Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

Ca idee - vreau folie geamuri - culoarea originala...verde inchis si RNS 510.

Link către comentariu

Ca idee - vreau folie geamuri - culoarea originala...verde inchis si RNS 510.

:emthup:

Am o presimtire ca o sa mai fie multe idei d-astea

Link către comentariu

So it begins cu modificarile. :icon_thumleft:

Retrofit de climatronic de pe b7 nu te tenteaza?clima-4624707936683163358.jpg

Link către comentariu

Am vazut masina live si arata ca scoasa din showroom. Miroase a nou.

Florine, vezi cu trusele alea de scule, sa le dezinfectezi ca la spital inainte de a le plimba in portbagaj.

Sper ca data viitoare sa aud si motorul cum suna.

Modificat de uhu10uhu
Link către comentariu

Multumesc, Andrei !

Imi pare rau ca te-ai grabit azi....

Ego - nu... parca arata ca cel vechi de la B6... Nici nu am stiut ca l-au modificat iar.... eu il am pe cel de B7, cum a aparut prima oara .. ca cel de aici http://forums.dieselstation.com/lofiversion/index.php?t33217.html

Link către comentariu

salut din nou

pot sa te intreb de ce ai ales din nou cutie manuala?

eu nu stiu cum e, nu am mers niciodata, dar banuiesc ca tu stii si ai avut un motiv intemeiat de nu ai ales

cu stima

Link către comentariu

Nu, asa am gasit masina configurata.... daca era DSG - cumparam si asa.

Link către comentariu

deci manual sau automat e totuna pentru tine?

mi se pare un criteriu important

mai important decat culoarea sau dotarile, e diferenta mare cu sau fara

nu crezi?

Link către comentariu

nu poti sa cumperi masina la mana a doua configurata cum vrei, e foarte greu sa gasesti, daca el a vrut culoarea asta si i-a placut dotarile, ce are?

Link către comentariu

Eu am avut manuala si automata in acelasi timp. Pur si simplu nu conteaza pentru uniii, te urci la volan si apesi pedalele... doua sau trei, cate are. :lol:

Ce vrea sa zica Florin, este ca nu l-ar fi deranjat sa fie cu DSG. Dar daca nu e, merge si asa. Ba inca eu cred ca o sa mearga mai ieftin si mai multi km fara DSG.

Link către comentariu

Si eu m-am lovit de aceeasi problema cand am cumparat-o. Dar am preferat sa aiba culoarea, interiorul si dotarile ce mi le-am dorit, in detrimentul transmisiei.

Depinde fiecare ce considera prioritar. :)

Link către comentariu

Victorash si Cosmin au perfecta dreptate.

Cutia de viteze - pentru mine nu a reprezentat un criteriu de selectie pentru mine...... sau un must have .... imi era indiferent.

La cautare a fost asa....

- Variant Highline

- Motor common rail

- interiorul face lift - de CC sau B7

- piele cu alcantara

- faruri bi-xenon adaptative

- volan comenzi, maxidot.

- culoarea mocca brown - consider ca e printre cele mai frumoase culori la B6

- jante aliaj OEM

,,, dupa asta, transmisie.... cu s-o nimerii, navigatie - nu a fost sa fie.... dar o sa urmeze.

ce are, nu am cautat, dar imi place, e super util si m=a scapat de bani cheltuiti ulterior....

-telefon pe bluetooth, cu tastatura separata.

-scaune incalzite

-duze parbriz incalzite

... acum, fiecare isi cauta masina, asa cum considera si in functie de nevoi....

Link către comentariu

am inteles,

nu am vrut sa apara polemici,

doar intrebam ptr ca mi se pare o mare diferenta intre manual si automat

acum fiecare cu parerea lui, si sunt sigur ca tu stii mult mai multe decat mine in acest domeniu

inca odata te felicit si iti urez multa sanatate si bafta

cu stima

Link către comentariu

Apropo de mica polemica, la ce usor este acum ambreiajul la noile motoare, e mult mai odihnitor chiar si prin oras. Chiar daca DSG-ul ramane "the king"!

Link către comentariu

Am avut astazi ocazia de a vedea live noul SKF , o masina de vis, inca miroase a nou in ea, am ramas cu gandul la volanul acela cu comenzi.

Sa o rulezi cu placere :icon_thumleft: Florin

Link către comentariu

Imi pare rau ca nu am stat mai mult la taclale... dar trebuia sa termin de pus computerul de bord, la Passat-ul ala.....

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
F l o r i n

Azi mi-am facut un pic de timp pt ea si i-am activat cateva functii... printre care si Rain closing

th_20120507_202153.jpg

Link către comentariu

functia ridica geamurile sau incuie si usile? ca am vazut becul rosu clipind spre final

Link către comentariu
redline1619

frumoasa masina ai aici Florine,foarte dotata ! multi km fara evenimente neplacute !

o masina ca a ta isi dorea si tata,insa nu a mai fost sa fie :P

Link către comentariu

Functia ridica geamurile cand masina este incuiata din telecomanda si ploua afara.

Link către comentariu

geamurile ar trebui sa urce chiar daca nu ploua afara.

cine ar lasa geamul jos si incuie masina...? poate doar putin crapate sa se ventileze dar la ce oameni sunt ....nu as risca nici atat

Link către comentariu
C o s m i n

Azi mi-am facut un pic de timp pt ea si i-am activat cateva functii... printre care si Rain closing

Pana ploua destul sa simta senzorul, ti se inunda pielea. Dar ideea e buna.

Link către comentariu
F l o r i n

geamurile ar trebui sa urce chiar daca nu ploua afara.

cine ar lasa geamul jos si incuie masina...? poate doar putin crapate sa se ventileze dar la ce oameni sunt ....nu as risca nici atat

Poate se joaca copilul la geamul din spate si tu nu vezi ca e deschis..... oricum, am activat-o mai mult de distractie.....

In rest - am Confort closing activat - si doar apesi un pic mai lung pe butonul de inchis si inchide tot.

Link către comentariu
dark_master

Comfort closing inchide geamurile de tot apasand cateva secunde scurt? Practic, nu mai trebuie sa tii apasat pana se inchid?

Link către comentariu
F l o r i n

Da, asta e rolul functiei.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!