Jump to content

Golf 4 tare rosu


Dan.

Postare recomandată

as vrea sa imi spune-ti ce parere aveti despre urmatoarele poze si care ar veni mai bine sau daca ar da bine? capota + plafoniera sau doar capota sau niciuna :icon_cheesygrin:

post-102560-0-81475900-1336399226_thumb.

post-102560-0-86990400-1336399776_thumb.

In pria poza este folie carbon 2D pentru exterior lucioasa iar in a doua poza este folie carbon 3d, aceasta nu este lucioasa

Link către comentariu
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dan.

    165

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    27

  • P.Alin

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

moda cu carbon nu imi place. se preteaza la cateva masini...nu la orice transportor de cartofi (nu e vb de masina ta...e vb de tendintele oamenilor in general)

cea mai buna solutie - vopsesti capota. intre 2-4 mil pe care ii platesti tu sau o firma de asigurari

Link către comentariu
Publicat (modificat)

inteleg, nici eu nu prea sunt fan al carbonului dar problema este ca sare si de pe plafon cel putin a inceput intr-o parte. Atunci cum mai rezolv problema? de vopsit toata masina nu prea renteaza si nu o sa mai fie vopseaua ei din fabrica si asa asa mai departe... solutia o caut de ceva vreme dar nu stiu ce sa fac

Modificat de Dan.
Link către comentariu
Publicat (modificat)

ce parere aveti despre filtrele Knecht Mahle vs Mann ? Ce ati alege? m-am uitat pe internet si sunt pareri bune si despre Knecht Mahle dar nu am folosit niciodata... ar fi vre-un avantaj daca as pune Knecht Mahle in loc de Mann?

Postez aici asemenea intrebari deoarece nu pot sa deschid un topic in aria in care ar avea locul unele intrebari.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Astazi am achizitionat consumabilele pentru masina, inafara de filtru pentru motorina care a fost inlocuit la schimbul anterior de ulei si consumabile.

Pana la urma am ramas inca tura asta pe Castrol deoarece nu am avut de ales de unde l-am cumparat..nu avea Rheinol si nu am mai stat sa comand de pe net deoarece trebuia sa stau pana vineri sa schimb dar weekendul viitor are prioritate exteriorul.

post-102560-0-51056000-1336860245_thumb.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

daca tot vrei sa colantezi...ce zici de negru lucios?

arata parca mai ok decat carbonul...zic si eu:-P

Link către comentariu

eu zic sa revopsesti capota, nu e foarte scump cu 300 ron rezolvi problema lacului

Link către comentariu

nu o sa mai colantez nimic... am vorbit cu un vecin care lucreaza la Mercedes in Germnia si se ocupa de tot ce tine de exterior in domeniu de polisare vopsire si absolut tot. O sa aduca de acolo solutiile care ii trebuie si o sa rezolvam problema :icon_cheesygrin: sper sa reusim sa facem un lucru bun

Link către comentariu

da, totdeauna cand am luat 5 litrii ramanea 1 litru. tu cat bagi?

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

m-am gandit ca ar fi cazul sa mai "sterg putin praful" pe topicul acesta... nu am mai facut nimic la masina deoarece am avut alte prioritati.. zilele astrea m-am uitat la un cd-player JVC dar nu stiu daca o sa il cumpar f repede dar oricum este si el in plan. Am schimbat uleiul si toate filtrele si am inceput sa bag ulei 2T in motorina, am 800 de km de la schimbul de ulei si adaugarea uleiului 2T in motorina si masina se comporta foarte bine, nu am nici-o problema cu ea, nu scoate fum infierent de turatii si totul este ok. In ultima perioada am facut cu mult mai multe drumuri inafara localitatii decat in localitate si masina se simte foarte bine. In plus am rezolvat si problema cu lacul. Sarea lacul de pe capota si de pe o portiune mica din plafon si usa sofer sus... rezolvarea a fost: Un vecin care lucreaza la o reprezentanta de Mercedes in Germania a vent acasa si cu o masina de polisare si solutiile care le-a adus de acolo a rezolvat toata capota si toate problemele de zgarieturi. Va dati seama ca este putina diferenta dar extrem de putina vizibila doar daca ma uit atent, oricum sunt foarte multumit de lucrare si omul mi-a garantat toata treaba cu o conditie: "NU O MAI SPALA NICIODATA CU SPUMA ACTIVA" indiferent de masina. Nu mai ai ce sa cauti in spalatorie cu spuma activa.

post-102560-0-28155700-1339367286_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

mai am cateva poze de pus dar nu inteleg din ce cauza nu merge sa pun mai mult decat 1 MB .. :(

Modificat de Dan.
Link către comentariu

am luat pana la urma Castrol deoarece nu am gasit Rheinol in tot orasul si eram in "criza" de km..

asa arata rezultatul dupa polisare:

post-102560-0-78210400-1339401456_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

sarea lacul de pe capota, nu pot sa pun mai multe poze si nu stiu de ce, am mai multe poze mai exacte dar nu pot sa pun decat una pe fiecare post.

asa era capota fara polisare si lacul continua sa sara..

post-102560-0-85300300-1339402750_thumb.

Link către comentariu

nu poti s-a le pui pentru ca sunt mai mari de 1mb le modifici le faci mai mici si o sa intre.

Nasol moment.trebuie vopsita

Modificat de c0sminel
Link către comentariu

sunt mai mici de 1 MB dar daca pun doua zice k e peste 1 MB.. am zis si eu asa ca trebuie vopsita dar e bine si cum este acum.. daca incepe sa sara din nou atunci o sa vad ce o sa fac. Deocamdata e perfect asa.. deoarece e f putin vizibil..totul e sa tina.. o sa vad cat o sa tina daca nu o spal cu spuma activa.

Link către comentariu

Pozele cumulate nu trebuie sa depaseasca 1MB. Nu fiecare in parte

Link către comentariu

in sfarsit am reusit cu pozele :lol:

inainte de polisare:

post-102560-0-13301000-1339476225_thumb.

dupa polisare:

post-102560-0-53880200-1339476263_thumb.

"poze din plictiseala"

post-102560-0-11085800-1339476317_thumb. post-102560-0-41462500-1339476349_thumb. post-102560-0-70659500-1339476331_thumb.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

dupa ceva timp in care nu am mai facut nimic, masina a primit doua dungi in spate, urmatoarea modificare sau imbunatatire o sa fie stopurile. o sa vopsesc cu negru semnalizarile (nu sunt f sigur de asta) si o sa incerc sa le fac full led, am vazut un DIY si imi place foarte mult rezultatul. apoi in spate nu o sa-i mai fac nimic, astept sa se mai stranga buget pentru cotiera+cdplayer+boxe+tweetere.In ultima perioada am facut foarte multe dreumuri la Sibiu deoarece sunt in sesiune si drumul Sibiu-Sighisoara este un lucru tot, este dezastru cum se circula dar cand o sa vie gata va fi perfect.

post-102560-0-15569900-1340346930_thumb. post-102560-0-38291100-1340346940_thumb.

post-102560-0-64258800-1340346970_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Mai ales drumul pana la Sibiu sunt portiuni de drum unde 5-6 metri sunt numai pietricele pe asfalt si daca vine si din fata si nu apuci sa incetinesti ai pus-o eu pe capota am puncte albe nenumarate....nu ma duc cu masina mea la Sibiu cu cea de la firma pe a mea am acumulat punctele pe capota din drumurile de la Copsa -Mica -Medias si prin alte locuri...mai stau sa treaca lucrarile si sa vad daca gasesc in Medias unde sa imi vopseasca capota.

Modificat de Alin93
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!