Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

In sfarsit, am reusit sa-mi fac timp si sa-mi montez Park assist-ul, pe masina mea.... e jucarie totala... frumos e cum parcheaza in spatiile stramte.

este varianta 1.5.

cateva instantanee

20121005_105930.jpg

20121005_131837.jpg

20121005_143334.jpg

si ceva video

Link către comentariu

sa zicem - 200 euro - daca stii ce si de unde sa cumperi - parte din Polonia, parte de la Porsche - si spray-urile de vopsit originale, de la Colindesign.

alfel, un singur senzor, la Porsche, este peste 100 de euro.

Link către comentariu

de asa ceva as fii si eu interesat la pretul asta:D, se poate monta pe masina mea? absolut superb!!!!

Link către comentariu

Pretul acesta reprezinta numai contravaloarea a doi senzori PLA, a centralei de OPC cu PLA, a butonului de Parktronic cu PLA, suportilor de senzori si colantului pt ei.

Masina trebuie sa fie deja dotata cu Parktronic cu OPC - optical park - si cei 8 senzori de parcare, BC maxidot, etc..... altfel, calculati pretul.

Link către comentariu

Ce te mai lauzi, nu am mai vazut asa ceva :))

Modificat de D@ny
Link către comentariu

N-ai ce face cu banii! :icon_redface: La ce te ajuta asa ceva? Eu m-am distrat prima seara sa vad cum parcheaza dar de atunci n-am mai folosit. Mai bine pastrai banutii, aduagai ceva si schimbai lookul consolei centrale...lcd-ul ala albastru nu prea da bine. Stiu ca esti impotriva chinezariilor dar tot ar arata mai bine decat ce-ai acum :dry:

Link către comentariu

Lasati mai omul in pace. Nu conteaza rezultatul. Conteaza reusita.

Nimic nu se compara cu sentimentul asta.

Bravo Florin ! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Clar, este o investie care chiar merita. Mai ales cand implementezi tot sistemul cu mana ta.

Sunt sigur ca o sa vina si randul rns-ului si daca te chinui putin si cauti unde trebuie, iesi mai bine la bani.

Modificat de D@ny
Link către comentariu

Felicitari!

E f simplu. Tinde spre perfectiune si vrea sa ajunga la aproape toate optiunile puse pe un B6.

Link către comentariu

Da, este cool sa o vezi cum parcheaza singura dar just for fun :icon_bounce: Mai ales cand este locul la limita si opreste nebuna la nici 5cm de masina din spate..a inghetat sangele in mine cand a franat.Am avut senzatia ca a busit cu spatele :exclaim:

De apreciat pasiunea cu care isi adauga si instaleaza toate gadgeturile :emthup: Dar nu mai sariti ca arsi , era doar o parere personala. Fiecare cu stolul sau :icon_redface:

Link către comentariu

Intr-adevar e o optiune pentru blonde, dar creste valoarea masinii...

Mie uneori incepe sa-mi para rau ca am ales la aceeiasi bani o masina cu mai putin km in dauna uneia cu mai multi, dar full ca optiuni, inclusiv parktronic :(

Dar senzatia ca pui tu pe ea una si alta e "priceless"

@Florin - In orice caz, felicitari... sunt curios ce mai urmeaza ;)

Link către comentariu

Felicitari Florin ! Masina se va parca in locuri stramte foarte usor fara durere de cap.

Toate bune

Link către comentariu

fain, felicitari

merge si pe masina mea daca nu am senzorii din fata?

care e diferenta intre versiunea 1.0 si 1.5? Am vazut ca ar exista si v 2.0

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Modificat de Adrian 80
Link către comentariu

In primul rand, va multumesc pentru aprecieri !

2.0 parcheaza si cu spatele, iese singura din parcare - la DSG - dar necesita, printre altele, pompa de ABS schimbata, etc.

NU, nu merge daca nu ai senzori fata-spate . Se pot pune, daca nu ai.

Da, eu am montat sistemul - just for fun - exact.

De parcat, parcheaza foarte bine, mai ales ca o pune in linie cu masina din spate... nu mai ramane salupa in afara....

Akaiu - singurul motiv pentru care nu am dotat masina cu un alt HU - e aceela ca au obiceiul sa plece de pe masina.... si te alegi si cu alte componente facute praf - geam, rama bord, etc...

Din pacate, acum o luna au spart geamul Matiz-ului ca sa fure un mp3 Pioneer, de pe el. Arata ca dupa razboi - cu usi deschise, etc.... deh, de cand nu se mai fac bani in Spania, Italia... etc, s-au intors sutii.....

Oricum, mai devreme sau mai tarziu - o sa urmeze un RNS 510 insotit de camera pentru spate.

Link către comentariu

Daca treci unitatea pe asigurarea Casco nu ai de ce sa iti faci griji. Eu mi-am pus un Rcd 510 si din pacate nu pot sa il adaug pe Casco pentru ca nu am factura la el, si acum cam stau cu emotii.

Link către comentariu

Da, stiu.... doar ca m-ar enerva la culme sa o gasesc cu geamul spart....

Link către comentariu

Felicitari!

E f simplu. Tinde spre perfectiune si vrea sa ajunga la aproape toate optiunile puse pe un B6.

In acest caz eu il astept cu montatul trapei! Ii voi imprumuta flexul si voi sta cu aparatul foto pe el, sa il reclam asiguratorului :))

Link către comentariu

Florin, din exerienta propie iti spun ca la unitatile 2DIN si dedicate nu se dau hotii. Prefera sa fure un 1DIN obisnuit pe care-l scot usor din bord si il vand imediat pt ca se poate instala pe orice masina. Sa stea sa scoata un RNS510 cere timp.

In aceeasi logica, nu vad de ce n-ar sparge masina sa-ti ia ce-ai acum...tot aparat este! Daca asta-i singurul motiv ce te tine in loc, nu-ti fie teama si instaleaza-ti linistit un RNS510 :dry:

@Sor!n De unde stie asiguratorul ca masina n-a avut asa ceva din fabrica? Eu spre exemplu dupa ce-o inmatriculez urmeaza sa-i fac Casco si ar fi culmea sa-mi ceara factura separata pe aparat :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Nu toti asiguratorii cer factura la "piesa" pusa pe masina, dar cer factura la cea pe o care o pui daca iti este furata ;)

LE: de unde stie? Pai dupa model, daca l-ai declarat cand ai facut CASCO la inceput si dupa primele poze de asigurare... Daca vii cu ea pe masina de prima data si spui ca e optional din fabrica, evident ca nu au cum sa demonstreze, dar si valoarea asigurata va fi pe masura, deci tot acolo ajungi la bani

Asta daca vorbim de RCD/RNS... daca vorbim de copie, s-au mai cizelat si ei, vad ca e produs AM si il considera ca atare, ca optional adica

Dar despre asta putem discuta in alta parte, sa nu mai poluam topicul lui Florin degeaba ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

@Sor!n De unde stie asiguratorul ca masina n-a avut asa ceva din fabrica? Eu spre exemplu dupa ce-o inmatriculez urmeaza sa-i fac Casco si ar fi culmea sa-mi ceara factura separata pe aparat :icon_cheesygrin:

Pe baza seriei de sasiu poate vedea optiunile cu care a iesit masina din fabrica...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!