Jump to content

Golf 4 tare rosu


Dan.

Postare recomandată

lupa este bixenon. are o tabla in fata becului ce se ridica la flash. nu este obligatoriu sa pui bec xenon, poti pune si becuri clasice cu halogen in lupele alea.

Modificat de Muale
Link către comentariu
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dan.

    165

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    27

  • P.Alin

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am inteles, tu ce lupe preferi? eu m-am uitat la MiniMorimoto dar vreau si o anumit aspect al capacului..

Link către comentariu

capacul (ornament, shroud) se gaseste separat , diverse modele.

lupele...cat mai mari in diametru dar nu foarte lungi incat sa atinga in sticla farului.

Link către comentariu

Aveti grija ca nu merge bec halogen...trebuie neaparat xenon H1...soclul este la fel dar difera forma becului si nu iti intra halogenul...

Link către comentariu

Are dreptate Laur. Uitasem de chestia asta Muale atunci.. Ca la mine incercasem inital sa punem haolgene si in alte zile ce urmau sa punem si instalatia xenon, dar nu am reusit.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

In plan mai intra si curatare turbo, egr si intercular. Nu stiu inca la cine sa merg cu turbo ca stiu ca e destul de complicat de desfacut curatat si mai ales pus la loc exact cum a fost..

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Guest Pippo09

Salut!

Imi place masina ta!

Poti cumpara linistit morimoto mini h1 pentru ca bat foarte bine si au o lumina puternica.

Eu mi am schimbat la a4b5 lupele din farurile originale cu mini h1 de 2.5".

Ce sa zic....nu am avut ce compara intre cele 2 lupe(eom si morimoto).

Morimoto avea o lumina de 2-3 ori mai puternica si proiecteaza lumina foarte lat.

Nu are rost sa dai pe niste farur aftermarket o gramada de bani care se matuiesc, aburesc etc dupa o vreme.

Ai grija sa lipesti calumea sticla(sau plasticul) farului la loc.

Modificat de Pippo09
Link către comentariu
  • 6 months later...

Salut,

 

Pentru plafoniera w8 home made, ce tip de leduri ai utilizat? Si cum ai orientat ledurile sa bata pe schimbator si pe consola?

Link către comentariu
  • 1 year later...

Va salut, ieri am dus masina la vopsit, astazi a fost demontat tot ce e de demontat de pe ea urmeaza sa se pregateasca de vopsire.. Culoarea va fi aceeasi, vopsea Glasurit, vreau sa vopsesc bandourile in culoarea masinii dar vopsitorul mi-a spus ca nu o sa tina, deci astept pareri de la cei care au mai facut asa ceva.. urmeaza sa demontez farurile sa le vopsesc  negre si sa pun lupe mini morimoto 2.5, xenon 5000k, antena shark. Ma gandesc sa vopsesc grila si oglinzile negre dar nu imi pot imagina cum ar artata.. Astept ceva pareri si revin cu poze maine dimineata.. 

Link către comentariu

Eu zic ca arata foarte bine cu grila si oglinda neagra.Iti sugerez sa faci si plafonul negru.Si sunt multe masini cu bandourile vopsite.Nu vrea vopsitorul tau sa se complice pentru ca e mai mult de munca daca vrea sa faca treaba buna.

Modificat de hanesti
Link către comentariu

post-106635-0-11231200-1435908618.jpgcam aşa.

Bandourile, mai ales cele de pe uşi nu prezintă o problemă la vopsire, pregătirea este în schimb destul de anevoioasă.

Plafonul eu nu l-aş face negru... în afară să încingă şi mai tare nu prea are nici un efect.

Modificat de guppster
Link către comentariu

Foarte bine arata ai dreptate, si o sa ii spun sa faca si bandourile iar plafonul il las in culoarea masinii..

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!