieten tapiter care mi-a mai desfacut o data tapiteria de pe scaunul soferului ca sa imi remedieze vesnica ruptura de pe partea stanga a spatarului. 

Modificat de ADiBHN
Link către comentariu

@zenith: alea par sa fie rezistente de Logan/Renault sau mi se pare mie?

Ca am mai auzit cazuri de supraincalzire la ele. :mellow:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

nu aveau nici o eticheta dar cred ca de renault sunt

momentan se comporta foarte bine

Link către comentariu

E bine atunci. Teoretic la o treapta mai mica de incalzire nici foliile de logan nu ar trebui sa aiba nici o problema.

Link către comentariu
  • 3 months later...
On ‎06‎.‎02‎.‎2014 at 2:15 PM, z e n i t h said:

154.349

s-a efectuat inspectia tehnica periodica: zero probleme, cost 70 lei.

183.384 ITP din nou + bucse bara stabilizatoare

BBS.jpg

Link către comentariu

Felicitari !

Nu si-a mai gasit alt pasionat sa continue povestea ? :) Sau ai luat hotararea sa ramana la tine ? 

Link către comentariu

va mai ramane la mine un timp. la cati bani am investit ar fi pacat sa nu ma bucur de el in continuare

DSCF1699.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

185.058 - inlocuit butuc roata, rulment, bieleta de directie, cap de bara dreapta si burduf

Spoiler

multumesc CNADNR

 

butuc RUVILLE.jpg

rulment FAG.jpg

bara directie dr LEMFORDER.jpg

 

Modificat de z e n i t h
Link către comentariu
  • 1 month later...
z e n i t h

187.080 - revizia nr. 5: schimbat ulei, filtre si colier teava esapament

2016.jpg

colier.jpg

Link către comentariu

colierul ala l-am schimbat si eu acum ca am dat jos catalizatorul sa scot turbina pe jos, ca pe sus nu incape. Ca o mica precizare si o recomandare incearca un ulei mai calitativ, chiar daca vrei sa continui pe Castrol (desi exista variante mai bune) macar baga edge.

Link către comentariu
z e n i t h

am bagat edge acum 2 ani si nu mi-a placut deloc sunetul motorului iarna. plus ca a fost singurul ulei (in 4 ani) de la care mi s-a aprins martorul de nivel inainte de revizie

poate am nimerit eu un lot mai slab dar nu vreau sa mai repet experienta

Link către comentariu

La fel am patit si eu cu Edge la ALH. Mi-a aparut la 9500km pe autostrada "oelstand pruefen"... Urmatorul schimb am pus Motul xcess 8100. Se aude altfel si nu mi l-a mancat - este cam la o treime pe joja, si am aproape 11k (stiu, nu e ok, dar am avut alte prioritati, tot VAG ;) )

Link către comentariu
  • 4 months later...
  • 7 months later...
  • 7 months later...

dupa aproape 6 ani si 70.000 km petrecuti impreuna, golful are un nou proprietar

sper sa se bucure de el mult timp de acum inainte!

GOODBYE.png.4beb70548a8b869a7294688979e9f176.png

eu continui povestea Volkswagen cu un Golf 6 2.0 TDI 4motion COMFORTLINE + bixenon, trapa, park assist cu rear view camera, pachet iarna, clima, oglinzi exterioare rabatabile electric, etc...

HELLO.jpg.32456bda06d485c4d130d39bf33570b6.jpg

acest topic poate fi inchis

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!