Jump to content

VW Passat B6 2.0 FSI


xDaniel

Postare recomandată

Am vazut astazi pe un Passat B6 jantele Samarkand si aratau genial.

Modificat de GolfMk1Vr6
Link către comentariu

Samarkand fara doar si poate! De cand detin B6-le(7 ani) am vazut doar 3 masini echipate cu samarkand! Dar asta poate fi si o problema. Raritatea lor si bineinteles..pretul implicit pentru orice produs exclusivist.

Link către comentariu

Samarkand. Arata superb. Daca nu sunt indiscret..la ce pret sunt jantele?

Link către comentariu

Samarkand? La 2500 lei cu tot cu cauciucuri. Dar maine merg sa le vad pe Chicago, sunt putin zgariate, si cred ca raman cu ele.

 

Chicago ies in evidenta umpic. Samarkand seamana cu astea a mele parca, nu prea ies in evidenta..

 

Chiar sunt 50-50. Totusi si 600-700 lei diferenta intre jante, de banii aia iau arcuri sport eibach.

Link către comentariu

N-au nicio treaba Samarkand cu ce ai tu acum pe masina. Spitele din mijloc sunt diamond cut si se vad bine atat in mers cat si in stationare pe langa celelalte spite.

Chicago avand toata suprafata diamond cut sunt mai wow, dar incredibil de greu de intretinut. Se fac zgarieturi in janta care se vad, dar pe care nu le poti percepe la mana.

bild-45574.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

In starea asta se prezinta astea Chicago ce merg maine sa vad. Mie unul nu mi se par asa zgariate, decat una. E acceptabil La 1800 lei cu tot cu cauicucuri marca buna, ce mai merg un sezon, e pret bun. Totusi diferenta pana la 2500-2600 lei iau arcuri eibach pro kit. 

 

Daca sunt ok maine face2face le iau acasa. 

 

2.png6.png7.png9.pngUntitleddaec7.pngUntitled3.pngUntitled5.pngUntitled8.png

Link către comentariu

Sunt zgariate destul. Prima are si ceva exfoliere.

Nu le vei putea reface la suprafata diamond cut decat la niste costuri mari.

Anvelopele sunt coapte, adica bun de aruncat. Vezi poza 3 unde se vad crapaturile.

Link către comentariu

Vazut. Placut. Cumparat.

 

IMG_2139a6949.jpg  IMG_214798b60.jpg

 

IMG_214895498.jpg  IMG_21502c34e.jpg

 

IMG_21564b7d4.jpg  IMG_21604a5b6.jpg

 

IMG_2162c9f25.jpg  IMG_216305aff.jpg

 

IMG_2166b57e7.jpg  IMG_217176fda.jpg

Link către comentariu

Felicitari. Sa fie intr-un ceas bun. Now more low si e gata.

Parca sunt pozele de la prezentarea modelului  :icon_thumleft: . Farurile bi-xenon oem ar mai lipsi din peisaj. Nu sunt foarte diferite, dar diavolul sta in detalii.

Link către comentariu

Pacat ca sunt redimensionate pozele, la rezolutie full sunt superbe.

 

Acuma ma gandesc, as putea lua niste arcuri Eibach ProKit, insa este o problema.

 

La iarna o sa circul cu 16, daca pun arcurile, masina o sa fie prea joasa. Eu la intrare in curte o sa pot intra cu arcuri si 18" dar la iarna cand o sa am 16 cred ca situatia se schimba cu 16" si arcuri sport. 

 

Tot stau pe ganduri sa vad ce sa fac..

Link către comentariu

Eu zic sa nu mai pui degetul pe ea. Arata excelent si nu are sens sa strici confortul pentru a face masina mai joasa. Eu am tot 18 pe b6 si mi se pare ca tinuta e foarte buna dar e si confortabila. Este chiar superba masina ta! Imi place de numa. Regret ca mi-am luat neagra acum ca vad cat de bine arata a ta argintie. Drumuri bune! PS: jantele se pot reconditiona manual, nu va mai fi efectul -diamond cut- dar va fi ok, dupa aia se pot lacui pentru a nu se pata de la solutiile de spalat masina.

Link către comentariu

Nu mi se par chiar asa praf sa le fac, chiar imi place efectul ala diamond cut, ala face toti banii, ce frumos se vede in oglinda <3 din mers vreau sa zic..

 

Iau arcuri, sa le incerc, daca nu le vand..mi se pare putin ridicata de fund.

 

Si sunt eibach, cica sunt super ok, nu se face mult mai rigida. Si la curbe se imbunatateste cu mult..

 

Urmeaza interior sport (alcantara sau textil) si evacuare dubla. Dar asta doar la anu cred, investitile pe anu asta, se cam incheie. O sa mai fie cateva maruntisuri de pe ebay (pleoape, spoiler de ala micut pe portbagaj, rline badge pe margini) si chestii de astea..

 

Apropo si la interior s-au mai actualizat cateva treburi (butoane crom)

 

 

post-104622-0-12178300-1438015416_thumb.

post-104622-0-33136000-1438015416_thumb.

post-104622-0-57752900-1438015416_thumb.

post-104622-0-79407300-1438015416_thumb.

Link către comentariu

Vazand pozele cu noile jante, cred c-ai facut totusi cea mai buna alegere, jantele Chicago potrivindu-se de minune cu argintiul metalizat si prelungirea de Rline.

Link către comentariu

Defapt in talon scrie GRI, nu Aringintiu Metalizat

 

Da, imi place si mie cum arata jantele Chicago, cred ca Samarkand nu ieseau asa mult in evidenta. De abia astept ziua de miercuri sa montez eibach-urile pro kit. 

Link către comentariu

Am vazut ieri in Arad un B6 negru cu Samarkand si nu prea ies in evidenta. In schimb de aproape sunt frumoase detaliile la Samarkand, forme foarte frumoase. 

 

A fost greu cu climatronic-ul? Vad ca ai LED-uri albe la afisajul temperaturii. 


Am vazut ieri in Arad un B6 negru cu Samarkand si nu prea ies in evidenta. In schimb de aproape sunt frumoase detaliile la Samarkand, forme foarte frumoase. 

 

A fost greu cu climatronic-ul? Vad ca ai LED-uri albe la afisajul temperaturii. 

 
Link către comentariu

Samarkand dau bine pe o masina clean, limo-like. P pachet R-line, Chicago sunt alegerea cea mai buna.

 

Eu unul sunt a Samarkand guy.

 

Orcum, arata f bine. E alta masina acum!

 

Suspensia las-o asa. Nu face rabat de la confort doar pt look. Tu mergi in masina si nu afara pe langa ea. Parerea mea..

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu

Arcurile nu influenteaza asa mult confortul. Spre deloc chiar daca e vorba de -30mm. Plus din spatele volanului se simte o stabilitate mai buna pe curbe.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eibach-urile astea toti le recomanda, am studiat bine, si site-u alora de la Eibach, au multe demonstratii..

 

Au ajuns arcurile dar nu am timp sa le montez doar pe la sfarsitul saptamanii din pacate, oricum pana atunci nu o sa circul cu masina, saptamana viitoare am un drum pana la Cluj si o sa merg pe un drum cu viraje, de abia astept sa vad cum sta masina cu 235/40 R18 si Eibach-urile Pro Kit din dotare :)

 

Sunt foarte multumit de alegerea facuta (cu Chicago) imi plac le nebunie, si toti imi zic cand imi vad masina ca ce bine dau pe masina..

 

Da, LED-urile le-am schimbat la un baiat din oras, 150 lei a vrut, de obice toti cer 100-150 lei, dar led-urile nu costa mai mult de 20-30 lei. e cam 1 leu bucata parca.

 

Faza e ca iti trebuie un pistol de ala de dezlipit ledurile, si nu am vrut sa ma bag eu...

 

Am dat doar bordul jos si i-am dat instrument clusterul lui ala. Oricum o sa iau un instrument cluster de 2010 pe viitor, dar prima data vreau evacuare dubla (gen R36) si interior alcantara (preferat crem)

 

 

post-104622-0-04870800-1438183542_thumb.

post-104622-0-59339100-1438183542_thumb.

Link către comentariu

Nu e prea puternic luminat bordul? Se vede in poza cu ele suprapuse ca pe ecranul la climatronic nu se mai vede ce scrie si luminozotatea pozei este mai slaba - se vede la butoanele rosii - ca sa nu supra expuna bordul alb. Te deranjeaza noaptea ?

Link către comentariu

Nu, dar am dat luminozitatea mai incet ca sa se vada bine in poze, ca in pozele facute mai ales cu telefoanele mobile, se vad tari.

 

Sincer nu ma deranjeaza deloc, chiar se vad frumos, le poti da mai incet de vrei, dar nu are rost..

Link către comentariu

Care ar da mai frumos pe marginea masinii? :D

post-104622-0-71595500-1438199979_thumb.

Link către comentariu

Nu e mare diferenta, dar pentru mine inseamna destul de mult :D

post-104622-0-60446300-1438451242_thumb.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!