Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    243

  • Muale

    21

  • cridaia

    19

  • C o s m i n

    13

super tare Florin, ... inafara de turometru, care mai este diferenta intre ceasurile de benzinar si cel de diesel ?

Modificat de cridaia
Link către comentariu

care benzinar taica ? ca asta e de diesel.... :soothe[1]:

 

 

daca vb in general ? - in afara turometrului, cel de benzinar nu aprinde spira de la bujii. Oricum, se poate rezolva prin modificarea eepromului

Link către comentariu

am vazut ca al tau este de diesel........intrebam la general, ca am gasit multe oferte dar toate sunt benzinare.

Link către comentariu

banuiesc ca vb de ceasurile care vin de pe piata chineza...... de aia sunt multe si sunt mai ieftine.... ca aia nu prea au diesel....

 

restul - diesel - sunt cele fabricate la noi, in Europa.

Link către comentariu

nu vorbeam de cele din china, dar asta e alta poveste...........ca idee, daca ma decid sa le schimb si eu....de ce as mai avea nevoie ca sa o pot face ?

Link către comentariu

daca vrei sa le faci pentru diesel, trebuie modificat eeprom-ul - se citeste, se modifica, se scrie... etc

Link către comentariu

asta in cazul in care voi lua de benzinar, nu ? ...le poti face tu daca le trimit ?

si daca iau direct de diesel, ce mai ar trebui facut/schimbat ?

Link către comentariu

da, le trimiti si le fac.

 

daca iti cumperi de diesel.... nimic.... doar le montezi, codezi - daca e cazul - km... sa fie ai tai... si atat.

Link către comentariu

am inteles...multumesc Florin.......probabil va fi urmatorul meu retrofit :D

Link către comentariu

inca ceva.........imi poti recomanda un cod care sa aibe cat mai multe functii, cat mai complex ?

este vreunul de care ar trebui sa ma feresc ?

Link către comentariu

no, sa te feresti de cele de B7 - ca pierzi meniul cu setari - poate pentru noi, cei care avem VCDS, nu este atat de important.... dar e pacat sa lipseasca.

Link către comentariu

Dupa o baita, ca la carte.....  :winter: ... au revenit si grilele de B7.....

 

th_20140608_142710_zpsd22143d7.jpg

 

th_20140608_142655_zps2f527f69.jpg

 

th_20140608_142734_zpsc5a95f70.jpg

 

th_20140608_142935_zpsbf908335.jpg

Link către comentariu

Frumos! Singura chestie care ma deranjeaza este culoarea SD-Card-ului  :D

Link către comentariu

corect - o sa o remediez  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Tin sa-ti spun domnu' Florin ca imi place foarte mult masina, jantele sunt fix ce trebuie pt o masina eleganta al carui scop e sa transporte in comfort 4 5 adulti, iar acel volan....e...e ce trebuie. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, si dotata! La butoanele de pe stanga (geamuri si oglinzi) cum de nu ai pus de alea cu crom, ca si ala de la comutatorul de lumini? :)

Link către comentariu

corect - o sa o remediez  :icon_thumleft:

Pai si o sa faci un DIY la retrofit-ul asta :P ??? Tare curios sunt cum iese  :blah_: .

 

ONTOPIC: Deci ce sa zic, o masina plina de butoane ....mai ai loc prin bord sa pui vreun buton ? Sau te apuci de traforat bordul !

 

Sa va purtati sanatosi mult timp de acum incolo !!!!

Link către comentariu

Ce avem noi aici !!!! ??? Un posibil SKF 3 ? Ce coincidenta - ce părere ai Florine ?post-43557-14028281994581_thumb.jpg

Link către comentariu

 

corect - o sa o remediez  :icon_thumleft:

Pai si o sa faci un DIY la retrofit-ul asta :P ??? Tare curios sunt cum iese  :blah_: .

 

ONTOPIC: Deci ce sa zic, o masina plina de butoane ....mai ai loc prin bord sa pui vreun buton ? Sau te apuci de traforat bordul !

 

Sa va purtati sanatosi mult timp de acum incolo !!!!

 

 

Multumesc, asemenea !

 

Ce avem noi aici !!!! ??? Un posibil SKF 3 ? Ce coincidenta - ce părere ai Florine ?attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1402828196.283710.jpg

 

Ooo... DA!

 

ce frumusete.......

salut florin

 

salut  :winter:

Link către comentariu

cateva poze din weekend, de la intalneala Passat. A primit si un cadou, de la un coleg.

 

 

post-30007-0-44818800-1403078390_thumb.j

post-30007-0-11324200-1403078403_thumb.j

post-30007-0-02059400-1403078417_thumb.j

Link către comentariu

Cata pasiune!!!!Cand iti face placere sa-ti faci tu masina dupa bunul plac OEM iese mai bine decat daca ai fii dat comanda de la dealer de la bun inceput,si asta pentru ca e facuta de mana ta perfect!

Referitor la acel "B7 SKF3" cred ca ar fi mai degraba un mic downgrade vanzand si ultima modificare la actuala!

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!