Jump to content

Golf 4 tare rosu


Dan.

Postare recomandată

salut, cand am luat masina avea 90.000 km reali asta fiind in 2006, de atunci am bagat doar ulei Castrol 5w40 pana in prezent. Urmatorul schimb care va fi peste 4.000 km categoric nu o sa mai bag Castrol, o sa bag Rheinol sau Valvoline dar tot 5w40 . nu trec la 10W40 deoarece nu imi mananca ulei si nu este cazul pana pe la 200 si ceva de mii de km.. acum are 183.000 km

Modificat de Dan.
Link către comentariu
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dan.

    165

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    27

  • P.Alin

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai dreptate Muale dar Ravenol nu am prea vazut, unde as putea gasi? Oare este la magazinele gen Real, Carrefour?..

Link către comentariu

E topic aici. Cauta pe google,sunt mag online.

Nu gasesti in hypermarket.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Daca ai drum prin brasov..gasesti ravenol la un pret foarte bun...pe strada lunga...am dat din intamplare de magazin si nu am rezistat sa nu imi iau 1l cand am vazut pretul...30 ron

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

uleiul asta il mai duc 4.000 poate o sa am un drum in brasov, sau o sa cumpar de pe internet..ma tenteaza sa pun folie pe geamurile fata cat mai repede.. ce parere aveti?

Link către comentariu

pai pe spate am 5%...se vede diferenta prea mare daca in spate e 5% si in fata deloc. 50% ma tenteaza cel mai mult pe fata.. :D

Link către comentariu

si sa stai dupa ce pui tot cu emotii cand treci pe langa politie? :lol: ...am cativa prieteni care au dat-o jos pe loc ca sa scape de amenda..

acum tu sti ce faci stiu ca arata mult mai bine si cu folie pe fata si eu am vrut sa pun dar mai bine asa decat sa am probleme..tu decizi.....bafta cu masinuta :icon_thumleft:

Link către comentariu

Legal din cate stiu eu NU ai voie deloc cu folie pe fata dar poti pune de 35 % ca o sa se mai inchida datorita foliei spate.

Link către comentariu

Salut colegu,te-am vazut astazi in trafic te-am atentionat cu flashuri dar tu nimic.... :lol:

Link către comentariu

Salut, in ce zona? Imi cer scuze ca nu am obsevat... Te salut acum! Eram gandit sau concentrat la ceva :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Trebuie sa schimb urmatoarele piese la masina: uleiul, filtrele toate, toate bucsele, placutele de frana pe fata, lichidul de frana si uleiul de la servo. Va rog frumos sa ma ajutati cu mai multe pareri despre ce firme sa aleg. Cel mai urgent trebuie schimbate chiar maine placutele, lichidul de frana si ulei servo. Pana la schimbul de ulei motor mai am 3000 de km si bicsele tot atunci vreau sa le schimb. Multumesc anticipat!

Link către comentariu

Pai placutele cele mai bune sunt ATE, care sunt si cele mai scumpe! Dar mai sunt bune si Ferodo sau Pagid! Oricum la golf 4 nu e mare diferenta de pret, vreo cateva zeci de lei! Lichid de frana ATE cu norma corespunzatoare si ulei servo Febi, verde, eu cel putin din asta am pus!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Placute am schimbat si eu si tot asa am pus ATE,vezi ca le gasesti la International pe comanda de acolo mi-am luat si 1 L de lichid pentru servo febi...acolo au multe piese si iti alegi tu producatorul :D

Link către comentariu

Multumesc Flavius! maine dimineata merg si cumpar..ai schimbat tu uleiul de servo? E complicatde schimbat?

Multumesc Alin, stiu dar nucumpar deacolo..am pe cineva de la care cumpar..

Modificat de Dan.
Link către comentariu

aha, multumesc.Ma gandeqam ca potsaschimb eu uleiul de servo. Lichidul de frana stiam ca trebuie aerisit si e mai complicat.. :D

Link către comentariu

salut , pot sa te intreb de ce vrei sa schimbi uleiul servo?

Modificat de atti206
Link către comentariu

salut atti, pai nu l-am schimbat niciodata...am tot auzit ca se schimba la nu stiu cat timp..tu ce parere ai?

salut , pot sa te intreb de ce vrei sa schimbi uleiul servo?

salut atti, pai nu l-am schimbat niciodata...am tot auzit ca se schimba la nu stiu cat timp..tu ce parere ai?

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!