Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI 118KW R-line, Candy-White


gigelm5m3

Postare recomandată

Felicitari de achizitie. Sa o stapanesti sanatos si sa o conduci mii de km fara incidente!

Super configuratia masinii. Ai tot ce-ti trebuie pe ea.

Link către comentariu
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gigelm5m3

    16

  • The_Ego

    5

  • Rave

    4

  • lucian_90tud

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

Strasnica masina :) "Octionalele"-s de mare angajament, nu cred ca as fi pus ceva in plus sau in minus pe ea daca as fi avut bani de Golf VI. Chiar, de curiozitate: bancheta spate are cotiera cu spatiu pentru schiuri? ...si ai si plasa in portbagaj? La Golf cum e, portbagajul are podea dubla sau nu?

S-o porti sanatos cu zero incidente neplacute :icon_thumleft:

Modificat de Vizitator
Link către comentariu

Nu are podea dubla si cotiera are spatiu pentru schiuri.

Plasa nu vine in echipare standard, poate sa fi luat gigelm5m3.

Link către comentariu

Da, plasa a fost in pachetul de depozitare impreuna cu cele 2 sertare de sub scaunele din fata, care desi nu sunt foarte mari sunt extrem de utile. optiunea a costat 100 de euro si isi merita banii. Plasa e foarte ok, are carlige si un fermoar pe mijloc pentru a acoperi si obiectevoluminoase, nu numai unele plate.

Multumesc inca odata de urari, sa va bucurati si voi de masinile proprii, fara incidente.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina sa o stapanesti cu grija asa bijuterie.Oricum la atatia cai DSG ii un must have,care se leaga perfect.

Link către comentariu

Frumos, dar este un hibrid intre volanul de R si Gti. Daca era integral de R avea partea de langa butoane de un negru lucios.

Link către comentariu

Frumoasa tare masina. Sa o stapanesti sanatos!

Nu inteleg de ce nu a venit din fabrica cu volan de R-line.

The_Ego, volanul de R-line e exact ca cel din poza :D , fara negru lucios.

Link către comentariu

Cred ca Ego are impresia ca partea de jos e negru lucios. Nu e, e la fel ca cea de la butoane.

Repet si eu intrebarea, de unde, cat etc :)

Link către comentariu

Pai sa o luam sistematic:

@the_ego-nu este nici un hibrid, este fix volanul de r-line (vezi poza);

@lucian_90tud: ca sa vina din fabrica cu volanul de r-line trebuia sa comand si pachetul r-line interior la care mai plateam jantele inca odata (asa scrie in catalog) si ajungeam la 2000 de euro cu pachetul r-line; mai primeam praguri inscriptionate (pe care le-am primit oricum, cel putin la usile din fata) pedalele sport (le pot pune ulterior cu 110 euro parca cu tot cu locasul de sprijinit piciorul) si tapiteria speciala r-line cea cu marginile albe (mie nu-mi plac) si acea inscriptie brodata pe tetiere (aceea arata bine, poate gasesc pe cineva sa o faca, daca nu, nu este nici o problema);

@kirkus si Rave: ebay.de, 404 euro cu tot cu transport.

post-65336-0-17363300-1332451191_thumb.j

Modificat de gigelm5m3
Link către comentariu

Bine gandit. Nu avea rost sa dai bani in plus. Chiar arata aiurea scaunele, cu alb pe lateral.

Pedale poti pune de G5 R32 ca sa fie in ton cu R-line :D

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Vezi ca tetierele poti sa le comanzi ca reper separat daca le vrei neaparat. Nu am idee cat costa dar poti sa cauti codul si sa ceri un pret!

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

O sa caut de curiozitate si tetierele sa vad orientativ cat sunt. Ideea este ca am tot cautat pe ebay si nu le-am gasit.

@blordc - nici cu masina ta nu mi-e rusie. Multumesc la fel.

Link către comentariu

Revin cu noutati. Am implinit 1000 de km si am reusit sa montez volanul. Arata si se simte forate bine (la volan ma refer). O sa ma "certe" The_Ego, dar nu am apucat sa fac poze la interior, ar trebui putina curatenie inainte, am strans ceva praf, noroi caci na, traiesc in Bucuresti.

Si o poza facut in trafic.

post-65336-0-49644900-1333126626_thumb.j

Link către comentariu

Merci.

Acum ma gandesc sa schimb si pedalele, dar nu stiu daca sa-le pun pe cele de GTI sau pe cele cu R pe ele. Cele din urma au mai putin cauciuc deci riscul sa alunece piciorul pe ele si sa se zgarie repede e mai mare.

Link către comentariu

Stai linistit ca si cele de GTI daca esti ud pe talpile incaltamintei aluneca :), frumoasa masina s-o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

Mutumesc la fel kadettro. Si masina ta arata foarte bine. Urmaresc topicul cu masina ta si iti admir pasiunea pentru mesterit la masina (si nu numai pe ata, sunt cativa pe aici "muscati" de mesterit la masina), eu nu am acest curaj. Ma refer la schimbari majore de tipul: bara, suspensie, frane ...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare,

Am mai facut Km, 2300 in total, motorul incepe sa-se dezmorteasca (adica incep sa-l descopar) si pe principiul ca vara trebuie sa-ti faci sanie, pregatesc deja incaltarile de iarna.

post-65336-0-51375400-1334085067_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 months later...

Felicitari pentru alegere, masina arata senzational, pachetul R-line este si preferatul meu.

Drive safe! :emthup:

Link către comentariu

Felicitari!

O combinatie super!

Cum se simte suspensia adaptiva in anumite momente, pe anumite suprafete...?

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! Ce mi se pare ciudat e ca tu la 160 de cai ai 240 in bord, si pe Jetta 1.2TSI au vrut sa fie optimisti si i-au pus 280! :ceuameni:

Link către comentariu

Oricum nu ajunge la 280 sau 240 asa ca degeaba ii punea pe bord.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!