Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

da .. si mie imi plac. Sunt un model clasic zic eu - nu se compara cu un Chicago sau Interlagos - dar astea sunt pe 18, dar da ok pe B6.

 

Sunt pe 17 - cauciucuri 235 -

Link către comentariu

Am si eu jantele astea pe Passat, culoare ca si a ta :P Iti garantez ca merg perfect doar ca mi s-au parut cam moi. Desi s-a circulat in general pe drumuri bune si f bune 45.000km, mai toate au cam avut de suferit.

Link către comentariu

da, pe acolo sta in timpul zile.... ma mir ca ai recunoscut-o... ca era murdara foc... si cu jantele pe bancheta - bine, cu protectie pusa peste bancheta, sa nu murdarim ceva.

 

jantele - sunt OEM - moi, ne moi... o sa vedem, la drumurile din Bucuresti, nu ma mira sa fie probleme in viitor.

 

Acum, urmatorul update - TPS-ul (care la al meu Passat, nu merge pe baza senzorilor ABS), avand in vedere ca jantele au deja senzorii de presiune,

 

 

Multumesc pentru aprecieri !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

exact..... parca e deja vu poza aia.... :lol:

 

eu zic ca o sa vina mai bine la mine, ca nu-i asa cocotata ca cea din poza.... ce urat ca i-a pus presurile alea la roti...

Link către comentariu

Da...el avand capota dreapta ii ramane timp sa isi demonteze presurile de la roti :P

Sa stapanesti sanatos noile roti !

Modificat de catalinmiti
Link către comentariu

Multumesc, multumesc !

 

Cata, baga lamaie sa nu-ti fie rau, de la ce ti-am pus in frigider..... :lol:

Link către comentariu

Impecabile jantele! Abia astept sa vad cum vin pe masina ta! Pe adelaide ai cauciucuri de vara sau iarna? Le vinzi si separat?

Link către comentariu

La Dr Pepper rece te referi? :P

 

da, da... :D

 

Sa le stapanesti sanatos, cred ca va arata mult mai bine decat cu Adelaide!

 

multumesc mult !

 

Impecabile jantele! Abia astept sa vad cum vin pe masina ta! Pe adelaide ai cauciucuri de vara sau iarna? Le vinzi si separat?

 

in functie de cerinte....

 

Dan. la tine nu se potrivesc jantele de Passat

 

corect - merg pe Golf 5, Passat B6, B5.5, B5, Octavia 2, Superb 1 si 2, Leon 1P, etc....

Link către comentariu

Stiu dar mai am si un passat b6 pe langa golf ... Cauciucurile in ce stare sunt? Ce dot au? Sunt de vara?

Link către comentariu

cred ca sunt fabricate in 2011.... 2 sunt ca noi, 2 sunt bune - probabil au fost pe fata inainte. Oricum, le putem masura.

 

jantele sunt ca noi.... nu au nici macar o zgarietura.

Link către comentariu

Merge, dar cred că vrea să monteze varianta cu senzori de presiune, că așa sunt jantele.

Link către comentariu

Mult mai bun sistemul cu senzorul montat efectiv in roata. Am avut parte de multe alarme false si imi stoca aiurea un cod de eroare legat de presiunea din pneuri desi nu imi aprindea martorul pe bord.

Link către comentariu

De fabrica. 

La cel cu senzor in roata stiu ca iti arata exact ce presiune ai pe fiecare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Merge, dar cred că vrea să monteze varianta cu senzori de presiune, că așa sunt jantele.

 

La mine nu accepta codarea pentru TPMS pe ABS... imi aduc aminte ca am incercat.

 

Altfel, prefer varianta cu senzori - datorita faptului ca vede presiunea, etc... perfect adevat Ego.

 

Acum, trebuie sa vedem daca modulul confort al masinii mele suporta asa ceva sau nu.... Valentin, ai verificat vreodata acest aspect ?

Link către comentariu

Felicitari de jante ! O sa-ti placa, sa stii :), au fost purtate cu grija

 

In plus, mai ai un proiectel nou, ala cu activarea TPM, deci 2 jucarii noi dintr-un foc :)

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!