Jump to content

Vw Golf 6 HL


prunaionutz

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prunaionutz

    618

  • The_Ego

    148

  • Rave

    78

  • mike.

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pozele cu masina curata n-am mai apucat sa fac, a trebuit sa plec :)

Eu noapte ma plimb :))

Link către comentariu

La mol pe rocada, e non stop.. Da' degeaba am spalat-o ca azi o tavalii prin namol si o mai si dadui cu burta de pamant de cateva ori.. Facu zgomote ciudate de crezui ca acolo raman dupa care isi revenii dupa ce o 'desfundai' putin.

Link către comentariu

Am si eu o problema.. o problema care apare cand in masina se face caldura. In spatele volanului se aude un scartait, se auzea si inainte sa schimb volanul. Cand virez mult, in parcari sau cand intorc, se aude un scartait in spatele volanului. Mai are cineva problema asta? Sau stie cineva cum se rezolva? 

 

Multumesc.

Link către comentariu

Am si eu o problema.. o problema care apare cand in masina se face caldura. In spatele volanului se aude un scartait, se auzea si inainte sa schimb volanul. Cand virez mult, in parcari sau cand intorc, se aude un scartait in spatele volanului. Mai are cineva problema asta? Sau stie cineva cum se rezolva? 

 

Multumesc.

 

 

Ai desfacut volanul de curand?

Link către comentariu

Da, acum cateva saptamani, dar problema a aparut acum cateva luni bune, cam jumatate de an. 

Link către comentariu

Mai bine mergeai la garantie inainte sa schimbi volanul :( .

 

Ai facut rost de stergator de GTI pt spate sau l-ai scurtat pe cel existent?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu cand am pus volanul cu comenzi am scos si capacul din spate iar cand l-am pus la loc nu s-a "pupat" pe prinderi. A inceput sa scartaie volanul si s-a rezolvat dupa ce am pus capacul cum trebuie.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Inca am volanul original al masinii si cred ca o sa il pun din nou pe masina pt revizia ce urmeaza, o sa le zic si de scartait si sper sa-l rezolve.

 

Stergatorul l-am scurtat. Am incercat sa scot capacelul, l-am rupt, am taiat din lama cat trebuia si am lipit capacelul la loc peste. Nu se vede diferenta :)

Link către comentariu

o poza dupa o baita riguroasa :)

 

img0164dx.jpg

 
imi place din ce in ce mai mult culoarea asta. 
Link către comentariu

Ok, m-am apucat de bara fata GTI :) am cumparat una second hand din dezmembrari si momentan am doar 'coaja', capacelul de la remorcare, maturatorul de pietre si buza :) cine are piese de vanzare din bara fata GTI PM me :)

Link către comentariu

Legat de proiectoare, as dorii sa le activez si am inteles ca se poate prin codare manuala. Ce si cum trebuie sa schimb?

Merci!

Mai jos este scanarea centralei electrice de pe masina mea, ceva mai veche..

Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 1K0-937-08x-09.clb

Part No SW: 1K0 937 086 HW: 1K0 937 086 M

Component: BCM PQ35 M 110 0651

Revision: 00110 AC

Coding: 48180A3A8825F3C0400800C0340088E44B550088736D8D20E48400240040

Shop #: WSC 00028 028 00001

VCID: EDD54D878A88

Subsystem 1 - Part No: 5K1 955 119 Labels: 1KX-955-119.CLB

Component: Wischer 17021 26 0512

Coding: 009795

Subsystem 2 - Part No: 1K0 955 559 AH Labels: 1K0-955-559-AG.CLB

Component: RLS 230212 05 54 0403

Coding: 0230AD

Subsystem 3 - Part No: 1K8 951 171

Component: DWA-Sensor 00 001 0104

Subsystem 4 - Part No: 1K0 951 605 C

Component: LIN BACKUP HO H05 1501

No fault code found.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Un mic update, masina a facut 30k, tocmai ce am terminat revizia si acum astept sa vad ce rezolva cu zgomotul din spatele volanului, sper sa nu fie nimic serios :)

Link către comentariu

Am montat bara fata de GTD/GTI si am nevoie de putin ajutor.. Am aflat din pacate ca am nevoie de alte spalatoare de faruri si de alte suporturi pentru spalatoare.. Are cineva un VIN de GTI/GTD? 

 

A doua problema este ca mufele de la proiectoarele originale nu se potrivesc cu becurile din proiectoarele de GTI, am incercat sa schimb becurile cu cele din proiectoarele si nu se potrivesc pinii de la bec cu cei de la mufa, cei din bec sunt pusi mai spre centru si mufa are pinii plasati spre extremitati. Are cineva idee de unde cumpar o mufa sau cablul cu tot cu mufa?

 

Sper sa reusesc sa le cumpar fara sa jupoaie si pielea de pe mine cei de la Vw..

Link către comentariu

Incearca WVWZZZ1KZAW386798. Ar trebui sa fie VIN de GTI.

 

Vad ca e mare bataie de cap cu bara de GTI :( . 

 

Posibil sa ai nevoie de acesti suporti pt spalatoare:

5K0 807 723 A supporting part from left (with recording cylinder SRA) (€ 12.67)
5K0 807 724 A supporting part from right (with recording cylinder SRA) (€ 12.67)
Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!