Jump to content

Golf 4 tare rosu


Dan.

Postare recomandată

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dan.

    165

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    27

  • P.Alin

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut! Situatia sta in felul urmator: Masina va fi vopsita in totalitate in maxim 1 luna jumate. Astept pareri si idei de lucru. Ma gandesc sa o vopsesc in aceeasi culoare+bandouri si fuste in rosu si masca din fata (cea cu sigla) neagra. Folie pe geamurile din fata, faruri cu lupa negre si ele de preferat r32 Look, tipsuri, si in rest este discutabil adica alte jante 17'' + suspensie sport (tinand cont de drumuri..nu stiu ce sa fac)

 

Intre timp masina a primit: post-102560-0-98771800-1390249134_thumb.  post-102560-0-91947300-1390249144_thumb.

post-102560-0-56856500-1390249199_thumb.

post-102560-0-75214500-1390249223_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Eu fustele nu le-as vopsi...

In schimb daca tot o vopsesti i-as face badgeless...adica grila fara semn si acoperite semilunele de la capota si bara...

Grila neagra...faruri negre...eu cred ca ar arata super bine

Link către comentariu

:lol:  asa ceva cautam si eu. Da, iau si varianta asta in calcul :D

 

 

post-102560-0-17324300-1390251066_thumb. 

 

post-102560-0-94907700-1390251095_thumb.

 

post-102560-0-50508300-1390251081_thumb.


Nu stii cumva cum se numesc jantele din poza care ai postat-o tu?.. BBS cred dar nu stiu modelul..

Link către comentariu

Le-am vazut dar..albe nu ma avantajeaza cu nimic..negre as vrea sa pun..sau in cazul in care nu o sa gasesc altele mai frumoase o sa ramana Borbet-urile dar vopsite negre (nu imi prea plac asa ca, caut). O sa iau in calcul si oglinda! Buna idee..

Incerc sa imi imaginez cum ar arata cu astea..

 

post-102560-0-31372900-1390252948_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Muale, le-am vazut, am gasit mai ieftin pe Mercador(nu vreau sa fac reclama)

Rave..ai dreptate dar daca adun tot ce vreau sa fac vopsit+distantiere+tipsuri+oglinda+folie+jante+faruri se cam aglomereaza situatia..daca o sa am bani dispusi pentru asa ceva o sa fac.

Link către comentariu

Pas cu pas , le faci pe toate . 

Sunt şi eu de părere că ar trebui să vopseşti şi bandourile tot roşu , inclusiv grila (dar e doar părerea mea) 

în legătură cu folia pe faţă , sunt reticent , am avut şi eu şi a trebuit să o dau jos ( politie + r.a.r. = love) ,si mai degraba nu mai faci investitia asta , decat sa te opreasca si sa o dai jos . 

Faruri , poate gasesti totusi ceva OEM , stiu ca se gasesc cam greu (numai eu stiu cat am cautat :)) ) , dar merita . Te-as sfatui mai degraba un GTI anniversary look / Atlantic style, cu fundal negru . 

Jante - aici ai multe variante de ales , 16-17 - Siata , Santa Monica , BBS RC . Alegi de aici ceva  :D

 

Spor la treaba ! P.S. -Până la urmă ai luat o decizie bună ca nu ai vândut-o  :icon_thumleft: dupa ce o sa definitivezi proiectul o sa te reîndragostesti de bătrânul Golf  :bom:

Link către comentariu

O sa ma mai gandesc si o sa vad cum o sa fac cu folia, farurile as prefera cu lupa. deci depo, de cele OEM R32  nu ma pot atinge si nu are sens. Inteleg sunt OEM ok dar dupa parerea mea nu merita atatia bani.. Jante o sa aleg intre BBS -caut model si OEM Long Beach..

Link către comentariu

Depo  sau mai este varianta sa iti pui lupe bixenon in farurile tale :)

Link către comentariu

Inaltatoarele le-am cumparat de la un magazin oarecare de piese auto. Petul a fost cuprins undeva intre 10 si 20 lei bucata..exista mai multe dimensiuni ale inaltimii, sunt de 10mm de 20mm.. nu mai stiu exact daca sunt de 15mm, dar 10 si 20 sigur

post-102560-0-17212500-1390500363_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Stie cineva ce fel de lupe se potrivesc la golf 4 ? sunt interesat si de acest lucru, dar nu stiu ce lupe sa aleg, vad ca sunt multe la 300 lei.. Are cineva ceva idei? Care ar fi mai indicate?

Link către comentariu

Din cate am gasit exista MiniMorimoto H1 si MiniMorimoto D2S. Diferenta de pret fiind mica ~25 lei. Care ar fi diferentele intre becuri H1 si D2S ?

Link către comentariu

Morimoto mini h1. Ai bixenon si sunt pe la 230 de lei. Eu atat am dat, arunca un ochi la mine pe topic :d

Link către comentariu

Dan, diferenta intre becuri nu este. Adica lumina dau ambele, difera tipul soclului si forma si uneori H1 sunt mai usor de gasit la coltul strazii.

Pune lupe, ia in calcul lungimea lupei vs lungimea din far de la sticla -capacul din fund.

Modificarea o am si eu in plan...

Link către comentariu

rudiRUD-ai facut treaba buna cu farurile, o sa fac ceva asemanator si eu, multumesc de idei..

Muale - deci ne trebuie lupe MiniMorimoto H1 si o instalatie de xenon cu bec H1. Apoi indemanare.. o sa fac si joey mode si probabil renunt la proiector ceata pentru semnalizare dubla.. dar asta nu e sigur,, ma mai gandesc,(la semnalizare). Nu imi dau inca seama cum e bixenonul..instalatia de xenon trebuie sa fie bixenon sau lupa?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!