Jump to content

Golf IV Variant EDITION 1.9 TDI AJM


Adrian Marius88

Postare recomandată

eu zic sa le iei jos de tot , nu sunt bune chiar la nimic , masina oricum se murdareste si cu ele si fara ele ...am avut si eu ...din contra tin umezeala si mizerie si ruginesc aripile fata jos acolo si la prag.....si nu sunt estetice deloc

Link către comentariu

sunt bune la ceva, nu mai arunci mazga nici pe lateralele masinii (nu asa multa), nici pe luneta , nici pe masinile din spate.

ca nu sunt estetice, ca tin umezeala...da

Link către comentariu
Adrian Marius88

O să renunţ la apărătorile de noroi, chiar reţin umezeală în partea din faţă. Poate este cineva interesat de ele pe aici pe forum...

În curând sper să am parte de un interior similar cu al tău Laur...am găsit unul, dar încă mai trebuie să negociez cu deţinătorul, nu este hotărât în totalitate din păcate.

Link către comentariu
Adrian Marius88

După cum spuneam într-o postare anterioară, am un mare noroc cu "băieţii" care vând autoturisme la mine în zonă...Golf-ul şi Bora predomină încă pe piaţă.

Ghinionul meu a fost că din 3-4 maşini cu ceasuri cromate nu am luat niciun set, vânzarea fiind nesperat de rapidă, însă nu mă stresez pentru că băieţii au început să aducă din ce în ce mai multe diesel-uri cu astfel de ceasuri şi i-am anunţat ce upgrade-uri caut...e doar o chestiune de timp până mă anunţă :P

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
Adrian Marius88

Upgrade sau downgrade?

Momentan doar HU Beta OEM, caut Gamma, dar sunt foarte încântat de magazia de 6 CD-uri Sony OEM.

Fotografiile sunt efectuate cu telefonul, în grabă, fiind nerăbdător să le testez :cheers:

HU.jpg

HU (1).jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Adrian Marius88

Gamma să fie! ...şi o fotografie anterioară vopsirii etrierilor cu roşu

a.jpg

a (1).jpg

Link către comentariu
  • 4 months later...
Adrian Marius88

Las şi eu fotografiile astea aici...să mă dau puţin mare :biggrin: proaspăt montate de pe un Golf IV Variant GT

Golful "donator" mai are şi un interior specific, scaune faţă cu susţinere laterală, însă fără încălzire, din păcate...mă bate gândul să iau şi cluster-ul cromat, însă nu ştiu exact ce codări implică ceasurile respective şi nici în ce stare sunt pixelii minidot-ului...azi nu păreau "decedaţi" dar nici nu se vedeau ca la mine...

headlights 3.jpg

headlights 4.jpg

headlights 1.jpg

headlights 2.jpg

14522562_701097516732443_1048819579_o.jpg

Link către comentariu

Dau bine noile faruri :icon_thumright: la ceasuri fa schimb cu el de folie si carcasa daca mai are inele cromate, display-ul sigur e obosit daca zici ca nu afisa asa clar, cel mai bine se vede la caldura ala, iar acum e cam frig...

Link către comentariu
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Adrian Marius88

După montarea injectoarelor de ARL m-am jucat puţin cu G-tech-ul

Urmează turbina hibrid cu interne de 2.7 TDI, intercooler, senzor MAP 4 bari, evacuare inox pe 60 sau 63 şi alt soft

Am făcut mai multe run-uri, într-unul dintre ele am obţinut 8,01 sec de la 0-100 km/h şi 16,24 sec pe 400 m.

G tech (1).jpg

G tech.jpg

Modificat de Adrian Marius88
Link către comentariu
  • 2 months later...
Adrian Marius88
Publicat (modificat)

Work in progress...

Pe lângă achiziţionarea parţială a unor "bunătăţi" pentru creşterea de putere dorită, recent am montat un interior provenit de pe o Bora Variant 4motion, având scaunele cu susţinere laterală. Mă declar mulţumit pentru moment, acestea oferind o susţinere mult mai bună decât cele din echiparea Edition. De asemenea, am îmbrăcat volanul în piele ecologică perforată, totodată husa schimbătorului de viteze primind acelaşi material şi am montat trim-uri brushed aluminium. Din păcate nu am găsit şi suportul de pahare, rămânând cel vechi deocamdată.   

trim (1) edit.JPG

trim edit.JPG

trim (2) edit.JPG

trim (3) edit.JPG

forum5 edit.JPG

Bonus, câteva fotografii cu Golf-ul murdar de pe drumurile patriei :)

forum1 edit.JPG

forum2 edit.JPG

forum3 edit.JPG

forum4 edit.JPG

forum6 edit.JPG

forum edit.JPG

Modificat de Adrian Marius88
Link către comentariu

Volanul arata bine.

Zi-mi te rog unde-s pozele facute - cumva spre barajul ala de la intrarea in rezervatie? Rausor sau asa ceva?

Link către comentariu

deci...frumoasa masina! Jantele alea imi plac foarte mult :wub:

Folia ,grile bora (Y)

Spor la modificat si drumuri fara evenimente neplacute :D

Link către comentariu
Adrian Marius88

Mulţumesc tuturor pentru aprecieri! 

@haro - bastonul nu intră pe lista de dotări sau modificări.:biggrin:

@Muale - sunt curios cum se va comporta volanul cu timpul.

@mad_kat - fotografiile sunt făcute pe un drum închis circulaţiei, lângă un baraj neterminat, la vreo 15 km de mun. Brad, jud. Hunedoara. Seamănă peisajul cu zona amintită de tine, acum am realizat :P

@Rth3MK4 -dacă eşti în căutare de grile de Bora sau orice modificare similară celor pe care le-am făcut, contactează-mă...nu eşti foarte departe de mine. Un amic vinde multe piese interesante la preţ bun. 

Link către comentariu
  • 8 months later...
Adrian Marius88

Nu prea postez eu des, dar şi când o fac... :))

La sfârşitul anului 2017 am găsit suportul de pahare brushed aluminium care îmi lipsea, iar în urmă cu o săptămână am achiziţionat un cluster nou, la care visam de ceva vreme.    

Va urma o prezentare a modificărilor mecanice în curând ( în ritmul în care postez, poate reuşesc până la vară :)) )

new cluster.jpg

new cluster (1).jpg

new cluster (2).jpg

new cluster (3).jpg

new cluster (4).jpg

Link către comentariu

vad ca ai ramas tot pe immo2 - pana la urma immo 3 nu face mare lucru in plus.

de fiecare data cand vad volanul ala... nu gasesc emoticonul cu bale :)

scaunele de edition intr-adevar, nu au cel mai bun sprijin lateral - insa la drum lung mi-au parut foarte comode - cochetam cu d-astea ca ale tale in Bora, dar la cum folosesc masina, imi sunt suficiente astea.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu
Adrian Marius88

Nu am trecut la immo 3 pentru că nu mă încântă în mod deosebit funcţia range pe care o au în plus ceasurile faţă de acestea. Nu sunt fan needle sweep şi nu îmi place aranjarea martorilor luminoşi deasupra minidot-ului la immo 3, nu sunt simetrici şi aliniaţi (e o nebunie de-a mea :)

În legătură cu scaunele de Edition, într-adevăr sunt foarte comode la drum, mai comode decât cele pluşate sau de Special, cel puţin aşa mi s-a părut mie. Scaunele pe care le am în prezent sunt aşa ca să îmi satisfac parţial nebunia cu scaune cu susţinere laterală până o să găsesc Recaro la preţ bun, lucru destul de greu, dar nu imposibil.

Poţi să îţi faci şi tu volanul precum al meu, dacă ajungi în Hunedoara te ajut cu plăcere, iar dacă nu ai drum prin zonă şi vrei să îl îmbraci mi-l poţi trimite şi se rezolvă. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!