Jump to content

Golf 4 tare rosu


Dan.

Postare recomandată

Salut, sunt de ceva vreme pe forum si vreau si eu sa imi prezint masina de care sunt "indragostit". Sunt pasionat de masini si imi place sa o grijesc si sa fie diferita de altele cat de putin.

Este vorba de VW Golf 4 break an fab. 2002, motor 1.9 tdi 90cp

Masina este adusa din Germania de catre cineva din familie in anul 2006 iar atunci avea 92000km. Acum masina are 175.000 km si nu am avut probleme cu ea ba chiar am ramas uimit de unele aspecte cum ar fi placutele de frana de pe fata care inca nu le-am schimbat si au senzor si sunt verificate si inca mai merg. Motorul merge perfect nu consuma ulei si nu are nici-o problema. Am schimbat pana acum bucsele, placutele spate (acum 2 luni),telescoapele, bateria si ambreiajul acela de la climatronic, in rest doar consumabile.

Dotari nu are cine stie ce dar eu sunt multumit si asa.. volan in 4 spite, 4 geamuri manuale, 4 boxe, climatronic, tapiterie gri, cotiera spate, 4 airbaguri, scaun sofer reglabil pe inaltime, ESP, ABS, proiectoare ceata. Masina nu a fost lovita niciodata si are putine zgarieturi.

Imbunatatiri aduse: folie pe geamuri spate(de 3 ani) si jante(de 4 zile)+etrieri vopsiti, inaltatoare fata, interior curatat la firma specializata de care sunt super multumit.

Pe viitor as vrea sa ii aduc urmatoarele imbunatatiri: folie mata pe stalpi, folie pentru protectie solara pe parbriz, folie transparenta rosie pe stopuri, polisare(toata masina sau doar capota deoarece sare lacul pe o portiune relativ mica), eventual vopsire bandouri, becuri philips xtrem vision pe faza scurta, cotiera fata+radio cd+ inca doua boxe spate.

Modificat de Dan.
Link către comentariu
  • Replies 338
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dan.

    165

  • Muale

    57

  • Laurentiu_LWR

    27

  • P.Alin

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

post-102560-0-45143400-1334002161_thumb.

Pozele din ziua schimbarii jantelor....o zi asteptata cu nerabdare :icon_confused:... jantele sunt de 16" latime 7.5J, et35 cauciucuri Pirelli P7 205/55/16

post-102560-0-70704400-1334002524_thumb.

post-102560-0-89855900-1334002528_thumb.

post-102560-0-84358200-1334002533_thumb.

post-102560-0-18265100-1334002068_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

Poze cu toate jantele pe ea nu am deoarece a fost urata vremea si nu am mai apucar sa fac si poze... :dry:

Pana atunci astept pareri de la voi si idei desigur...

post-102560-0-32911500-1334003580_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

O cam nedreptatesti cu jumatatile astea de poze. :ninja: Merita mai mult, ca arata foarte bine. :icon_thumleft:

O idee ar fi colantarea cu negru a stalpilor din spate.(acum am vazut ca te-ai gandit deja la asta). ;) Multi km fara probleme! :Driver:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Serj Arad. Asa am spus si eu cand a adus-o si am vazut-o pentru prima data :lol:

Robotelu. Multumesc, stalpii o sa-i fac cu folie neagra mata am scris sus la imbunatatiri. Pozele o sa vina cat de repede...sunt pe drum :icon_bounce:

Link către comentariu

multumesc, am pus inaltatoare deoarece atingea la unele borduri si in multe locuri mai ales daca eram 4 5 in masina, intre cauciuc si aripa intrau cam 4 degete deci avea cam 6 7 cm si am pus inaltatoare de 2 cm. Imi place mai mult aspectul acum si totusi suntem in romania nu avea rost sa ii pun telescoape sport si sa fie joasa deoarece probabil apareau problemele la directie si asa mai departe din cauza drumurilor. Asa macar stiu ca nu atinge si aspectul este mai frumos, inainte era mai ridicata de spate decat de fata.

Link către comentariu

Salutare.

Astazi am fost si am spalat masina si am facut cateva poze, maine vreau sa caut si sa pun folie pe stalpii masini, sper sa reusesc.

post-102560-0-52791700-1334173768_thumb.

post-102560-0-46058500-1334173847_thumb.

post-102560-0-91687700-1334173889_thumb.

post-102560-0-72683000-1334173912_thumb.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

este foarte cocotata...nu stiu pe unde circuli tu dar arata urat asa sus.

las-o la inaltimea stock,pune-i scut de fier si circula cu grija...nu e jeep sa mergi cu 40 la ora pe camp

Link către comentariu

multumesc blordc!

Muale..in poze se vede mai cocotata dar in realitate nu este chiar asa distanta dintre cauciuc si aripa este 8cm... inainte era prea joasa sincer, trebuie sa caut poze sa iti arat cum era inainte...

Link către comentariu

Hristos a inviat!

Fie ca bucuria Invierii Domnului sa va aduca in suflet Liniste si Pace si Fericirea de a petrece aceste clipe magice cu cei dragi.

De cateva zile masina a primit un nou "aspect" (colantarea stalpilor) si doar astazi am apucat sa pun 2 3 poze.

post-102560-0-15817400-1334481911_thumb.

post-102560-0-17075900-1334481937_thumb.

post-102560-0-95453000-1334481948_thumb.

As vrea sa cercateva pareri in legatura cucolantarea capotei, as vrea sa pun un stiker sau ceva frumos pe o parte a capotei dar nu stiu ce sa pun... daca aveti exemple sau idei sunt foarte bine venite.

Modificat de Dan.
Link către comentariu

chiar ca nou aspect:)arata bine cu stalpii asa...intotdeauna mi-a placut combinatia rosu-negru

dar parca si eu sunt de parere ca este un pic cam saltata...rotile par cam mici...ai putea sa creezi o iluzie cu niste anvelope gen 205/60/R16...si parca ar arata altfel...dar o sa ai probleme la indicarea vitezei...

daca tot vrei sa colantezi ceva...incearca palfonul tot negru...

la capota...in forma care o ai acum...ar arata urat...dar daca ii faci un Badboy Look si faci si farurile JoeyMode si ii pui si o grila fara semn...ar arata intr-un mare fel

sarbatori fericite;)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

o sa vad ce o sa fac...inainte arataciudat ca era inalta de spate si joasa de fata si nu imi prea placea si am schimbat telescoapele siam pus si inaltatoare..probabil nu trebuia sa le pun dar nu m.am gandit ca va fi mai inalta cu cine stie cat daca schimb telescoapele, arcurile nu le-am schimbat..

Link către comentariu

e normal sa stea lasata de bot si ridicata de fund...daca pui cativa saci de cartofi in portbagaj...o sa vezi ca sta ridicate de bot si joasa de fund...:))

Link către comentariu

:lol: da inteleg dar inatine era prea lasata. Trebuie sa caut poze de acum 2 ani... dar mna...o sa vad ce o sa fac in legatura cu aspectul acesta.

Link către comentariu

uite cum sta a mea...iti pare prea joasa?

post-14266-0-93641500-1334526738_thumb.j

si si la mine sta fundul mai saltat...de fapt la orice masina sta...e calculata pentru bagaje si pasageri in spate...zic eu:P

post-14266-0-94746600-1334526856_thumb.j

Link către comentariu

da, a ta sta bine e perfect. inteleg ce vrei sa spui. Dar la mine erau praf telescoapele si joasa tare. caut poze si postez

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!