Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

Si in concluzie este mai mare sau mai mic consumul ?

 

Ala e consumul facut pe autostrada numai cu 130 km/h? Inainte de soft cat era la 130?

 

Respect  :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

prunaionutz

Asta e consumul cu care am ajuns acasa, este cu 1% mai mic. Se poate si mai bine, daca se merge cu 110-120 km/h consuma in jur de 6%.

 

Eu ma declar multumit :)

Link către comentariu

Ar trebui sa fii foarte multumit. Atata timp cat softul e facut bine, e ok.

Ar trebui sa le recomanzi la UK boyz Exelixis.

Link către comentariu

Foarte interesant ce ai facut tu din motorasul asta! :icon_thumleft: Un filmulet cu ceva reprize de acceleratie nu ai facut? :icon_bounce:

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Putere de 2.0 si consum de 1.2. Nu mai seamana cu ce ai inceput :))

Link către comentariu

ce, adica acum nu mai poti sa te bucuri de cum se inroseste cand te dai la ea!? turbina zic

Link către comentariu

Daca ii pui si compresor e GT :)

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Te-ar ajuta unde ti-e mai greu, in ture joase.

Modificat de cogdao
Link către comentariu
prunaionutz

Poate voi pune..candva..compresor. Dar pana acolo mai e mult.

 

Urmeaza probabil upgrade pe parte de suspensie/frane.

Link către comentariu

e prea multa bataie de cap pentru compresor..nici dpmdv nu merita :)

Link către comentariu

Ma faci sa imi iau TSI din nou :D. Pentru al meu ma gandeam la o turbina cu geometrie variabila, dar pretul este exagerat considerand cate trebuie schimbate la motor pentru asta. Intradevar urmatoarele lucruri pe lista ar trebuii sa fie frane si suspensie ca sa te poti bucura de putere. Setup-ul tau ar trebuii sa fie ok pentru 270-280 hp daca schimbi compresorul de la turbina.

 

Felicitari.

Modificat de mOFO
Link către comentariu
prunaionutz

Multumesc. Un turbo hibrid nu e scos din calcul, dar momentan vreau sa aduc un plus pe partea de franare si suspensie.

Link către comentariu

Ionut, baga banii in frane si niste arcuri momentan, crede ma ca fac toata diferenta din lume. Mai bine mai putini cai si sanatosi tun, decat sa bagi masina la doua saptamani in service.:d

Link către comentariu

Era la dezmembrari un R32, poate mai sunt disponibile franele fata. Se vor vedea bine cu jantele de 19".

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

750 euro fata+spate. Sigur mai negociezi ceva la ele. Dar dezavantajul e ca o sa puna destul de multa greutate pe masina.

Edit: mike, eu am simtit diferenta de la arcuri de sportline la eibach-uri. Tot cred ca e compromisul ideal dpdvdr al raportuluiu cost/beneficiu.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
prunaionutz

De acord, se simte diferenta, dar dupa cateva zeci de mii de km amortizoarele obosesc si nu mai fac fata 'provocarilor'.

Legat de frane, nu voi trece de 312/286, daca e destul pt GTI e destul si pt mine. Eventual pun si furtunase metalice si un lichid de frana mai bun.

Pe partea de suspensie in urmatoarea perioada probabil voi pune o reglabila, H&R sau KW, inca ma orientez. Daca permite bugetul pun si sway bar kit si e mai mult decat suficient.

Link către comentariu

Eu recomand sa iti pui ceva dedicat, nu cred ca e diferenta mare de pret. 750 euro pentru franele de r32 mi se pare exagerat tinand cont ca se gasesc kit-uri mai ieftine, noi, si mai performante.(vezi xyz, brembo de pe porsche, etc)

Link către comentariu
prunaionutz

Nu se justifica greutatea in plus dpmdv. Un BBK era bun daca urcam la 250-270 cp, dar asa e ok si cu franele de GTI.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!