Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

Pe niste drumuri de tara.. Drumuri bune, lipsea doar asfaltul. :)) Aa, si printr-o balta care la prima vedere parea foarte mica, iar la contact cu masina s-a dovedit a fi un iaz :)

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

meh, OT :d :))

vazut ceasurile live si me gusta. si am constatat ca se aude mai tare finala ta, cred ca s-a mai rodat :d.

Link către comentariu

Probabil s-a rupt de undeva :))

 

Seriously, probabil ca o sa o refac la anu', daca pun dp-ul si restu'..

 

Cat despre ceasuri,am observat ca atrag atentia, mai ales cel de boost. :) Probabil ca oamenii au un sentiment de nesiguranta cand vad un indicator ca se arunca aiurea stanga-dreapta :))

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Am hotarat sa pun downpipe-ul la vanzare, deoarece nu se 'pupa' cu upgrade-ul urmator :)

 

Este complet, cu izolatie termica fixata cu coliere metalice.

 

Detalii pe PM, pt cei interesati.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Nu stiu ce animal si-a pus amprenta, dar cel mai probabil iese usor. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

 

Prima pe anul asta..  :dry:

 

0lyw.jpg

 

 

Cred ca e din specia biped si cu minte putina. Nu par urme facute de animale.

Acuma intrebarea. Cum le scoti ca la polish nu cred ca o sa iasa.

Link către comentariu

@Rave: Thanks!

 

@Alex: intre timp am scapat de semnele respective :)

 

Pana una-alta, frecam cu burta de zapada la fiecare colt de strada :)) 

Link către comentariu

So far so good.. Scutul metalic a fost cea mai buna investitie de pana acum :))

 

3olo.jpg

Link către comentariu

Depinde daca te dai pe serpentine sau nu. Daca da ai sa simti o agilitate crescuta a masinii daca nu ... poti sa nu te obosesti... te mai ajuta si iarna .. dar nu cat sa merite 1000e.

Link către comentariu

Astazi am avut prima sperietura cu motorasul asta.. In treapta 1, acceleratia in podea, la 3000-3500 s-a pus in bot o secunda dupa care a inceput din nou sa traga. Nici un martor aprins, nimic..

Nu am reusit nici sa reproduc fenomenul, chiar daca am nenorocit masina urmatoarele 15-20 min.

Aveti idee ce s-a intamplat? Mentionez ca aveam rezervorul 1/2 plin cu benzina de 98.

Link către comentariu
aurelian.paratu

si eu patesc chestia asta ,dar nu imi da nici o eroare.......mai era un coleg cu un seat din c-tanta care la fel pateste.

Link către comentariu

bujiile le-a schimbat de curand.

nu se stoca un missfire, sa apara la urmatorul scan?

eu sunt mai optimist..ma gandesc la un gunoi in benzina / alte impuritati

Link către comentariu

daca ai avut un missfire sigur o sa il vezi in urmatorul scan. Am mers odata cu o benzina foarte proasta, mi-a mers masina foarte prost si mi-a inregistrat multiple missfire-uri . deci chiar daca a fost un gunoi tot ar trebui sa vada.

Link către comentariu
aurelian.paratu

se intampla rareori, de obicei la o acceleratie brusca, ca si cum ii taie benzina pentru o secunda si apoi isi revine si trage f bine. La mine nu da nici o eroare si de obicei face cu benzina de la omv,cu cea de la mol nu mi a facut niciodata......

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Un mic update: finala s-a cam dus dracu de tot, a ruginit pe toate partile unde a fost sudata.. As dorii daca se poate sa imi recomandati ceva garaj unde sa fac o finala custom la pret ok.

 

Multumesc!


Sau sa scot finala si sa las doar teava in Y? Oare rezoneaza cu downpipe de-cat?

Link către comentariu

Foarte probabil sa rezoneze sau daca nu oricum se va auzi tare in ture joase gen 2000-3000 si la drum lung te capiaza.

 

Cere o oferta:

http://vwforum.ro/topic/98333-evacuari-custom-inoxadmisii-si-portari-chiulase/page-2#entry2292894

 

Eu am fost multumit de preturi si de cum au lucrat desi n-am avut cine stie ce lucrare si daca nu ma insel Bogdan (Cogdao) si-a modificat traseul la ei.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!