Jump to content

Golf 4 tare rosu


Dan.

Postare recomandată

fac drumul Medias-Sibiu si Sibiu-Medias de un an in fiecare sapt si acum ca sunt in sesiune fac si de doua ori pe sapt drumul acesta. Acum de la Medias la Sibiu mergi mai bine deoarece podurile le-au asfaltat si nu te prea opresti decat de 3 4 ori dar cand vi din Sibiu in Medias e nebunie.. In legatura cu capota, la intrare in Medias inainte de Kaufland este o hala a unui om din Bazna care de mult timp este cel mai bun vopsitor din toata zona noastra. Eu am vorbit cu el cand am avut problema cu lacul si a zis sa o vopsesc si daca o sa o polisez o sa apara iar problema, a spus ca spuma activa termina toate masinile mai repede sau mai tarziu. Eu am polisat-o si nu o mai spal deloc la spaltorie cu spuma activa si totul este ok pana acum. Daca cumva o sa apara iar probleme o sa o vopsesc, nu am incotro..

Link către comentariu
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dan.

    165

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    27

  • P.Alin

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc pentru informatie cand am timp o sa trec pe acolo sa vad ce se poate rezolva...

Link către comentariu

Ce-i cu dungile alea? Parca e masina in doliu... Nu au continuitate in rest

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

nu au continuitate in rest :icon_cheesygrin: eram curios cum ar arata si le-am facut dar nu stiu cat o sa le tin... sa vad cum ma obisnuiesc cu ele si ce parerea au oamenii de acele dungi

Link către comentariu

Zici ca ti s-a rotit stergatorul pe haion si a lasat dungile alea. :sly: :)) Jos cu ele, parerea mea.

Link către comentariu

o sa le dau jos cand o sa spal masina ca nu imi prea place cum arata.. credeam ca o sa fie ok dar se pare ca nu. Intre timp a aparut o zgarietura de toata frumusetea pe usile din stanga de aprox 20 cm. masina fiind afaraa cativa copii de aprox 5 6 ani se dadeau cu bicicletele si probabil ei au cazut sau au zgariat masina cu frana de mana a bicicletei, cand am vazut zgarietura toti se uitau la mine si parca asteptau ceva, toti taceau si asteptau sa vada ce fac sau ce spun.. dar ce poti sa le mai spui cand treaba e gata facuta, clar nu avea rost sa ma ratoiesc la ei si clar am plecat acasa si acum urmeaza sa imi repar zgarietura cum pot.. si astept sfaturi si ajutor din partea voastra daca stiti o solutie BUNA de zgarieturi. Si mai am o veste dar buna si anume, am spalat motorul singur acasa cu o solutie speciala si l-am cosmetizat cum am stiut eu mai bine.Iar rezultatul spun eu ca e bun tinand cont ca nu l-am mai spalat niciodata:

post-102560-0-86753700-1340895200_thumb. post-102560-0-49602300-1340895211_thumb.

zgarietura care ma supara :( : post-102560-0-84791000-1340895280_thumb.

Link către comentariu

Pare adanca,solutia ar fi vopsirea.

Carpeli si markere magice exista pe piata dar efectul va fi pe masura.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

da dar daca o sa vopsesc doar usiile si aia e tot un fel de carpeala, bine ar fi sa o vopsesc toata dar..nu prea sunt de acord deoarece in mintea mea sta o fraza "nu o sa mai fie ca si vopseaua din fabrica" marefer rezistenta si la calitatea vopselei.

Link către comentariu

daca e zgarietura doar in lac atunci incearca sa-i faci un polish, nu o sa se mai vada asa pronuntat, aproape deloc doar daca esti atent, daca zgarietura este adanca...cam nasol, vezi ca este kit de retus vopsea original vw pe cod de culoare vopsea+lac , rezultatul nu o sa fie WOW ! dar nu o sa se observe zgarietura cum e la tine alb...:) o sa fie rosu :) succes

Link către comentariu

multumesc mult pentru sfaturi, o sa caut si o sa vad ce o sa fac si o sa pun poze cu rezultatul.

Link către comentariu

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si sa ai cati mai multi km fara probleme !

De ce nu ti-ai lipit si numarul din fata, sa renunti la suport ? Arata mult mai bine si cu numarul din fata lipit :)

Link către comentariu

multumesc Marmonu,e lipit si numarul din fata dar nu am poze recente cu masina..l-am lipit de o saptamana :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

nu am mai postat aici de foarte mult timp si a venit momentul.. In acest timp am avut probleme cu switch-ul de frana care se afla sub pedala de frana, l-am schimbat cu unul OEM iar acum este perfect. Dungile din spate au disparut si suportul de numar din fata, problema cu lacul nu a disparut si nu stiu ce sa-i fac.. poze cu masina in momentul de fata, masina in momentul de fata:

post-102560-0-38045300-1344061920_thumb.

post-102560-0-59605700-1344061932_thumb. post-102560-0-40293200-1344061941_thumb.

post-102560-0-18233800-1344062036_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

te rog ceva, fa cateva poze din masina. cum se vede in spate ziua/noaptea. adica de pe scaunul tau sa faci spre geam spate,spre luneta.

Link către comentariu

o sa fac maine pe zi si pe noapte. Daca vrei sa iti pui folie maxim o zi iti ia sa te obisnuiesti cu ea. Si iti spun cinstit ca nu o sa regreti! Nu te mai deranjeaza deloc lumina farurilor din spate si ziua se reduc razele solare semnificativ.. cand ma urc la volan si masina e in soare ard tare scaundele dar in spate sunt la o temperatura cu foarte mult mai joasa decat cele din fata. Vreau sa imi pun si pe geamurile fata pentru protectia interiorului si a mea. Nu ma intereseaza aspectul sau ca spun unii ca am "smoala" pe geamuri. Nu o sa renunt niciodata la folie..

Modificat de Dan.
Link către comentariu

te rog ceva, fa cateva poze din masina. cum se vede in spate ziua/noaptea. adica de pe scaunul tau sa faci spre geam spate,spre luneta.

am facut poze in sera asta si am si filmat,cum pot posta un filmulet? astazi am fost plecat cu alta masina si nu am apucat sa fac poze pe zi dar fac maine.

post-102560-0-64070500-1344196893_thumb. post-102560-0-21545800-1344196900_thumb.

nu am facut mai multe poze deoarece am filmat si iti dai seama mult mai bine din filmulet

Link către comentariu

am fost si am facut poze ziua:

geam cu folie fata de unul fara folie,

post-102560-0-73611000-1344244788_thumb.

vedere in oglinda

post-102560-0-12891800-1344244849_thumb.

luneta, in realitate este putin mai inchis dar asa a facut aparatul poza

post-102560-0-66923100-1344244945_thumb.

urmeaza sa lipesc din nou numarul din spate, l-am luat jos deoarece era lipit pe alt lipici negru care era pe masina.. acum totuleste curat si se va lipi perfect!

post-102560-0-09704600-1344245086_thumb.

post-102560-0-42510100-1344245266_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

astazi am comandat dua leduri SMD de la colegul de forum Cata50 pentru pozitie si doua pentru numarul din spate. Are cineva idee cum semonteaza becul de pozitie? Nu am schimbat niciodata..

Modificat de Dan.
Link către comentariu

desfa capacele din spatele farului...nu e greu, o sa iti dai seama.

pt numar, desfaci lampile din cele 2 suruburi si schimbi... sunt cu anulator de eroare cele de la numar?

Link către comentariu

am mai schimbat bec de faza scurta dar am vazut ca e greu de ajuns la cel de pozitie, nu sunt CANBUS, acum am ars unul in sapte si nu se aprinde nimic in bord deci merg si "normale"

Link către comentariu

In bord nu se aprinde dar se manifesta ciudat, cel putin la mine.

Sunt curios daca si la tine face la fel; pune la numar si imi zici cum e...

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!