Jump to content

probleme carburator


cartus
 Share

Postare recomandată

Poate ma puteti ajuta voi cu ce ma doare.

Am probleme cu carburatorul la un passat 2 .Motorul este de 1.6 si vreau sa stiu daca merge sa pun un carburator de 1.8 ca al meu nu vrea sa steie reglat.Mai bine spus carburatorul este un pierburg 2e2 si problemele ce mi le face sunt urmatoarele:il reglez merge ok pana fac o tura de proba , apoi il pun pe test si ma trezesc cu el este dereglat iarasi.Ce sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu nevoie de un carburator de golf 1 de 1.3 sau 1.4.ma poate ajuta cineva?

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai Pierburg 2e2 a fost montat si pe motorul de 1.6 si pe motorul de 1.8. S-ar putea sa difere flansa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca s-a montat si pe motoarele de 1.8 dar sunt curios daca au si aceleasi jiglere, ca sincer nu as vrea sa imi creasca consumul la masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum iti consuma.....ptr ca este masina mai grea. Apropo....cam cat iti consuma in oras?

Modificat de fchitu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!