Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    243

  • Muale

    21

  • cridaia

    19

  • C o s m i n

    13

Laurentiu Utiu

Pacat ca nu am putut merge la intalnire sa mai vad naveta spatiala...si ce ai mai facut la ea. Cineva imi spunea zilele astea ca cei de la bmw au inventat o masina care se parcheaza singura, nu trebuie sa invarti de volan.

I-am spus ca chestia asta a facut-o cineva pe un passat acum vreo 2ani. Pana nu i-am aratat filmuletul tau de pe youtube cu parcarea nu m-a crezut. ;))

Bravo, felicitari pt masina. Asa om, asa masina. Tot respectul.

Link către comentariu

no, sa te feresti de cele de B7 - ca pierzi meniul cu setari - poate pentru noi, cei care avem VCDS, nu este atat de important.... dar e pacat sa lipseasca.

 

dar cele de B7 nu au alt cod ?  ( gen 3AA XXX XXX fata de 3C8 XXX XXX)

 

Modificat de cridaia
Link către comentariu

Multumesc Lau, pentru aprecieri !

Link către comentariu
  • 1 month later...

Alergai tot Militariul ieri sa pozez o Octravia 3 break cu nr B-195-SKF. Ne-a despartit un Mondeo si aglomeratia de rigoare orei 19.00.

Iti luasi alt SKF si noua nu ne spui :P ?!?!!?

Link către comentariu

da....hihihi

 

Alergai tot Militariul ieri sa pozez o Octravia 3 break cu nr B-195-SKF. Ne-a despartit un Mondeo si aglomeratia de rigoare orei 19.00.

Iti luasi alt SKF si noua nu ne spui :P ?!?!!?

 

Ioane, nu..... am vazut si eu mai multe.... poate sunt de la rulmenti..... :D , ca mai toata lumea, asta ma intreaba.....

Link către comentariu

Sunt convins ca ne vei prezenta urmatorul SKF insa ne place sa te mai "sicanam". Cheers !!

Link către comentariu
  • 1 month later...

cateva poze noi....

 

th_20140828_140859_zpsd50115fe.jpg

 

th_20140828_140836_zpsa914b0ce.jpg

 

th_20140828_140851_zps2a70d9a7.jpg

 

th_20140828_103011_zps216cb8f9.jpg

 

th_20140828_103032_zps5cd634a5.jpg

 

th_20140828_102848_zpsfd823794.jpg

 

th_20140828_102712_zps63c6c8b9.jpg

 

update-uri - incalzirea spate si invertorul OEM

 

th_20140828_102920_zpseebf6a73.jpg

 

th_20140828_102911_zpsc7e87c3b.jpg

 

... si pentru nefumatori....

 

th_20140828_102736_zpsbb149634.jpg

Link către comentariu

Ce bine arata, se vede ca il ingrijesti bine, si nu il lasi "neactualizat" (volan..climatronic) :))

 

Oricum, ai un interior de invidiat...ce imi plac scaunele :D

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

In poza cu tempomatul setat pe 130 km pe ora erai in viteza a 6 a(cel mai probabil) sau a 5 a? Curios de ce nu ti indica treapta de viteaza pe clusterul tau. Sunt curios de raportul cutiilor cu 6 trepte la motorizarile 2.0 tdi CR. Masina arata intr un mare fel, felicitari :icon_thumleft:

Link către comentariu

va multumesc pentru aprecieri !

 

da, incerca sa ii pun toate nebuniile pe ea....

 

Micutu - cred ca era in 6.... nu-mi aduc aminte .... dar in 6 cam stau cu ea, la drum intins.

 

Nu arata treapta deoarece este un ceas de CC din 2009 - la inceput.... si nu era implementata functia asta.

Link către comentariu

Arata bine si in trafic ,reconfirm :)

Am recunoscut masina abia cand te-ai dus in fata , dupa numar . Prin zona aia cam stau mwc-urile , si si-asa sarisem calu :D

Link către comentariu

Super. Incalzirea face toti banii. Invertorul e perfect pentru laptopuri sau ceva aspiratoare de astea mai slabute pentru curatat pe fuga. Felicitari de noile update-uri.  :icon_thumleft:

Link către comentariu

da, oricum sunt groaznice semafoarele alea din Cta.... pe plictisesti stand la ele....

 

Va multumesc pentru aprecieri !

 

Invertorul l-am montat doar ca sa nu mai stau cu diverse fire/adaptoare/invertor, insirate prin masina..... e mai curat asa... il folosesc mai mult pentru o tableta, telefon, netbook....

Link către comentariu

pt telefon,tableta nu are rost. de la 12v dc la 220v ac si iar scade la 5v dc.

pt laptop e util. aspirator nu cred ca aduci de acasa unul mare sa faci curat.

 

ce e chestia din scrumiera, lanterna? dar aia din suportul de pahare (cea cu sigla gresita pe ea :) )

Modificat de Muale
Link către comentariu

in priza de 12v - din pacate e doar o masca.... nu imi place sa am brichete in masina, nu se fumeaza.... si nici sa stau cu gaurica expusa....hihihi... 

 

aia cu sigla gresita...  :winter: ... e o scrumiera de Audi... 

 

o sa vina mai multe upgrade-uri cu sigla gresita (cum e si schimbatorul) ... deoarece la VW nu exista.

 

masina a mai primit cadou - set casca HI-FI pe BT si incarcator, tips-uri esapament crom/inox - tot de Audi... si un set intretinere piele - de la reprezentanta.

Link către comentariu

Hooo... opreste-te!

Cati ani zici ca o mai tii? Ca daca nu-i ceva 8+, nu te vad bine.

Link către comentariu

sigur nu este .....  ma plictisesc repede, chiar daca merge mai mult decat ok, oricand as trece la altceva..... din pacate, se va vinde cand o sa apara cineva care va aprecia calitatea si starea in care se prezinta.... si care o sa fie dispus sa plateasca - in oarecare masura... - ceva peste preturile din Autovit.....

 

alta varianta o sa fie (cand o sa fie cazul)  sa scot din ele, sa le vand separat, iar masina sa revina cat mai aproape de starea initiala.... dar, e cam pacat, din punctul meu de vedere.....

 

upgrade-urile... niciodata nu ma opresc, doar stii cum este.... ca si tu tot asa esti.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!