Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI 118KW R-line, Candy-White


gigelm5m3

Postare recomandată

Din ce am vazut pe net ajunge la 230. Constructiv Vmax este 220 Km/h. Era o vreme cand masinile aveau gradat pe bord Vmax plus 20 km/h ca sa acopere eventualele abateri.

Legat de suspensie, eu personal simt diferentele intre moduri. Recunosc ca merg preponderent pe Comfort cu ea si asta datorita asfatului Romanesc si a talonului mic al rotilor. Pe drumuri bune si mai ales virajate si fara denivelari o pun pe Sport pentru a reduce ruliu, fenomen ce nu este deranjant nici pe setarea Comfort.

Multumesc de aprecieri. Intre timp am depasit bariera primilor 7000 de km si am reusit sa obtin si un consum decent, 6,3% pe traseul Moeciu-Rucar-Targoviste-Bucuresti mers cu viteza legala+10 pe CC si A/C, 2 pers+bagaj.

In Bucuresti e mai greu cu consumul, intre 9-13% in functie de dinstanta parcursa si trafic, dar nu in ultimul rand de A/C

Una peste alta sunt f multumit de masina.

Link către comentariu
  • 4 months later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gigelm5m3

    16

  • The_Ego

    5

  • Rave

    4

  • lucian_90tud

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nici nu ai avea de ce sa nu fii multumit de masina. E superba! Felicitari pentru configuratie! Imi place ca ti-ai luat masina pe care ti-ai dorit-o si ai configurat-o asa cum ti-a dorit tu!

Imi place si volanul! Hai si cu niste poze cu interiorul!

Cati mai multi kilometrii fara probleme!

Link către comentariu

Multumesc la fel.

Am tot zis ca ii fac poze la interior desi nu e nimic spectaculos la el in afara de volan ;). As fi vrut tetierele cu inscriptia R, dar nu am gasit pe nicaieri de vanzare ele apartinand pachetului R-line interior. Cele de pe Golf R nu se portivesc ca au alt sistem de ridicare/coborare si e nevoie si de scaune decupate GTI/R si nu e cazul.

intre timp am trecut la incaltarile de iarna, Nokian WR A3 si ne apropiem cu pasi repezi de prima revizie, deja am parcurs 12k Km.

Link către comentariu

Volanul de R-line este super :D. Am avut ocazia sa il manevrez pe un Passat CC si se simte diferenta.

Pana la urma ai abandonat ideea de pedale de R?

Link către comentariu

Felicitari pt mica bijuterie,sa o alergi sanatos si fara incidente :icon_bounce:

@Serban87 eu personal,cu masina plina (5persoane+bagaje) am ajuns cu ea la 200 km/h(unde,nu pot sa zik :D ) singur in masina cred ca trece de 215 km/h si oricum...la ce drumuri avem noi mai bine ne lasam pagubasi! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Volanul de R-line este super :D. Am avut ocazia sa il manevrez pe un Passat CC si se simte diferenta.

Pana la urma ai abandonat ideea de pedale de R?

Pai de ce nu faci cumva sa-l invarti zilnic pe masina ta sau strangi bani pt sistemul de spalare al farurilor? :P

Nu am renuntat, doar ca nu au fost o prioritate. Aveam dubii ca ar fi alunecoase daca sunt talpile de la pantofi umede. Intre timp am aflat ca nu sunt. Poate la primavara, cand face masina 1 an ii/imi fac cadou un set de pedale.

Link către comentariu

Referitor la discutia de mai sus,masina ajunge la 240 pe bord(fapt probat de mai multe ori de mine in .de) deoarce acesta afiseaza cu aprox 10% mai mult decat viteza reala si chiar daca era motorul mai slab putea ajunge la viteze mai mari daca avea destula panta pe principiul saniei.

Link către comentariu

Volanul de R-line este super :D. Am avut ocazia sa il manevrez pe un Passat CC si se simte diferenta.

Pana la urma ai abandonat ideea de pedale de R?

Pai de ce nu faci cumva sa-l invarti zilnic pe masina ta sau strangi bani pt sistemul de spalare al farurilor? :P

Am avut ocazia sa simt volanul de R-line, mi-a placut in special pielea perforata dar nu as da banii pe el..

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!