Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

si doua poze cu ultimul retrofit..... volanul nou de R.

 

Imi pare rau ca nu am reusit sa imi fac rost de G7 GTI - am pus unul pe masina..... merge, dar greu de facut rost de airbag la el....

 

 

post-30007-0-76429400-1396249099_thumb.j

post-30007-0-70130800-1396249113_thumb.j

Link către comentariu
  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    243

  • Muale

    21

  • cridaia

    19

  • C o s m i n

    13

chiar frumos !

Ps : cred ca si la un "S" ai fi in stare sa faci retrofit uri

Link către comentariu

super....asta e tipul de volan care imi place foarte mult, dar.......... unde sunt grilele luminate ??? :huh:

Link către comentariu

Da, arata naspa asa. Florine, te ajut eu. Facem un schimb: iti dau eu  grile noi si imi dai tu volanul ala folosit din poza de mai sus. :)

 

P.S. Cine stie, poate e de acord si atunci merita sanctiunea pentru anunt in aceasta rubrica  :))

Modificat de Valentin
Link către comentariu

Precis se face schimbul, poti sa-i dai warning deja :P

Foarte fain volanul, "patratos" in partea de jos! Ia zi, ce faci cu ala vechi, il dai ? :)

Link către comentariu

No, grilele le-am avut.... dar le-am dat jos pentru un prieten care le-a vrut el si nu am gasit la nimeni de vanzare, in acel moment.... asa ca am facut downgrade, din pacate.....o sa vina altele...nu-i bai.

 

volanul - eu l-am primit la un pret promo sa zicem.... pt cei interesati furnizorul mai poate aduce. Din cate am inteles, setul complet - volan, airbag plus cablaj - 400e - eu nu am dat atat pe el..... plus ca pt moment cel de CC cu comenzi e rezervat pt cineva - sa speram ca se va vinde.

 

Va multumesc pentru aprecieri - oricum, alta senzatie cu asta.....

Link către comentariu

Frumos domnle frumos .

Da cam tarziu a venit volanul asta .

Poate vb. cu cel de la care l-ai  luat sa faca rost si de placheta cu WRC  cea de pe Polo R-WRC .

As fi tare interesat de una . 

Link către comentariu

Este cel mai bun topic pe care l-am citit de o lunga perioada incoace (cativa ani).

Multe aprecieri pozitive proprietarului care a reusit sa duca la "next level" acest topic.

 

Cat despre masina "speachless"

Link către comentariu

In ce fel poate sa arate, tot sa stai cu mana pe el . Super tare

Link către comentariu

Frumos domnle frumos .

Da cam tarziu a venit volanul asta .

Poate vb. cu cel de la care l-ai  luat sa faca rost si de placheta cu WRC  cea de pe Polo R-WRC .

As fi tare interesat de una . 

nu, eu il las cu R - deoarece am si pe manerele de la scaune, tablitele cu R line

 

Este cel mai bun topic pe care l-am citit de o lunga perioada incoace (cativa ani).

Multe aprecieri pozitive proprietarului care a reusit sa duca la "next level" acest topic.

 

Cat despre masina "speachless"

 

 

In ce fel poate sa arate, tot sa stai cu mana pe el . Super tare

 

va multumesc !

 

Link către comentariu

Salut Florin. Imi poti spune pe ce buton se schimba partea pe care vrei sa parchezi lateral? Si eu am Park Assist-ul (din fabrica) si nu am reusit sa il fac sa parcheze lateral si pe stanga. E posibil sa am versiunea 1.0? 

Link către comentariu

Pai din cate stiu desi nu am, e suficient sa dai semnal stanga si masina va face operatiunile specifice parcarii. M-am jucat eu cu un B6 pe stanga si recunosc, am crezut ca trec prin celelalte masini la cat de milimetric a parcat :D (sper ca nu se supara Florin ca ti-am raspuns eu) !

Link către comentariu

Normal ca nu se supara. Dar mi se pare ca am incercat si semnalul si nu a schimbat banda.

Link către comentariu

Pai din cate stiu desi nu am, e suficient sa dai semnal stanga si masina va face operatiunile specifice parcarii. M-am jucat eu cu un B6 pe stanga si recunosc, am crezut ca trec prin celelalte masini la cat de milimetric a parcat :D (sper ca nu se supara Florin ca ti-am raspuns eu) !

 

trebuie apasat butonul de parkassist, dupa care asa este - semnalizezi stanga. O sa vezi pe maxidot cum se misca banda cu masinile de parcat, pe stanga.

Link către comentariu
  • 1 month later...
F l o r i n
Publicat (modificat)

Si a venit si timpul ceasurilor Premium, de Passat CC.

 

 

oricum, mai am ceva de munca la ele, sa le modific eeprom-ul ca sa afiseze masina Variant..... si sa le fac km..

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Chucky_Catalin

Felicitari,

 

Sa te bucuri cat mai mult de ele (sa nu dai masina oricui!)

 

P.S. N-ai prins vreo viroza, nu?

:sick:

Link către comentariu

Da este altceva cu ceasurile premium, cat a costat daca se poate? Daca reusesti sa modifici eepromul sa arate variant si eu vreau binenteles contta cost

Link către comentariu
mihai ploiesti

Super frumos acest upgrade!! Sa le stapanesti sanatos!

Link către comentariu

poate ne spui si noua Florin codul ceasurilor :RO flag:

Link către comentariu
F l o r i n

nu se poate.... :D

 

sunt de Passat CC - 2009 - 3C8 920 880.

 

Chucky - am bagat ceva preventiv.... :winter:

 

Multumesc pentru aprecieri !

Link către comentariu

Super tare passat-ul, e de vis! Felicitari!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!