Jump to content

Golf 4 tare rosu


Dan.

Postare recomandată

In sfarsit a venit momentul sa pun rotiile pe masina, cu aceasta ocazi masina a primit si un kit xenon de 35W, 6000k cu putin ajutor din partea colegului de forum Florin caruia ii multumesc, de kitul de xenon sunt foarte multumit si e diferenta de la cel la pamand intre halogen si xenon. Pregatiri de iarna in desfasurare :lol: Din pacate a intervenit o problema in acest weekend..masina nu mai trage.. calc pedala pana jos si masina abia se tureaza in viteza, banuiesc ca este debitmetru de aer, trebuie saptamana asta sa rezolv situatia..

post-102560-0-07944400-1351454931_thumb. post-102560-0-14889900-1351454942_thumb. post-102560-0-57648600-1351454952_thumb. post-102560-0-52488300-1351454961_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dan.

    165

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    27

  • P.Alin

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

4dey: multumesc mult

Muale: sper sa tina cat mai mult.. in sfarsit am cam ajuns la ce am vrut pe exterior. ar mai fi lucruri mai marunte dar nu prea importante cum ar fi antena de polo sau stergator de golf 5..

Link către comentariu

am stergator, e ok,schimba aspectul.

si eu as vrea alta antena, polo sau shark.

semnalizatoarele de pe aripi putin afumate ar da bine ;)

Modificat de Muale
Link către comentariu

am incercat sa fac semnalizarile fumurii cu folie dar nu am reusit, atunci nu am avut destula rabdare si nu puteam sa tai calumea folia. inca mai am folie si o sa mai incerc, arata bine am vazut atunci dar nu se mai vede asa bine semnalizarea adica mai deloc :dry: . de xenon ce parere ai? am citit acum ca ar fi taranism ce am facut si ar deranja in trafic dar ma gandesc ca eu am farurile reglate bine si le tin pe "1" acolo la reglaj in masina

Link către comentariu

si eu am xenon si sper sa nu deranjez...am primit flash-uri la drum lung unde am ridicat intentionat farurile.

folie pui f usor pe ele dar trebuie sa le dai jos :)

Link către comentariu

Muale: merge si fara sa le iau jos, cu atentie mare si cu grija. Sper si eu sa nu deranjez, la rar nu o sa am probleme sau cu politia? am auzit tot felul de zvonuri cum ca ar amenda politia oamenii care au xenon pe far fara lupa.. ciudat si nu prea cred si in acelasi timp nu stiu ce sa zic :lol:

TIBI_84: Multumesc, daca o sa faci asa ceva te sfatuiesc sa iei jos cauciucurile sau daca nu trebuie sa ai nervi si rabdare de fier

Link către comentariu

cu ele demontate pui mult mai usor.

legat de xenon,da...orice modificare poate atrage amenda.

Link către comentariu

am incercat sa fac semnalizarile fumurii cu folie dar nu am reusit, atunci nu am avut destula rabdare si nu puteam sa tai calumea folia. inca mai am folie si o sa mai incerc, arata bine am vazut atunci dar nu se mai vede asa bine semnalizarea adica mai deloc :dry: . de xenon ce parere ai? am citit acum ca ar fi taranism ce am facut si ar deranja in trafic dar ma gandesc ca eu am farurile reglate bine si le tin pe "1" acolo la reglaj in masina

am xenon pe masina..chiar 2 instalatii de 6k una pe faza scurta si una pe faza lunga...mentionez ca farurile sunt originale de GTI cu doua camere...si credema ca am bibilit juma de noapte langa un perete sa le reglez..chiar bat in jos dar nu am scapat de flasurile celorlalti participanti la trafic, plus opriri din partea politiei romane si amenzi certificat luat ( de 2 ori)...

Sfatul meu ori pui lupe si xenon ori deloc...de oprit or sa te opreasca sigur politia cu xenon pe far normal. sper sa iti fiu de ajutor sa stai cu certificatu in buzunar. bafta ;)

Link către comentariu

uai :lol: atunci o sa ma gandesc serios la traba asta si o sa vad ce o sa fac.. multumesc de sfat!

Modificat de Dan.
Link către comentariu

uai :lol: atunci o sa ma gandesc serios la traba asta si o sa vad ce o sa fac.. multumesc de sfat!

pt putin ;)

Link către comentariu

Si eu am xenon pe far fara lupa (asa am cumparat masina cu ele montate) de 5 ani si nu m-a intrebat nici un cap de creta de ele, daca le reglezi jos nu are treaba nimeni cu tine nici participantii la trafic nici cap de creta ( asta daca nu prinzi vre-unu ce are nevoie de bani de cheltuiala). eu am 6000k dar daca pui un 4300 cum e stock atunci nici cap de creta nu-si da seama ca ala e xenon. si nu se compara vizibilitatea pe timp de noapte cu xenon fata de halogen , halogenele zici ca sunt niste lumanari :)) ...numai bine

Link către comentariu

Si eu am xenon pe far fara lupa (asa am cumparat masina cu ele montate) de 5 ani si nu m-a intrebat nici un cap de creta de ele, daca le reglezi jos nu are treaba nimeni cu tine nici participantii la trafic nici cap de creta ( asta daca nu prinzi vre-unu ce are nevoie de bani de cheltuiala). eu am 6000k dar daca pui un 4300 cum e stock atunci nici cap de creta nu-si da seama ca ala e xenon. si nu se compara vizibilitatea pe timp de noapte cu xenon fata de halogen , halogenele zici ca sunt niste lumanari :)) ...numai bine

Sper sa nu am probleme, oricum..e ca in Romania.. cu xenonul au treaba, daca depasesti viteza cu 10 km la ora au treaba, daca nu ai aia au treaba, cand ai ceva la masina repde se leaga de tine si te vad ca pe cel mai mare talhar si trebuie sa platesi uneori chiar mult pentru nimic. Dar hotiile adevarate din tara asta nu se vad. ca ai o folie vede..si asa mai departe, nu are rost sa mai dau exemple. din tantar fac armasar dar armasarii giganti nu.i vad si aia isi fac treaba lor. Cac...as pe ea conducere

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Si eu am xenon pe far fara lupa (asa am cumparat masina cu ele montate) de 5 ani si nu m-a intrebat nici un cap de creta de ele, daca le reglezi jos nu are treaba nimeni cu tine nici participantii la trafic nici cap de creta ( asta daca nu prinzi vre-unu ce are nevoie de bani de cheltuiala). eu am 6000k dar daca pui un 4300 cum e stock atunci nici cap de creta nu-si da seama ca ala e xenon. si nu se compara vizibilitatea pe timp de noapte cu xenon fata de halogen , halogenele zici ca sunt niste lumanari :)) ...numai bine

poate la voi la timisoara domnii de la politia romana sunt mai calmi dar la noi in moldova...au lipici la tot ce inseamna modificari...mai ales xenoane pe far normal...poti sa le ai reglate si pe sub asfalt =)) dar nah..bine ca ne vad pe noi cu niste nimicuri si hotii si jmecherii nu ii vad..sau nu vreau sa ii vada..oricum bafta la toti ;)

Link către comentariu

da, asta e Romania si nu stiu de ce nu se iau masuri pentru toate porcariile din tara asta.. nimicurile de 2 milioane si amezi de cac.. stiu sa dea dar altceva nu, trafic de tigari paduri taiate drumuri de 2 bani, politica de 0 bani, nu are rost sa intam in discutii dinastea pe acest forum dar asa este.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Odata cu venirea zapezii ar fi cazul sa mai sterg si eu praful aici.. cateva poze facute astazi de dimineta.. Si o noua mica problema la masina observata cam de 2 saptamani.. cand o poresc si e frig afara se aprinde intermitent beculetul de la temperatura motorului.. Lichid in vasul pentru asa ceva este peste minim.. probelma nu stiu care ar fi..

post-102560-0-73966000-1355134181_thumb. post-102560-0-24569800-1355134190_thumb.

Buna dimineata !

post-102560-0-89621600-1355134238_thumb.

Acesta este beculetul neastamparat

post-102560-0-90794900-1355134298_thumb.

Link către comentariu

pai nu mai bag multa vreme. :lol: intre 5 si 5.5 hai sa zici ca iarna ia putin mai multisor si vara pot sa scot si sub 5 daca vreau.. dar asa normal atat consuma 5 - 5.5

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Ar fi cazul sa sterg putin praful pe topic.. noutati nu prea am, doar ca am polisat caopta unde aveam problema cu lacul si inca unele parti mici gen rama de usa.. lacul nu mai sare, se observa destul de greu ca a avut probleme. Urmatoarea etapa cat mai repede lipesc folie transpareta pe capota si unde mai este necesar. Apoi ma pregatesc pentru alte modificari de interior gen cotiera, infoliere manere usi..si la exterior ar mai fi infolierea stopurilor cu rosu transparent la fel ca in urmatoarea poza

post-102560-0-30080200-1357504128_thumb.

Link către comentariu

ba da, nu imi place nici mie cum arata, e prea prea ridicata.. am pus pe fata inaltatoare si am schimbat toate telescoapele.. ma gandesc sa ii schimb arcurile cu ceva foarte bun si sa arate si bine. Nu vreau nici prea joasa sa o ating..drumurile din zona asta sunt praf.

Link către comentariu

Dan. ce ulei de motor folosesti? Bora mea este tot ALH, are 166.000 km si unii spun CASTROL 5W40 sau 10W40?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!