Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai o gramada de optiuni pt ceasul de boost, poti sa iei unul montat in spatele volanului ( asta daca nu te deranjeaza, mie mi se pare oarecum aiurea ), poti sa iei unul ca al meu, dar mai trebuie ceva sa umplii golul, poti sa pui unul in gurile de aerisire, stanga sau dreapta, poti sa iei unul care se leaga la obd (P3cars parca face asa ceva) si are display in grila din stanga..

 

Optiuni sunt multe, dupa buget si preferinte!

Link către comentariu

NewSouth arata cam cel mai oem-like, daca se poate spune asa.

 

ventdash.jpg

 

P3-ul e interesant dar e foarte scump din pacate

 

3.jpg

Link către comentariu

@JUG http://www.newsouthperformance.com/images/pod/Mk6/tpb025multitap.jpg

Mk6 Turbo VentPod
2010+ LHD GTI, Golf, 2010 Jetta and 2010+ Sportwagens
Mk6 VentPod™, VW White or RedLine 30 In.Hg - 30 PSI, VW White 35 PSI Boost gauge, or VDO Vision Boost Gauge - 30 In.Hg - 25 PSI, 6 ft nylon tubing kit, NoBuzz TFSI connector, white LED, electrical wiring and connectors.

 

 

 

135 $ distractia, minus transport.

 

Edit: Nu toata lumea pare a fi happy cu el:http://www.golfmk6.com/forums/showpost.php?s=f773ef0b04a4f39fe6b94f2bf9df74a9&p=266008&postcount=7

Modificat de yopy
Link către comentariu

Daca vine din Statele Unite ale Uratilor o sa stai ceva dupa ele, mie prima oara mi-au zis ca au pe stoc suportul de ceasuri, acum imi dadura mail ca pleaca pe 4-5 noiembrie.

 

In concluzie, evitati parts4euro.com :)

 

L.E. uita-te si la adaptorul de la Forge, daca vrei sa fie cat mai plug&play, ar trebuii sa il pui pe lista. Sau asteapta pana vine al meu si iti spun cum se potriveste/cat dureaza pana vine/alte detalii.

 

Bafta!

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Sa nu uitati ca unele sunt imperiale, cele metrice se comanda separat, sau deloc...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Au venit ceasurile :)

 

Boost

72jk.jpg
 
Volt

xg1t.jpg
 
Si o grila ieftina de pe ebay, aftermarket, luata de proba pt un badgeless look.
 

bc6o.jpg
 
Dupa ce iau de la vopsit capacelul care acopera golul din capota, fac o proba si revin cu detalii :)

 

Link către comentariu

Eu sunt pentru oem.

Nu se asorteaza nici cu grila de jos care nu e glossy.

 

Mai bine cea oem si poti face dungile cromate negre 

P5197872.jpg

Link către comentariu

Nici mie nu-mi place. O prefer pe cea gen Highline fara emblema si nu-mi place bucata de jos care "sta" pe bara...

Link către comentariu

Mie-mi place :)

Grila veche nu mai avea nici un clips intreg, oricum trebuia schimbata.

Si pare prea glossy pt ca restul masinii e murdara (oricum o sa le fac si pe cele de jos glossy)

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

Mda, din pacate grila veche era cam praf, nu mai statea deloc ok, se deplasa mereu, iar emblema se cojise dupa un an de stat pe masina.. Maine spal masina si mai pun poze.

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Thx mike. Tre' sa ti-o dau odata s-o plimbi tu ca sa vad si eu cum se aude de afara, din interior nu prea se aude :)

Link către comentariu

Azi a ajuns boost tap-ul de la Forge si Add a circuit.. :)

 

Mai am de bifat pe lista pod-ul Osir si furtunasul de vaccum din silicon (nu am avut incredere in tubul ieftin care a venit cu ceasul). 

 

Usor-usor, se strang toate.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

A plecat si pod-ul Osir astazi, a ajuns acum cateva zile si furtunasul din silicon si urmeaza sa comand un relocation kit pt butonul SET de TPMS :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

51111km :)

 

xpzp.jpg
 
And winter mode is ON!
 

um1s.jpg
 
Urmeaza scutul de otel si ceasurile.. Cand o sa ajunga suportul de la OSIR  :ceuameni:
 

 

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!