Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

Toata treaba e sa iti vezi lungul nasului si adancimea buzunarului ca sa o si intretii corespunzator (atipic romanilor). Exemple sunt multiple ca nu e greu sa iei o masina, ingrijirea de baza le creaza probleme :).

Florin face parte din exceptii si eu pers apreciez f mult. Bv Florine, ofera-i ce-i mai bun ;)

Link către comentariu

Clar - in limita posibilitatilor. Cine isi permite sa intretina un BMW, jos palaria... si sarit pe seria 5. Cine nu, se indreapta catre ceva mai usor de intretinut. Oricum, masina merge vis.... miroase a nou in interior... chiar dupa 2 ani.

Plus ca e o placere sa vezi cum comunica toate echipamentele intre ele..... telefonul, maxidotul... citesti SMS -urile direct pe maxidot.... mai mult pentru asta am vrut 2010... ca are toate echipamentele modelul nou, ca la G6 sau B7.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si fara limita de km! E bine ca ai luat-o full de data asta, iar culoarea e superba si eu am zis daca imi iau vreodata B6, tot culoarea asta va fi! :D

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos si sa te poarte cat mai multi km. stii ce nu imi place? ca este suspect de ieftina. eu am un motto: lucrurile bune au un pret, pe care sunt dispus sa-l platesc intotdeauna. paste fericit

Link către comentariu

Mda, eu v-am spus pretul real, care l-am platit in urma negocierii cu responsabilul de acolo.

Cam asa sta treaba... totusi... 12800 euro pretul platit+ 2432 euro - 19% TVA ul , drumul - in jurul la 500 euro si ce mai e de platit in tara - cred ca inca 500 euro, iti pare asa de putin ?

daca da, nu pot decat sa ma bucur, ca am facut treaba buna.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

probabil ai sa ajungi la 16.000 euro in total

dar isi merita banii, si 5-6 ani de acum incolo nu mai ai motiv sa o schimbi :)

ce-mi pare mie rau in romania este ca nu avem garaje ca nemtii, chiar si cele subterane rezidentiale...

si desi o iei impecabila din nemtia, in romania dupa 2-3 ani incep sa apara zgarieturile, si paleste din stralucire :P

Link către comentariu

Da, ieri a plouat cu nisip din Congo... :lol: de parca masina era din lut facuta.... am mers cu ea la spalat, azi e tot asa... iar la spalat cu ea.....

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie. Susoteam cu Alex F1 in Timisoara : ce masina si-a luat Florin? . Drumuri bune nenea!

Link către comentariu

eu la 2 ani dupa ce am adus golful tinut in garaj cu parbriz schimbat in 2007 de neamt

am inceput sa vad zgarieturile pe vopsea si mai ales cele de pe parbriz de la racleta... muream de ciuda nu gluma :)

si ma gandeam cum plateste matusamea in munchen 50 euro pe luna locul de parcare subteran alocat blocului ei...

am fost si eu prin ele pe acolo.. si ma uitam cum sta frumos masinile la dos, temperatura de 15 grade (cand afara erau aproape 30 la soare)

nu tu chedere uscate de soare, nu tu inghetat iarna, ploi acide care ataca lacul etc..

am si zis, daca ar fi sa-mi iau masina noua, mi-as lua NUMAI daca ma mut la casa dupa 40 ani si evident ca-mi trag garaj incalzit :P

Link către comentariu

Multumesc, Tiesto.... te astept la un drive test :icon_cheesygrin:

soila.... perfect adevarat - oricum, ei nu au praf, nu fac mizerie, nu isi bat joc de lucrurile altora.... masina zici ca e noua. A trecut ieri pe la mine, un prieten de pe forum si a zis ca, daca o bagi in showroom langa cele 0 km, nu faci diferenta ca asta are 2 ani.. vb vine....

Cateva poze, facute la graba....

20120411_084909.jpg

20120411_084938.jpg

20120411_085341.jpg

20120411_085017.jpg

20120411_085532.jpg

20120410_162741-1.jpg

20120410_162731-1.jpg

20120410_162723-1.jpg

20120410_162702-1.jpg

20120410_151839-1.jpg

20120410_151824-1.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

masina mai sufera si in mers,nu doar cand stationeaza...astea-s drumurile noastre...decat sa nu spalam masina cu matura si apa din balta si eventual mai dam o ceara pt protectie. matuirea este ceva inevitabil,putem doar prelungi "agonia" cu grija si produse dedicate

p.s. foarte misto "imperecherea" telefonului,cat esti in masina nu mai trebuie sa pui mana pe telefon. vede si agenda? sau sms afisat era de la cineva ce nu era in agenda?

Modificat de Muale
Link către comentariu

Bai uratule, taci si faci, a?

Frumoasa si dotata. Dotarile fac diferenta. Atat la pret cat si la calitate.

Desi mai bine o luai "cheala", sa ai ce munci. Acum te vei plictisi, asa patesc si eu... :lol:

Ma bucur ca e CR, un motor foarte reusit, foarte silentios!

Si spunea cineva mai sus de BMW... nu-i chiar asa simplu. N-o sa auzi vreun posesor de RWD ca se plange. Dar va spun eu ca e cam cu cantec iarna, poti sa ai anvelopele lu' peste.

Acum ca sa revenim... FELICITARI Florine ! :)

Sa ai MARE noroc la ea si s-o feresti de romani ! Ca intr-adevar te doare sufletul cand vezi ca n-ai unde parca, n-ai unde circula, ca peste tot e plin de "animale".

PS: o curiozitate... a fost greu sa rezervi vechile numere? :winter:

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu

Place ca dotari ;)... ca marime, la cum umblu eu prin Bucuresti, daca ar fi rabatabila, sa nu mai fie nevoie s-o parchez, ar fi ideala :D

Link către comentariu

Cosminu - obiectiv, ca de obicei - exact, mai e si categoria celor care nu au probleme cu tractiunea spate .... ca nu umbla iarna cu ele.....

Gabi - si eu merg zilnic la serv cu ea... dar m-am obisnuit cu masinile de gabaritul asta... e adevarat ca buburuzele se descurca mult mai usor in Bucuresti.

Multumesc !

Link către comentariu

Acum nu-mi numi Golf-ul "buburuza" :P

In urma cu vreo 3 masini am avut un Ford Mondeo si am zis ca nu-mi mai iau in viata mea "avion" ;)

Oricum fiecare cu necesitatile lui... la drum lung si in concedii ar fi perfecta si pentru mine ;)

Link către comentariu

Florine, femeia aia care parcheaza ca inspectorul Gadget sta langa tine? :-S tanti aia cu buburuza rosie.

Cand mai trec pe la tine, vreau eu drive-test! :D Pentru un om de marimea lui, oricum nu ar fi de-al casei intr-o buburuza.

Asta cu conectarea telefonului la navigatie e cea mai tare chestie posibila, inca ma surprinde masina.

Dar n-are trapa! :( Legat de matuire si zgarieturi, astia-s romanii nostri. Dupa ce ca nu sunt avem unde parca, mai avem si soferi care n-ar fi in stare sa parcheze nici in locul unui tir.

Link către comentariu

Aha, e vecina... dar parcam in locuri diferite, din fericire.

Gabi - vb ca fenomen, in genere.... :icon_geek:

da, daca avea si trapa, era mortala - acum, asta s-a nimerit.....

Link către comentariu

Nu merge doar cu flexul..... trebuie si desfacatorul de conserve, sa iasa frumos la colturi..... :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!