Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

multumesc, maine ma duc la reprezentanta sa vad daca pot sa iau spalatoarele si capacele pentru ca cele pe care mi le-a comandat baiatu' de acolo sunt pentru bara de GTI cu spalatoare 'fictive', adica gen pentru masini din tari in care nu a fost valabila optiunea asta.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

The ego, multumesc mult de ajutor, azi am comandat toate piesele necesare, saptamana viitoare le ridic si le si montez.

Link către comentariu

Pana imi ajung piesele sa o facem functionala, cateva poze cu ea frumoasa :))

 

 

La revizie:
img0199hmc.jpg
 
img0202eo.jpg
 
img0203hg.jpg
 
img0207idy.jpg
 
new washer tank on:
img0208td.jpg
 
img0211fx.jpg
 
img0213hw.jpg
 
img0220cj.jpg
 
img0221wj.jpg
 
img0222zv.jpg

img0223wh.jpg
 

 

Link către comentariu

Pana la urma trebuie schimbat vasul pt spalat si daca ai spalatoare ?

Looking great. Pacat ca nu i-ai facut mai multe poze cu jantele de vara.

 

 

De ce ai renuntat la grila de gtd?

Link către comentariu

Vasul trebuie schimbat pt ca nu intra proiectorul din dreapta de cel stock. Daca ai spalatoare trebuie sa le schimbi si pe alea, si suportii si capacelele de deasupra.

La grila am renuntat momentan pt ca cea de gtd era aftermarket si se strambase, plus ca i-am rupt vreo doua cleme :))

@ dakino: thanks!

Link către comentariu

Multumesc, pragurile in 2-3 saptamani sunt si puse pe masina :)

Link către comentariu

Ai observat vreo diferenta de inaltime intre bara fata de GTi si cea spate de R-line?

 

Eu ma gandesc sa merg tocmai invers, cu R-line pe fata si gtd/gti pe spate :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am vazut mai sua ca ai avea o problema cu volanul. Si la mn se aude un scartait sub volan ! Adica deasupra lui. Ce ai constata pana la urma ?

Link către comentariu

Barile fata-spate au cam aceeasi inaltime, cu praguri ar trebuii sa vina la linie.

Scartaitul de la volan disparuse temporar dupa ce au curatat ceva plastice cei de la service, dar a aparut din nou. Il desfac zilele astea si iti spun ce si cum.

Bafta!

Link către comentariu

am reusit azi sa montez spalatoarele si mufele de la proiectoare :)

 

 

img0227zi.jpg
 
img0228px.jpg
 
img0231yy.jpg
 
img0232zr.jpg
 
Link către comentariu

Are cineva un VIN de R20? Vreau si eu codul pentru difuzorul din bara spate, cel cu evacuari pe centru.

 

Thanks!

Link către comentariu

Ionut a iesit supeeer ! Dar acum vorbim de gusturi si vb aia fiecare cum ii place ... Emblema neagra parca o intuneca ... Era mai ok cromata zic eu ...

Link către comentariu

Emblema neagra era pusa pe grila HL si asa am lasat-o.. Trebuie sa ma uit dupa o alta grila de GTD.

Link către comentariu

Am si uitat, acum 2 zile, pe 15 martie, masina a implinit un an :)

Link către comentariu

Acum 5 minute tocmai am probat functia cu emergecy breaking lights si merge, la franare foarte puternica stopurile dau 'flash-uri'.

Link către comentariu

Dar doar daca ai luat imediat piciorul de pe acceleratie, altfel poti sa pui mama franelor si nimic.

Link către comentariu

Da, din mers dupa ce am accelerat am pus o frana de neam prost si au inceput stopurile sa faca atmosfera :))

Link către comentariu

Stie cineva un atelier bun de roti prin Bucuresti unde se pot suda/indrepta jante de aliaj? :)

 

Daca se poate cei care ati mai avut probleme de genu'. 

 

Multumesc!

Link către comentariu

Pentru indreptat ii recomand pe cei de pe Sos Alexandriei, Auto Ram. Au si topic aici, username-ul parca e indreptari_jante.

Este 50lei pt janta de 18". 

In 20 de minute mi-au indreptat o janta destul de stramba.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

nu :) vreau sa iau niste jante din bucuresti si necesita.. mici interventii :))

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!