Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

Da, da, da, vreau si eu modificarea asta cu munca, evident la masina mea :icon_thumleft:

Link către comentariu

Foarte tare, FLORIN! Am citit cu placere multe pagini.. felicitari.

Stiu la cine sa apelez pentru tot ce am in plan :)

Link către comentariu

O mica intrebare , auto hold-ul este echivalentul hill hold control de la skoda ? daca da , cum l-ai facut ? stiu ca la a mea puteam bifa ESP+ hill hold control dar m-am zgarcit la 40 de euro in plus si cateodata imi pare rau.

Link către comentariu

nu este accelasi lucru - AutoHold se poate monta doar la masinile cu frana de mana electrica.

Hill hold - e destul de complicata treaba - sunt senzori suplimentari (ii au masinile cu tractiune integrala), difera si HW si SW de la pompa ABS, etc...

Iculux - multumesc !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

atunci, eu pe polo ce am ? :) In rampa mai mare de nu stiu cate grade, imi tine masina pe loc 3 secunde pana pleci de pe loc..

Link către comentariu
  • 2 months later...

Misto masina florine. Felicitari pentru retrofit.

Acuma ca ai RNS510 poti sa-ti pui si video pe spate.

Si eu sunt curios pentru haion motorizat.

Am incercat sa caut balamale electrice sa-mi fac o ideie de preturi, dar nu am gasit.

Banuiesc ca nici cablajul nu este tras, si ma gandesc ca trebuie tras din panoul electric, pana la haion !

Sa nu ii da nici o lista la C3z@r CJ, ca el are Xenoane si ii ajunge ! :-P

Sa pui te rog lista aici cu modificarile si costurile, sa ne facem o ideie toti.

Mersi mult.

Link către comentariu

Eu as zice ca are RCD 510, daca n-a facut vreun update "in tacere".

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

...

Sa nu ii da nici o lista la C3z@r CJ, ca el are Xenoane si ii ajunge ! :-P

...

Invidia asta.... ;)

La Multi Ani tuturor!

Link către comentariu

Da C3z@r, in invidios, ca am pe ce !

Ti-am mai zis, noroc ca nu stiu unde parchezi masina, ca tot iti iau eu toata instalatia de xenon (faruri, calculatoare balast, calculator nivel, cablaj, etc).

Si zic mai bine sa dai o bere din'nainte, sa nu te las fara lumina, sa fiu de treaba si sa-ti pun in schimb farurile mele HALOGENE, care defapt sunt mult mai bune ca xenoanele alea ale tale.

;)

Link către comentariu

Salut florin imi cer scuze ca postez aici pe acest topic ceva care nu are legatura cu masina ta dar pe pm nu am stiut cum sa atasez poza , imi poti spune si mie daca pe masina mea este compatibil un volan cu comenzi modelul acesta ? as ramane recunoscator :D si dator:))

post-102895-0-11584700-1358281095_thumb.

Link către comentariu

Da, merge - o sa iti trebuiasca volanul, cablajul din volan - de la spira si calculator de coloana Highline.

Multumesc colegilor pentru aprecieri.

Deocamdata, nu am mai facut niciun update la masina.... din contra... am trecut la jantele de tabla cu capace.... sigur ca da... OEM... :D

In rest, km... gropi... ca asa e in Romania... si mai ales in Bucuresti - cu strazi care zici ca sunt dupa bombardament.

Link către comentariu

Pai si niste poze de ce nu mai pui ? Masina ta e scumpa la vedere :(

Cati km ai acum cu ea ? Ai ajuns la revizia de 90k ?

Link către comentariu

nooo.... are vreo 78.000km... parca.... :lol:

sa o spal si punem.... :icon_thumleft:

Link către comentariu

Un proprietar cu un bagaj de cunoștințe puțin spus bogat, și așa este și cu mașina lui.O raritate și o bijuterie.

Cât mai multe îmbunătățiri la mașină și s-o stăpânești sănătos Florin deși urarea e cam tardivă.

Link către comentariu

Urmatoarea modificare ar fi interesant de facut: sa "inveti" sa mearga fara motorina.

Te felicit/invidiez ptr masina din dotare !!! :))

Link către comentariu

Va multumesc pentru urari !

Nu am mai apucat sa fac nimic la a mea... doar iarna a reusit ceva... un maldar de zapada a cazut de pe o casa si a ondulat un pic capota motorului.... sper sa mearga trasa cu ventuze.

Oricum, asta e tara in care traim...nimic nu poti tine impecabil, strazile arata de zici ca am fost bombardati..... pacat de masinile noastre.

Link către comentariu

Vorba lui Mircica:))) Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul :)) astazi am schimbat uleiul si am verificat si ce imi troncane pe fata si ce sa vezi oare la primavara trebuie schimbate capete de bara bielete si bucsele din partea din spate a bratului din fata cele bagate in suport de metal nu stiu ce denumire au :)) deci....plus telescoapele :D

Link către comentariu

da, ma doare capul... ... asta este..... isi bat joc de noi...

Link către comentariu

Tare frumoasa culoarea,ceva deosebit :icon_thumleft: cum ti se pare motorul asta de 2.0 c.r pe brek compartiv cu berlina?

Link către comentariu

nu simt diferenta..... de tras, trage f bine... si la drum, se aseaja, inghite km....

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

un mic update- jante Macau pe 17, pentru cand om scapa de iarna.....

 

jantele Adelaide pe 16 ...

Macau2_zps5cd75e46.jpg

 

Macau1_zps34f61897.jpg

Modificat de BLiTZ
anunt in arie nepotrivita
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!