Jump to content

al meu mk4 fara de moarte...:)))


chinto_boss_ro

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Spuma?sa fim seriosi...daca vine unul si iti baga cheia in ea ce ai facut?:P

Link către comentariu
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • chinto_boss_ro

    90

  • Muale

    15

  • Laurentiu_LWR

    12

  • nemtzalau

    8

o spuma mai tare, nu poliuretanica. peste ea se pune fibra de sticla si o intareste.

Link către comentariu
chinto_boss_ro

solutii sunt cum zice si Muale cu fibra de sticla peste dar se poate si doar finita cu kit nu stau sa ma gandesc la invidia altora, ca asa ar putea veni orsicare sa imi zgarie o aripa sau capota ori un geam spart.Voi incerca solutia asta cu spuma si kit peste,apoi voi vedea cuM vine.daca nu as putea incerca cu o bara de la FK post-42560-0-97225900-1362656414_thumb.jpost-42560-0-21231000-1362656435_thumb.j care imi par ca sunt mult mai mari ca cele replica R32 si au si niste preturi decente

Link către comentariu

pacat ca se taie din ea pt FMIC si nu s-au acoperit gurile laterale

Link către comentariu

In poze este masina lui MNEZO, poate ati auzit de ea sau poate nu, oricum merge destul de tare. Ideea era sa ii arat colegului nostru ca si o bara copie de R32 sau aftermarket cum vreti sa ii spuneti deste destul de incapatoare ca sa nu mai umble cu fel de fel de inventii care dau masinii un aspect .. discutabil.

Link către comentariu

Bara de la fk e copie porsche,si vine super...brgds

Link către comentariu
chinto_boss_ro

da se poate sa intre chiar si o bara replica la r32, ar fi si cea mai potrivita, cel mai bine ar fi sa gasesc pe cineva care sa fie dispus sa ma lase sa vad cam cum ar veni si cam cat ar trebui taiat din bara.

Link către comentariu
  • 5 weeks later...
chinto_boss_ro

post-42560-0-42874100-1365282441_thumb.jpost-42560-0-15352900-1365282502_thumb.jpost-42560-0-96868500-1365282540_thumb.jpost-42560-0-35641600-1365282584_thumb.jpost-42560-0-31553800-1365282659_thumb.jpost-42560-0-52197100-1365282709_thumb.jpost-42560-0-52271600-1365282758_thumb.j Noua incaltaminte, 7,5 j r17. Urmeaza o revopsire si puse cauciucurile.. O parere in legatura culorii ?eu ma gandeam la un alb spre beige

Link către comentariu

eu zic sa le pui cauciucuri si sa le pui asa pe masina sa vezi daca iti place cum arata...

Link către comentariu
chinto_boss_ro

sunt foarte sigur ca o sa imi placa, am mai vazut jante ca astea acum vreo 7 ani tot pe un golf si aratau foarte bine...jantele trebuie vopsite neaparat ca au multe zgarieturi...arata bine si pe gri, doar ca as vrea sa incerc o culoare sa le scoata in evidenta mai tare.

Link către comentariu
chinto_boss_ro

Si pana la urma va intra la vanzare Golf°u 4 TDI 4motion 2002 150 cai 145.000 km la ora actuala. oferte ceva?(pe pm).  :D va intra pe site°urile de vanzari masini cam peste vreo 2-3 saptamani post-42560-0-84446500-1365785556_thumb.j

Link către comentariu

de ce vrei sa il vinzi?fa`i un topic de vanzare si o descrie a masinii sa vedem si noi vinzi...

Link către comentariu
chinto_boss_ro

pai intra la vanzare pentru a castiga un ban + sau ca sau adunat cam multe masini in familie,7 masini si 4 soferi :D masina are toate buscsile de pe fata schimbate(noi) + discuri frana si placute.Mai dureaza vreo 2-3 saptamani dupa cum am mai spus pentru a se finaliza ceea ce am fost inceput.De a aduce masina intr°o stare perfecta de functionare sa nu poata fi aduse reprosuri la vanzare.urmeaza de schimbat toate bucsele pe spate, ulei filtru haldex.de montat radio cd 510 de golf 5 cu navigatie.Si dupaia va veni fericirea pentru noul proprietar :D

Link către comentariu
chinto_boss_ro

Da ai dreptate Caline, cine e dispus sa plateasca pentru ceva ce isi merita bani plateste.in seara asta mam uitat un pic la preturile de pe forum.

.1.4 16v circa 3500 euro?

1.9 tdi 90 cai 4000 euro?

Link către comentariu

Pacat ca o dai dupa ce ai bagat multa pasiune si bani in ea.Poate are bafta de ea un fan de VW sa continuie ce ai inceput tu.

Link către comentariu

Sa nu patesti ca un prieten de al meu care vindea un E46 full (da chiar full, inclusiv oglinzi rabatabile din telecomanda, navi, trapa, scaune sport din piele, incalzite, cu memorie, reglaj electric, suspensie sport, xenon si multe altele) cica: "ce are asta in plus fata de alta?". A renuntat sa mai vanda masina.

Modificat de virus
Link către comentariu

mai bine pastrezi golfu 4motion pentru tine si il vinzi pe ala negru :icon_thumleft:

Link către comentariu
chinto_boss_ro

pai si eu ma gandeam tot la varianta asta sa vand golfu negru si sa il tin pe ala 4motion doar ca asta nu prea are valoaree din 99 are 340.000 km are numere de italia chit ca luna asta am castigat procesu pentru inmatriculare fara a plati taxa, dar dupa noile legi urmatoru proprietar va trebui sa plateasca taxa .si in plus pe asta negru il am la inima. :D Mereu am zis ca nu o sa il vand niciodata va muri la mine.

Virus- stiu ca o sa imi para rau dupa 4motionu ala cutia in 6 trepte si motoru ala ARL :D dar ce sa facem asta e viatza. uneori trebuie puse si afacerile in fata care in ultimu timp au fost numai investitii blocate.

Edit: sunt interzise discutiile despre alte marci/modele. De asemena, exista arie pt vanzari auto, numai VAG!

Ai avertisment verbal pt intentia de a-ti promova un produs care nu are legatura cu acest forum si principiile sale.

Multumesc!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
chinto_boss_ro

Salutare, mam gandit la upgrade de frane de R32 334mm, butuci completi cu discuri,etrieri si placute la mana a doua.Le°am gasit la 200e. problema e ca nu stiu daca intra pe jantele de 17". Are careva idee daca intra jantele de 17" pe franele de r32?post-42560-0-23562600-1366979871_thumb.j

Link către comentariu

de ce teai gandit l-a acest upgrade, a-i simtit nevoia de frane mai bune in oras? s-au mai mergi pe circuit?

daca ai facut un + la putere, incearca niste placute mai bune cu discuri pe masura si lichid bun,schimbat la timp.

 

observ la multe persoane aici "moda' cu frane schimbate pe masini ce merg bara la bara in trafic si 1000 km/an pe autostrazi sau drumuri europene.

Modificat de Muale
Link către comentariu
chinto_boss_ro

Da sa sti ca simt foarte tare nevoie de a schimba franele, Franele pe care le am eu pe masina sunt cele mai mici care sunt montate pe Tdi si am un stil sportiv de a conduce, nu e neaparat sa mergi cu masina in pista ajunge sa locuiesti intr°o zona in care frana e foarte solicitata mai ales in condusu sportiv(nu condusu in oras).

Problema cea mai mare e schimbatu placutelor si discurilor foarte des (15.000 km a placutelor) Am avut si discuri sport de la Ate cu placute Ate pe toate 4 roti dar nu mam folosit de ele numai 1 an ca sau consumat de aproape nici nu se mai vedea desenu pe discuri. Plus ca de multe ori am simtit nevoia de a opri masina mult mai repede. Am condus golf cu upgrade de frane de gti 312mm si chiar e o diferenta imensa fata de ceea ce folosesc eu la momentu respectiv pe masina.

Link către comentariu

ai dreptate,tine mult de stilul de condus - cat te tin placutele/discurile. acum cat sunt 288mm?

 

eu am simtit o singura data efectul de fade al franelor, dupa ce le-am incins la coborare de pe transalpina...simteam cum parca trec placutele prin duscuri si nu se oprea masina...dar erau incinse incat mirosea a ferodo si cand am oprit se auzeau acele mici pocnete/clickuri la racire :D

Link către comentariu

iti intra sigur,depinde ce et au jantele tale,posibil sa iti trebuiasca distantiere de 10mm pe fata,si daca nu ma insel si alte fuzete?...cu portetrier?si eu vreau ceva mai performant pe fata...dar deocamdata o sa incerc furtunasele metalice.

 

 

cat despre schimbatu placutelor si discurilor la 15.000km cred ca exagerezi.crezi ca alea de r32 is ieftine discurile si placutele daca o sa vina vremea lor sa le schimbi?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!