Jump to content

Scurgeri ulei


john k
 Share

Postare recomandată

Salut.Saptamana asta mi-am schimbat chiulasa.Bineinteles ca tot cu una la mana a doua.Problema e ca imi curge ulei printer chiulasa si bloc.Garnitura am pus-o tot pe aia veche care arata foarte bine.POate fi chiulasa sau daca schimb garnitura nu mai am probleme.Imi e frica sa nu fie de la chiulasa.Voi ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu, o garnitura de chiulasa nu se refoloseste

PS. ai verificat planeitatea chiloasei?

Modificat de taz21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Garnitura zici ca e aia veche.. deci a fost incinsa pe motorul vechi.. deci zic ca aia ie. Incearca sa ii schimbi si garnitura si sa ii pui noua.. :D

deci.... :)

Modificat de All-X
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Garnitura zici ca e aia veche.. deci a fost incinsa pe motorul vechi.. deci zic ca aia ie. Incearca sa ii schimbi si garnitura si sa ii pui noua.. :D

deci.... :)

<{POST_SNAPBACK}>

Obligatoriu o sa schimb garnitura dar mi-e foarte frica cu chiulasa.POate oare sa fie si de la ea.Ca am luat-o cam ieftin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca o sa ai cum sa iti dai seama pana nu schimbi garnitura...

o sa pun o vb buna pt tine la Doamne Doamne sa nu fie chiulasa... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca o sa ai cum sa iti dai seama pana nu schimbi garnitura...

o sa pun o vb buna pt tine la Doamne Doamne sa nu fie chiulasa... ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Pe chiulasa am dat 3 mil fara axa cu came.Un tip care lucreaza la dezmembrari mi-a facut rost.M-am tocmit cu el o gramada ca vroia 4 mil iar prin alte locuri nu gasisem sub 6.Nu i-am verificat planeitatea .Dar na rog sa fie buna

@All-X.Mersi ptr rugaciuni ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu totii ne rugam, dar parerea mea este ca inainte sa schimbi garnitura, verifica-i totusi si planeitatea chiuloasei : salut:

PS. eu am dat 6mil cu toate pe ea, inafara de bujii ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimba garnit daca tot curge planeaza chiulasa si nu te speria asa tare de treaba asta pt ca nu e o chestie asa de delicata sau grea ! bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de scurgeri de ulei, mie imi curge ulei pe la baie, in partea din spate. Am pus silicon rosu si tot gasesc ulei pe jos.

A mai avut cineva probleme din astea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu baia mai iei pietroaie dar din cate stiu nu se fisureaza, e foarte maleabila. rezulta ca tot la garnitura tre sa fie problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa schimbi garnitura de la baia de ulei, ca e ieftina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine curgea pe la capac si se acumula la imbinarea dintre chiulasa si bloc.. si m-am speriat ca-i de acolo. Dupa 3 garnituri de capac schimbate, de la cea mai ieftina la cea mai scumpa, am renuntat si am pus silicon. Nu mai am probleme si m-am lamurit ca nu curge nimic pe la chiulasa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Motorul 1.6 D este un motor care arunca ulei prin toate incheieturile ,nu am vazut inca un 1.6D care sa nu aiba pierderi de ulei pina la urma ca sa scap de pierderi mi-am luat un TD care este mult mai bun adica pina acum este curat nu are nici o pierdere de ulei in 5000km .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul 1.6 D este un motor care arunca ulei prin toate incheieturile ,nu am vazut inca un 1.6D care sa nu aiba pierderi de ulei pina la urma ca sa scap de pierderi mi-am luat un TD care este mult mai bun adica pina acum este curat nu are nici o pierdere de ulei in 5000km .

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am vazut.Al meu inainte sa umblu in el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!