Jump to content

S K F 2 - Passat B6 Highline


F l o r i n

Postare recomandată

Noul S K F, este Passat Variant, fabricat in 2010, echiparea Highline, culoarea Mocca Brown - numai asta am cautat.

Masina am cumparat-o de la reprezentanta, din Germania si in prezent are 71.000 km.

ca dotari, sa vad ce imi aduc aminte acum....

-Faruri Bi-xenon adaptative

-dublu climatronic

-scaune incalzite

-interior sport piele plus alcantara

-cotiere fata, spate

-maxidot cu BC plus

-telefon cu bluetooth - OEM - iti afiseaza toate informatiile pe maxidot - agenda, sms-uri... toate le citesti pe maxidot.

-volan piele cu comenzi

- oglinda electrocromata

-jante aliaj 16

-RCD 310... cred

- footlight

- tempomat

- geamuri electrice fata - spate

-parktronic fata si spate

-proiectoare

-senzori lumina, ploaie.

... si nu mai imi aduc aminte acum....

..si cateva poze....

In Germania, la vreo 30 minute dupa ce am cumparat-o.

SAM_3292.jpg

Mai recente... si un pic mai murdara... deh, praful din ROmania.

20120410_151839.jpg

20120410_151829.jpg

20120410_151824.jpg

20120410_151824.jpg

20120410_151813.jpg

20120410_151805.jpg

20120410_162702.jpg

20120410_162731.jpg

20120410_162723.jpg

20120410_162715.jpg

20120410_162741.jpg

20120410_151839.jpg

20120406_222602.jpg

pe drum si prin alte tari.....

SAM_3318.jpg

SAM_3309.jpg

SAM_3305.jpg

SAM_3304.jpg

SAM_3301.jpg

SAM_3298.jpg

SAM_3297.jpg

SAM_3296.jpg

SAM_3295.jpg

SAM_3294.jpg

Link către comentariu
  • Replies 738
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    243

  • Muale

    21

  • cridaia

    19

  • C o s m i n

    13

Felicitari pentru alegere, s-a umplut destul de repede spatiul de parcare :D

Vad ca are cam tot ce ii trebuie, bonus putini km si model 2010.

Cat mai multi km fara probleme si sa prinzi drag ca de primul S K F. Mi-a placut poza cu cele doua passat-uri unul in spatele celuilalt, 2 generatii.

Este 2.0Tdi 140?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Exact asta era idea... in toate poze, cand apar ambele masini :icon_cheesygrin:

da, 2.0 CR, 140cp

Modelul - facelift ii zic nemtii - cu tot interiorul ca de B7 - nu am vrut modelul vechi de interior.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina si dotata.Sa ai parte de ea!

Poti sa ne spui un pret?

Link către comentariu

Bravo, ma! Ma intrebam daca o sa-ti mai ia mult pana ii faci topic. :))

Bai, n-aveti idee cat de misto e culoarea respectiva pe masina asta, zici ca asa ar trebui sa arate un B6 variant.

Imi permit sa raspund eu in locul lui Florin, e 2.0Tdi-CR 140 de cai nemtesti!

Sa nu uiti sa zici de cauciucurile alea ! :))

A raspuns el pana am terminat eu romanu'.

Modificat de alexanderdj
Link către comentariu

Cam nasol cu noua achizitie, are de toate:))..sa vedem ce reusesti sa-i mai faci si lu asta:))..felicitari pentru achizitie, arata super.

Link către comentariu

Pret - la "poarta" reprezentantei 12.800 euro.

Dap, jante iarna cu cauciucuri noi -Pirelli Sottozero si capace OEM - 250 euro, dupa lungi negocieri....

Link către comentariu

Ai dat banii pe lucru serios... nu gluma. De data asta nu ai lasat nimic... dotari la maxim, ai zis tu ca nu-ti mai iei masina cheala :dry: .

Felicitari si sa te bucuri de ea, o masina extraordinar de frumoasa si culoarea e top, intotdeauna mi-a placut... :icon_thumleft:

Link către comentariu

Sa il stapanesti sanatos! Imi place mult culoarea. Am citit incheierea topicului trecut si sper ca noul SKF sa fie cel putin la fel de norocos ca cel vechi, in sensul ca o sa ii acorzi la fel de multa atentie.

Link către comentariu

Speachless!toata admiratia,sa ai parte de ea!

Brgds

Link către comentariu

Bravo pretenas ! Felicitari pt noua achizitie ! Break pt ca e Passat , nu ? Si pt ca ziceai ca vrei break ca sa mai cari asa cu ea ! Multi km inainte !

Modificat de CT91MOC
Link către comentariu

Felicitari. Sa o stapanesti sanatos!

Cam prea dotata, o sa fie mai rare retrofit-urile :))

Cat mai multi km la volanul ei.

Link către comentariu

Bai, sper sa nu ma stergeti de-aici, da' eu inca n-am onoarea sa pot posta la Feedback, asa o sa strecor aici cateva randuri off-topic si apoi revin pe subiectul misto prezentat aici!

Fusei ieri la Florin sa-mi repare masina. Are omu' tot ce-i trebuie ca scule, dar mai ales are la "mansarda" cunostinte si experienta si asta il face un om foarte priceput la masini. Multumesc inca o data, domnu' Florin pentru ca acuma mi se incuie si mie masina si ca am scapat de folia din geam si nu mai trebuie sa car cd-player-ul dupa mine cand las masina peste noapte.

E un om pe gustul meu, m-am simtit ca-n weekend desi era Luni! Pe bune, culoarea n-a iesit chiar asa bine in poze, insa cand o sa vedeti masina pe viu si apoi o sa vedeti alt B6 Variant o sa va spuneti si voi ca acest model trebuie sa arate ca masina lui Florin, altfel e prea urata!

Pacat ca l-am speriat cu banda izolanta de plastic pusa pe unde trecusem eu cu firele.

Sa o folosesti cu placere si sper sa gasesti sa pui si pe asta raritati!

Link către comentariu

deci la 12550 l-ai scos,uau felicitari cost putin si masina noua!!!!!!!!

P.s:si la B7 tot facelift zic nemtii!!!

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu

Chiar ca e wow! :icon_bounce: Felicitari si sa iti aduca pe putin la fel de multe bucurii ca S K F 1. :Driver:

P.S. Schimba informatiile de la profil dupa ce termini cu udatul masinii. :lol:

Link către comentariu

Va foarte multumesc, pentru aprecieri. In afara de Navi - are tot - urmeaza una OEM sper eu....cat de curand. Dotari - da, am vrut sa aibe tot ce apreciez eu la o masina .... culoarea Mocca Brown, bixenon, piele... sa fie Highline...sa nu mai salivez la ornamentele cromate.... si sa fie cu interiorul nou, de B7.

Nu, masina e fost 12800, jantele de iarna au fost inca 250 euro ... separat.

Am tot selectat, pana am ajuns la asta.... am verificat mai multe, dupa VIN, si pana la urma am gasit-o pe asta, la o reprezentanta retrasa......linistita, in varful unei localitati montane.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Sa te bucuri de ea Florin. Cea mai frumoasa culoare la B6 dar si pretentioasa :D. Sa te apuci de documentatie acum :))

Link către comentariu

Ai facut o afacere foarte buna,defapt ce-a mai buna la un Passat achizitionat de o persoana dupa forum!!!!!practic 13.050 euro totalul plus inscrierea te duce in 13.500 iar un eventual Rns 510 la 500euro egal 14.000 sa zic asa ,o masina full care nu are poate nici 2 ani,decat sa fi dat 22.500 pe un B7 gol troaca la noi care este aceeasi chestie un facelift cum il dau acum si nemtii si nu o noua generatie!!!!!

P.S:banuiesc ca masina este in garantie inca!!!!

Link către comentariu

bravo Florine,te-ai miscat repede!

culoarea e foarte frumoasa...dotari destule,motor potent si econom :)

break-ul la passat-ul nou nu prea ma atrage (inteleg ca asta ai vrut tu neaparat)

sa iti modifici semnatura si poza de profil...

fata de topicul SKF, pe acesta cred ca se va asterne linistea destul de repede...ce modificari ai putea sa-i mai faci incat sa umplii zeci de pagini,ca la celalalt? asta cam are de toate pe ea :)

webasto,plafon panoramic,navigatie ?

Link către comentariu

felicitari Florin!masinuta arata intr un mare fel!pe langa asta e super dotata!

intrebarea curiosului e: ce modificari ai de gand sa-i aduci? :Din afara de navi bineinteles...

Modificat de DDT
Link către comentariu

Felicitari Florin frumoasa rau noua achizitie . S-o stapanesti sanatos si cati mai mult km fara probleme.

Tapiteria e de invidiat , imi place la nebunie

Modificat de Cosmin_TDI
Link către comentariu

Salutare,excelenta masina, sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente. Felicitari!!! :icon_thumleft:

Totul imi place la masina ta! :icon_bounce:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!