Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

L-am luat deja, din pacate nu sunt acasa sa ii fac poza. Este un scut aftermarket, care pare destul de solid. :) Trebuie doar sa imi fac timp sa-l montez..

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

e de pe forum? are gaura pentru busonul de ulei?

eu am trecut la winter defcon 1 (roti schimbate) si in weekend trecem la defcon 2 - schimbam masina :)).

Link către comentariu

Si asa arata la test-fit :)

 

zb5z.jpg
 

k40d.jpg
 
Se scoate bateria..
 

dh0.JPG
 
...de tot!
 

it8f.jpg
 

5pag.jpg
 
Se monteaza spacer-ul Forge cu furtunul atasat si fixat 
 

dfk2.jpg
 

4w3a.JPG
 
Printr-o gaura in panoul ignifug, printr-un burduf de cauciuc, se aduce cu ajutorul unui umeras de metal indreptat furtunul pt boost.
 

haey.jpg
 
Mai departe e..greu! Eu am vrut sa mut si butonul de SET din torpedou pe consola centrala, asa ca a trebuit sa desfac bordul si in partea dreapta si sa prelungesc cablajul butonului pana la consola centrala, langa butonul de ESP. Pt asta au trebuit desfacute multe bucati si bucatele din bord..
 

3phm.jpg
 

9t7x.jpg
 

k260.jpg
 

lq0r.jpg
 

45ll.jpg
 
 
8pa0.jpg
 
Si bineinteles ca ne-a prins si seara
rt7k.jpg
test 1

vh9b.jpg
 
Rezultat:

8q8m.jpg
 

y18j.jpg
 

 

De precizat ca am ramas cu o eroare in bord, de ABS, pe care trebuie sa o sterg cat de curand.

 

Pt montaj am folosit mini Add a circuit, cu firele trase de la scrumiera inclusiv pt dimmer :)

 

Ceasurile merg bine, Pod-ul Osir sta fix fara sa fie nevoie de alte prinderi.

 

Acum, pt verificarea citirii sondei de presiune: turbinuta asta face maxim 0.7bar? Sau au ceasurile astea problema?

Link către comentariu

Nu arata rau deloc! Daca nu aveam boost gauge oem, m-ar fi tentat modificarea asta.

Felicitari!  :emthup:

Link către comentariu

Thanks yopy!  :icon_thumright:

 

Deja ma gandeam ca trebuie sa caut alt ceas de boost :))

 

Poate prin primavara o sa vedem si ceva presiune mai mare, probabil dupa ce ii pun un intercooler :)

Link către comentariu

@cogdao: Thanks!

 

@Rave: da, a fost ceva de munca, dar intr-un final a iesit bine. O resoftare ii mai trebuie ca sa urce acul mai sus :))

 

Per total sunt multumit. Voi pune poze si cu ceasurile e zi. Pod-ul Osir se potriveste Ok la nuanta cu plasticul de pe bord :)

 

Partea proasta e ca tot arunc ochii pe ceas, cel putin pana ma obisnuiesc cu ele o sa fiu oarecum distras :))

Link către comentariu

M-am gandit si la asta dar cand am vazut poze cu ele puse langa schimbator mi s-a parut ca acolo le e locul :) 

Link către comentariu

Ionut, daca ti-a ramas o eroare referitoare la calibrarea senzorului G85, se va sterge de la sine dupa ce mergi un pic cu masina  si faci cateva viraje stanga-dreapta. La mine nu a mers din prima. Am scos iar borna de la baterie, am lasat-o scoasa pret de-o tigara :)  (5 min.) si apoi am scos-o iar la plimbare si a revenit totul la normal.

Eroarea aia apare dupa ce scoti borna de la baterie.

Link către comentariu

Am scris gresit, acum am vazut si eu, eroarea este de airbag:) my bad.

Treaba cu senzorul de mai sus am patit-o si eu, a trebuit sa o plimb putin pana sa dispara. Din cate stiu eu, erorile de Airbag nu dispar singure, iar eu am pus contactul cand aveam mufa de la swich-ul de dezactivare al airbagului din dreapta scoasa ( cand am desfacut bordul ).

Momentan caut pe cineva cu o interfata care sa imi stearga si mie eroarea :)

Pana atunci, consum aiurea benzina cu ceasul ala de boost :))

qrn0.jpg

guzh.jpg

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Daca esti in Craiova, te pot ajuta cu clona mea. Pana acum am facut cu ea tot ce mi-am propus.

Link către comentariu

In weekend sunt acasa, in principiu :) Iesim la un pahar de vorba, nu-i bai! Ar fi fun sa ne stangem mai multi, poate iese si FloreaMihai :)

 

In alta ordine de idei, cu ajutorul lui ionut_doc am reusit sa sterg eroarea/erorile stocate. Thanks a lot!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Facem, facem :)

 

Il iau si eu pe VladP111, prietenul care m-a ajutat cu montajul :)

Link către comentariu

Sincer, mie nu imi place cum arata...cel putin nu pe Golf 6.

 

Era interesant ceva de genul asta

PH-622009998.jpg

Link către comentariu

Mie-mi plac! :) 

 

Mi se pare ca acolo le e locul, nu in ventilatii/pe bord/pe stalpi/pe volan..

Link către comentariu

Cu placere Ionut. Si alta data, daca ai nevoie, poti apela.

Eu dsambata am toata ziua disponibila. Duminica, doar seara.

Daca stabiliti ceva, ai nr. meu de telefon.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!