Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jantele sunt reparabile.. da' nu sunt hotarat daca sa le iau. Sunt un model foarte frumos pe care mi-l doresc de foarte mult timp si la un pret foarte bun.

Link către comentariu

Ce sunt?

Parere personala ca nu merita sa renunti la jante oem 18" pentru unele care trebuie si reparate.

Fa un calcul ca s-ar putea sa te duca cu indreptat, sudat si vopsit la un pret destul de mare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Daca sunt bine facute nu ai treba. Si asta vine de la o persoana care are 10000 km pe cele mai strambe si sudate replici. Faci cum crezi, dar o sa ai probleme la revanzare ca nu prea poti oferi garantie ca treaba e buna.

 

Jantele mele sunt sudate si indreptate la AutoRam.

Link către comentariu

Cred ca stiu de care jante e vorba. Mai ales ca fiind 5 poti sa indrepti/sudezi doar 1 si pe cealalta sa o tii pe acasa.

Din pacate anvelope noi de 19" vor fi mai mult decat jantele.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca sunt cele "5" am vrut sa le cumpar si eu dar nu au fost fonduri, oricum sunt probleme minore atat...si doar atat.

Link către comentariu

Da, sunt cele 5 :) multumesc pt raspunsuri.

LostUser, le-ai vazut?

Link către comentariu

Din pacate Ego are dreptate, m-am uitat dupa cauciucuri pe 19 si imi depasesc cu mult bugetul, asa ca jantele pe 19 raman momentan doar pe wishlist.

Link către comentariu

Am si eu o intrebare, importatori de piese APR exista la noi in tara? ma intereseaza si pe mine sway-bars..

Link către comentariu

le-as vrea pe cele de la APR pt ca sunt reglabile, au 3 setari de duritate. momentan cred ca o sa cumpar decat pentru spate, pentru fata trebuie coborata puntea si am auzit ca apar probleme dupa operatia asta.. tot felu' de zgomote de la suruburi.

 

Cand imi raspunde baiatul cu un pret scriu aici.

 

numai bine!

Link către comentariu

Mai toata lumea zice ca cele H%R nu scartaie, pentru ca oricum ambele fac acelasi lucru.

Si toate after-market sunt reglabile, H%R au 2 setari; Eibach, APR (facute de Hotchkis) si VW Racing - o paranteza, Eibach le face si pe cele de la VWR, au 3 pozitii.

Modificat de Rave
Link către comentariu

De scartait scartaie bucsele alea sau ce sunt pentru ca sunt facute din poliuretan sau nu stiu ce material care se cam duce repede..

Link către comentariu

H&R are bucsele din teflon, cica din cauza asta ale lor nu scratie...

Sau acoperite cu teflon... ceva.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Am pus eu H&R 22 cu bucsele din teflon doar pe spate si cu suspensie stok. E bine, parca directia s-a ingreunat putin. Are 2 gauri de reglaj, e la cea mai usoara. Fara zgomote suplimentare.

Link către comentariu

Eu am suspensie sport de fabrica, si as vrea sa pun pe spate sway bar, nu ma intereseaza daca se ingreuneaza directia, daca se manevreaza mai bine sunt multumit!

Link către comentariu

Asta nu e o problema, m-am obisnuit sa incetinesc la orice fir de praf de pe drum. :))

Link către comentariu

De cate ori pe luna mergi pe drumuri virajate, respectiv ai de gand sa mergi pe circuit?

Link către comentariu

pe drumuri virajate de 10-12 ori pe luna, poate chiar mai mult.. si de circuit nu stiu ce sa zic, daca se iveste vreodata ocazia, de ce nu? :))

Link către comentariu

Atunci merita, oarecum, swaybar-urile. Oricum, trebuie luate amandoua, cea din spate stand pe hard tot timpul, ca sa simti ceva.

Eu mai degraba as lua basculele de TT si/ sau Whiteline Anti Lift Kit.

Le simti mai bine si chiar castigi la confort cu bratele de aluminiu si bucsele noi. Directia devine si ea mai usoara si mai precisa.

Vezi ca eliminand ruliul, transmiti munca spre anvelope si trebuie facut upgrade si acolo, daca e cazul. E un joc pervers asta cu modificarile.:)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!