Jump to content

Golf 4 tare rosu


Dan.

Postare recomandată

  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dan.

    165

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    27

  • P.Alin

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu...merge la fel...din ciclul preventiv ai putea sa il schimbi...sa dormi linistit ca ai facut-o si pe asta...

Link către comentariu

sal, nu stiu cu schimbatul uleiului servo , am avut un vw vento din 96 si l-am vandut in 2011 avea 15 ani si uleiul servo era foarte curat , nu l-am schimbat nici o data si nici nu am vazut in carte daca s-ar schimba la un anumit timp/km, poate nu am dreptate , daca functioneaza directia/servo eu zic ca nu are rost sa o schimbi

Link către comentariu

Am fost astazi si am dat comanda l placute fata ATE si lichid de frana tot ATE. Maine dimineata ajung..

Ma gandeam ca are alta ungere daca schimb si uleiul de la servo..deci o uzura mai mica..

Link către comentariu

Astazi am si spalat.o cu toate ca maine o sa merg pana la sibiu cu ceva treaba... Oricum, nu mai am rabdare sa vina primavara sa schimb jantele cu cele de aluminiu. Hai primavara hai!post-102560-0-44720300-1358804796_thumb.

Link către comentariu

Care weekend?si intalnirea?:-P

Ar merge putin negru la faruri...un joey mode de exemplu:-) in rest foarte frumoasa arata curata...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Placutele 175 lei + lichid de frana 30 lei

Muale nu e frig, e asa partial innorat. Astazi merg si mai merg si vineri, poate ne intalnim vineri....

Da, ai foarte multa dreptate Laurentiu..dar m.am gandit sa strang ceva bani sa ii cumpar faruri cu lupa negre..ar fi mai bine. Sau sa iau lupe si sa le fac astea dar nu stiu cat de bine va fi..multumesc de aprecieri!

Link către comentariu

la naiba, intalnirea! :))

Dan, daca merg, ma duc sambata. Sa vedem ce si cum...

farurile se vad bine asa, poate capota putin mai in fata (bad boy).

Link către comentariu

Asa strangeam si eu bani de lupe...si intre timp am prins farurile cu lupe la bani mai putini decat lupele si stres mai putin...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Bd boy pot sa ii fac daca o sa o revopsesc toata..aia in viitorul indepartat se va intampla..atunci o sa fac mai multe la exterior..bandourile in culoarea ei, manerele la usi..

La ce pret ai prins farurile Laurentiu?

Modificat de Dan.
Link către comentariu

450..de pe forum

Cam la banii astia sunt si lupele...dar intervine maestria montajului...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Astazi am fost si am schimbat placutele si lichidul de frana. Am o intrebare, nelamurure.. acum cu ele schimbate (in mintea mea) ar trebui sa prinda pedala de frana sus.. dar pedala prinde putin mai sus fata de unde prindea cu cele uzate. Cei de la service mi.au zis ca e normal pentru ca discurile au o anumita margine si pana se vor uza placutele dupa discuri o sa prinda asa.. ce parere aveti? Cum ar trebui sa mearga frana acum dupa acestea schimbate? Placutele din spate sunt schimbate de 10000 de km...

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Salut,stai linistit ca este ceva normal si eu am patit acelasi lucru...o sa iti si incalzeasa putin pana se uzeaza...

Link către comentariu

Putina diferenta este dupa fiecare schimbare de placute,ai sa vezi dupa 2-3 sute km.ca se aseaza si o sa ai o frana care raspunde ferm la cea mai mica apasare,se vede o frana mai buna.Pana se face contactul placuta-disc complet pe toata suprafata de lucru este putin mai elastica pedala si ai impresia ca trebuie sa apesi mai tare dacat inainte ca sa franeze.

Modificat de calin.g
Link către comentariu

Atunci am rabdare cateva zile ca o sa fac mai multi km in zilele care urmeaza si apoi o sa spun care va fi situatia. Lichidul vechi de frana era foarte inchis la culoare, aproape negru ca si uleiul ars. Cel nou clar....era ca un vin alb foarte limpede.

Link către comentariu

Mai mult o sa merg inafara decat in oras in perioada care vine..dar oricum o sa am grija sa le rodez.

Stiti cumva ce mufa este sub scaunul de la sofer sa faca legaturi la airbag? Face figuri ledul in bord si sta aprins, eroarea se sterge iar dupa o secunda se aprinde iar becul..

Link către comentariu

Nu m.am uitat, am auzit ca este o mufa sub scaunul de la sofer si din cauza ei se poate ca airbagul de la scaun sa dea eroare

Link către comentariu

da, este! da scaunul in sus si in fata si te uiti prin spate si o vezi. firul iese din podea si se prinde pe o mufa pe cadrul scaunului. are si o siguranta, eu m-am chinuit intr-o pozitie incomoda pana sa ma prind cum se desface.

asta e firul

Modificat de Muale
Link către comentariu

Multumesc Muale, maine o sa incerc sa desfac mufa aia sa dau putin sprey contact sau sa o sterg macar sa vad daca va mai fi vreo problema sau sa vad ce are acolo

Link către comentariu

Nu va spun nimic.. astept pareri pro si contra :D

post-102560-0-41975300-1359401935_thumb.

post-102560-0-41102500-1359401956_thumb.

post-102560-0-08090800-1359401970_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!