Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

Nu m-am mai uitat de ceva timp peste topicul tau, dar ce sa zic... ai un B6 superb si unic. Sa-l stapanesti sanatos!

Modificat de STOE
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Felicitari pentru masina si pentru cele 10.000 de posturi de pe acest forum in care ai ajutat o multime de oameni !

Link către comentariu

Multumesc mult !

.....coincidenta, maine se implinesc 4 ani, de cand suntem impreuna, pe acest forum....

Link către comentariu

poate nu am fost eu atent...ce este celalalt capac din bord,cel din stanga? in dreapta e un fel de sertar,ceva...nu?

Link către comentariu

langa butonul de avarie ? tastatura de la telefon.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ceva "noutati" pe topicul SKF-ului ?

Abia astept sa o vad "live" miercuri si sa vedem ce putem mesteri si la HSK :)

Link către comentariu

in afara de ceva km in plus.... si o fugareala buna, sa o desfundam..... a primit o polita CASCO - full, cu multumiri lui Dany - moderatorul nostru.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Ha ha, ai ales sa protejezi cat mai bine minunatia aia de vopsea pe care-o ai pe masina, bravo! Sunt surprins ca ai asteptat pana acum ca sa-ti faci casco, totusi...

Inca sunt de parere ca ai cea mai potrivita culoare pentru caroseria masinii.

Link către comentariu

am mers tiptil cu ea, pana acum.

In cautarile pe care le-am facut, culoarea asta a fost una dintre conditii - de fapt asta era prima, dupa aia urma gri metal inchis

Link către comentariu

am mers tiptil cu ea, pana acum.

Ha, ha, imi si imaginez :) ochii cat cepele in intersectii, la parcari, alegerea ultimului loc de parcare la hypermaket, cat mai departe de intrare, etc :)

Link către comentariu

da, oricum acesta conduita se pastreaza.......

Link către comentariu

se stie... din pacate, suntem specie pe cale de disparitie.... Romania e plina de smecheri, carora le e lene sa invarta de covrig....

Link către comentariu

Toate ca toate. Hai ca nu le pasa de masinile altora, dar nu le-o pasa deloc nici de-ale lor? Ca daca se indoaie si zgarie ale noastre, sigur se zgarie si indoaie si ale lor.

Link către comentariu

Vezi de treaba. Cati cunosc eu pentru care masina e doar un obiect, un consumabil. Cu fiecare zi care trece mai vezi pe masina lor cate un stop spart, un bandou dezlipit, o bara indoita, o tapiterie rupta... ;)

Link către comentariu

Stiu si eu d-astia, dar totusi o masina nu e doar o conserva care are niste geamuri prin care poti privi in afara ei. Si de obicei astia de se poarta asa, nici n-au bani sa-si ia alta masina ca sa zici ca ii doare undeva de banii pierduti. Hai sa incheiem ca ne injura Florin ca-i umplem topic-ul cu discutii care n-au legatura cu masina sa.

Desi eu stiu ca rezoneaza cu noi, am vazut ce fel de om e si ce reprezinta masina pentru el. De cate ori ne urcam la volan, ne punem viata in mainile masinii. Si eu nu mi-as pune viata in mana unui cazan care se aude de afara cum bate in gropi. Sistemele sale de siguranta sunt si ele importante, dar mai important e ca masina sa fie in stare sa execute comenzile date de reflexele mele cand incerc sa evit un eveniment neplacut.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

pam - pam.... azi am pus grilele de B7....

Arata foarte bine. Si eu vreau sa fac asa ceva, dar nu am gasit pe e-bay grile de B7 cu iluminare (sau fara). La reprezentanta mi-e si teama sa intreb. Cum se scot grilele originale?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sal., Florin.

Frumoase grilele astea luminate,

Am gasit si eu sa iau un set cu 120 $ dar as vrea sa stiu si eu codul cablajului de la ele si eventual un DIY cu montajul lor .

De unde ai legat firele pentru iluminarea lor .

Multumesc,

O zi buna.

Link către comentariu

E simplu, nu-ti bate capul - o sa iti explic inainte sa montezi.

Codul cablajului - sa-ti caut in ETKA.

Link către comentariu

Frumos din partea ta dacă ne ajuti cu grilele free of charge pt.ca tocmai vroiam sa te întreb cât ne iei pe montaj.

Link către comentariu

Cu mare placere, va pun la dispozitie orice informatie de care aveti nevoie. Nu e mare inginerie cu ele.....

Link către comentariu

Proiectul cu Park assist-ul V1.5 - se apropie.... am cumparat toate componentele OEM.

- senzorii PLA

- modulul de parktronic cu OPC si PLA

- suporti senzori

- banda adeziva suporti senzori

- conectorii, pinii, cablurile

Mai astept sa vina doar kit-ul de spray plus lack - comandat tot pe original - la Colindesign - pentru vopsirea suportilor si a senzorilor http://www.colindetailing.ro/vopsea-retus-spray-vwaudiseatskoda-p-484.html

Dupa ce vine si kit-ul de vopsit, ne apucam de treaba.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!