Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

As fi si eu interesat de ceea ce presupune un asemenea sistem, asa ca am rugamintea sa faceti discutia publica.

Sunt sigur ca mai sunt interesati si altii, macar la nivel informational.

Eventual deschideti un topic nou pe tema asta pt B6.

Este o rugaminte, nu o obligatie! :D

Link către comentariu
  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    243

  • Muale

    21

  • cridaia

    19

  • C o s m i n

    13

sigur - deschidem, eventual facem si un DIY.... dar intai sa ne apucam de cumparat.

 

Vreau sa gasesc o masina completa de pe care sa iau toata instalatia - e mult mai simplu asa - cu toate componentele compatibile.

Link către comentariu

sper sa nu se supere Florin ca-i poluam topic-ul, acum ca mi-am adus aminte, am primit acum ceva vreme, o oferta pentru Webasto:

 

Kit sirocol Webasto Thermo Top V Diesel- nou

Cod- 1K0815005MC

Continut kit:

Sirocol

Pompa recirculare

Pompa Dozare

Suport prindere

Furtun evacuare gaze si toba esapament

Furtune apa

 

Pret. 420 euro

 

Instalatie electrica OEM - nou

 

Pret. 110 euro

 

Telecomanda Telestart T91 speciala pentru Thermo Top V - noua

 

Pret. 220 euro

Modificat de cridaia
Link către comentariu

Prin instalatia electrica OEM, te referi la interfata de legatura cu CAN-ul pentru a controla unitatea Webasto din BC-ul masinii (la care se adauga si panoul de climatronic cu buton on/off de Webasto)?

Daca da, devin si eu foarte interesat de acest mod. Numai sa gasim unde sa-l montam, ca la noi, majoritatea, au ridicat din umeri cand le-am zis de asa ceva...

Link către comentariu

eu ma refer doar la oferta primita..... cel care mi-a trimis oferta este in masura sa dea detaliile. Incerc sa iau legatura cu el si voi intreba.

Eu am postat "copy / paste", exact ce mi-a oferit el la vremea respectiva.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Aragaz cu 3 ochiuri :icon_geek: ... urmeaza sa vb la dezmebrari pentru rama 2Din aluminiu, cu tot cu butonul nou de avarie - de B7

 

photo4_zps300acfa0.jpg

 

photo3_zpsdeb0977d.jpg

 

photo2_zpsf8ac3381.jpg

Link către comentariu

start stop.... dar e pus doar pentru estetica... nu am apucat inca sa le iluminez. De pe linia aia de butoane, singurul care o sa functioneze ca de fabrica, o sa fie TPMS-ul via senzori roti.

 

restul o sa aibe alte functii.

Link către comentariu

Atunci pune un RNS, sa mentinem economia in miscare :))

Modificat de D@ny
Link către comentariu

Nu, pentru moment. Ma hranesc cu ideea ca RCD-ul nu se fura....

Link către comentariu

Inseamna ca esti un egoist. Nu te gandesti ca in felul asta raman cativa indivizi cu burta goala?

 

Eu de la RNS am ajuns sa-mi iau alarma, ca m-a speriat de-a binelea Dani si cand am ajuns in Bucuresti am dormit ca naiba.

 

On topic

Ia fa un pustiu de bine si vezi daca merg codurile alea secrete pe clima. daca merg, imi iau si eu, daca nu merg, ma mai gandesc. :)

Arata foarte bine, felicitari!

Link către comentariu

Inseamna ca esti un egoist. Nu te gandesti ca in felul asta raman cativa indivizi cu burta goala?

 

Eu de la RNS am ajuns sa-mi iau alarma, ca m-a speriat de-a binelea Dani si cand am ajuns in Bucuresti am dormit ca naiba.

 

On topic

Ia fa un pustiu de bine si vezi daca merg codurile alea secrete pe clima. daca merg, imi iau si eu, daca nu merg, ma mai gandesc. :)

Arata foarte bine, felicitari!

 

.... da.... corect... exact la asta ma gandesc. :icon_thumleft:

 

da-mi ce vrei sa verific la ea si iti zic.

Link către comentariu

Inseamna ca esti un egoist. Nu te gandesti ca in felul asta raman cativa indivizi cu burta goala?

 

Eu de la RNS am ajuns sa-mi iau alarma, ca m-a speriat de-a binelea Dani si cand am ajuns in Bucuresti am dormit ca naiba.

 

On topic

Ia fa un pustiu de bine si vezi daca merg codurile alea secrete pe clima. daca merg, imi iau si eu, daca nu merg, ma mai gandesc. :)

Arata foarte bine, felicitari!

Verificat în seara aceasta împreună cu domnul Florin: codurile merg, sunt la fel ca înainte, respectiv ca cele de pe Passat B6, Golf V etc.

Link către comentariu

Săru'mâna. Uite o idee pe ce să stric banii...

Sent from my S500 using Tapatalk

Link către comentariu

Multumesc Snakeyy.... care s-a jucat aseara la butoane..... :D

 

Se tine apasat AC + dezaburire parbriz, pt accesarea meniului secret.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!