Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

Corect, la cata perioada cu zapada avem in ultimii ani in Romania, nu se mai merita jante de tabla.

Link către comentariu
  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    243

  • Muale

    21

  • cridaia

    19

  • C o s m i n

    13

aveam si ET-ul mare la ele.... erau cu ET50.... astea au 37.

Link către comentariu

frumoase jantele mai ales acum ca sunt reconditionate. cam cat a fost toata operatia?

Link către comentariu

daca pretul este corect.... poate.

 

Mihai - 400 lei vopsitul jantelor....la care se adauga prezoanele antifurt, capacelele prezoane si capacelele centrale - noi, originale... sincer, in total astea au fost mai scumpe ca vopsitul....

 

cand o sa imi vina toate capacele centrale... au venit doar 3, il asteptam pe al 4 lea... o sa ii fac poza.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Sunt tare curios cum vor arata pe b6... rau nu cred ca va da, mai ales ca vor fi iesite mai in afara...

Link către comentariu

eu zic ca sunt ok.... din pacate, masina e cam murdara, chiar daca a facut baie sambata.... in Bucuresti-ul santier... se murdareste in aceeasi zi.

 

nu sunt sa iti fure ochii..... ci doar mai frumoase decat tablele cu capace... si ET50.

 

ieri am sosit si centrele noi comandate saptamana trecuta... i-am pus si capacele noi la prezoane si set de antifurturi originale, deci... sunt gata.

Link către comentariu

Important e sa fie drepte si sa arate bine (ele in sine) ca pe wagon e greu sa faci niste roti pe 16 sa nu arate prea mici. :icon_thumleft:

 

Ps: masina asta arata chiar foarte bine, zici ca-i noua. :D

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Ideea este ca am vrut sa renunt la cele de tabla, care aveau ET50

 

pe astea le-am luat intr-o stare deplorabila.... vopsite cu spray negru.... cojite, etc - le-am dat la curatat, vopsit.... toate capacelele noi la ele.... si arata ok acum. Important e ca erau drepte, nelovite, au necesitat foarte putin plumb, la echilibrat.

 

nu le-am ales dupa design - ci dupa ET... si sa fie OEM, ca sa reziste - iarna nu stii ce gasesti pe sub zapada.....

 

ma bucur ca si voi ziceti ca arata ok....

 

va multumesc !

 

asa arata cu tablele....

 

20130302_152850_zps9b51b11c.jpg

IMG_20130301_195035_zpsf8b8272a.jpg

 

 

si asa aratau jantele Road America, cand le-am luat.... 

post-30007-0-32255000-1415794302_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Baza a fost importanta, ca nu erau sparte sau strambe. Cu putina munca/implicare au iesit foarte bine. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Nu puteai sa folosesti prezoanele cu antifurt de la jantele de vara? Eu asa fac si se potrivesc (nu cunosc ET-ul celor 2 seturi de jante, doar ca jantele de vara sunt pe 18' iar cele de tabla de iarna sunt pe 16')

Link către comentariu

la cele de vara nu am .... am pus la astea, ca au prezoanele la vedere..... nu stiu daca ajuta la ceva... daca se mai baga baietii, la furat roti.... ?? 

Link către comentariu

Orice aliaje arata mai bine decat niste capace dupa parerea mea.

Iar acestea fiind si originale....  :emthup:

Link către comentariu

da, pe ideea asta am mers si eu.

 

multumesc si va doresc o zi buna !

Link către comentariu
  • 1 month later...

Buna!!!

1. ai o bijuterie de masina

2. imi poti spune daca invertorul din cotiera (cel montat vara trecuta) e plug & play sau ce ar mai trebui pt montarea sa!?

un mic diy?

stima

Link către comentariu

multumesc pentru aprecieri !

 

la invertor - trebuie inlocuita mufa, tras un fir mai gros la plus - cf specificatiilor din Etka, si inca un fir de la centrala electrica.

 

in rest, doar montat/demontat

Link către comentariu

Frumoasa masina. Felicitari !

Am o intrebare , daca se poate, referitoare la prezoanele folosite pentru jante de Al.  

Vreau sa imi cumpar o pereche suplimentara antifurt si ma intereseaza ce profit au prezoanele tale ?(zona de asezare : bila sau trapez).

Din ce m-am documentat ar fi: bila; pentru gama VW. Poti sa imi confirmi ?

 

Mersi frumos.

Link către comentariu

sunt exact cele originale, care sunt si la jantele de tabla.

 

deci, daca ai o VW, scoate un prezon si vezi exact cum arata.

Link către comentariu

multumesc pentru aprecieri !

la invertor - trebuie inlocuita mufa, tras un fir mai gros la plus - cf specificatiilor din Etka, si inca un fir de la centrala electrica.

in rest, doar montat/demontat

inca o chestie: unde ai legat firul de plus (bine cu siguranta) si daca vine si cu fir de minus.. sau l-ai folosit pe cel de la bricheta.?? Si unde ai legat firul in centrala electr?

stima

Modificat de Sebastyan. G
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!