Jump to content

VW Passat B6 2.0 FSI


xDaniel

Postare recomandată

O sa repet asta la nesfarsit. Frumos albul, dar e tiganeala.. fiind ledurile prea puternice trebuie sa stai cu dim-ul la minim iar toata nuanta de rosu din masina paleste.

Link către comentariu

In poze nu stiu, par puternice, dar daca le dai chiar umpic mai incet DIM-ul, nu trebuie de tot, nu te deranjeaza si nu scade nici rosu, e perfect. Mie imi place mult, innoieste bordul....gen cum sunt LED-urile la pozitie/numar, innoieste masina.

 

Alea albastre sunt urate deja, albul pare mai nou. Albastru ala si pe Golf 4 a fost..si cam pe toate..

 

Acuma depinde si de ochiul fiecaruia, pe altii ii deranjeaza mai tare, pe altii mai putin, dar depinde si de gusturi..

 

Nu circul eu noaptea mult (distante mari) deci nu o sa fie o problema mare..

Link către comentariu

foarte frumos,zimi si mie te rog cum ai schimbat ledurile ?adica culoarea veche albastra a bordului,,,e mult mai frumos cu albu...si daca poti sa mi mai spui te rog,cum se activeaza incuierea usilor cand depasesti 15km ..mersi

Link către comentariu

se inlocuiesc ledurile de pe placa, cu altele - albe - sunt leduri PLCC.

 

incuire/descuiere - daca nu ai maxidot - ca sa il activezi de acolo, se activeaza din 46-Convenienta - cu VCDS-ul

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Inapoi la OEM look :D

 

image.jpg

 

Rline coming soon :D ( trebuie doar vopsite)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Clar <3 ..si cum o sa arate dupa ce vopsesc pragurile si fusta, si o sa pun prelungirea de Rline pe ea :> 

 

Saptamana viitoare, sau peste maxim doua saptamani.

Link către comentariu
  • 1 month later...
Publicat (modificat)
Gata si Prelungire Rline, praguri si fusta vopsita in culoarea masinii, vopsire triple si semnale fata, si stopuri skyline :)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

Nu sunt fan prelungire R-line, dar cu pragurile si fusta vopsite, masina arata excelent!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Daaa, schimba total aspectul. Cea mai buna investiție de pana acuma, într-un fel îmi bănuiesc ca nu am luat și praguri de Rline.

Link către comentariu

Superb arata! :D Nu eram fan argintiu pe B6 dar al tau arata impecabil. Cu ce ai vopsit triplele? 

Link către comentariu

Mai urmeaza crom pe tobe, am vrut evacuare dubla, dar prea multi bani trebuie sa bag. Si jante mai mari, tot OEM, cred ca 17 ca 18 e prea mult si consum si putere, si cauciucuri scumpe..

 

Cu spray special de triple negru transparent de la piese auto, 20 de lei am dat pe el.

Link către comentariu

Bun si daca vreau sa il dau jos dupa aceea...? Se poate da jos cu diluant fara sa afecteze triplele?

Link către comentariu

Da, se da cu diluant. Daca nu vrei, poti incerca si folie, doar ca nu stiu cine ti-o monteaza asa, iti pune pe tot stopul cred.

 

Eu am vrut sa fac asa, sa fie gen stopurile de R36, o idee mai inchise, si asta mi-a si iesit. Imi place mult.

Link către comentariu

Bun si daca vreau sa il dau jos dupa aceea...? Se poate da jos cu diluant fara sa afecteze triplele?

Nu se mai curata cu nici un diluant. Chiar daca se curata, diluantul ataca inevitabil si plasticul.

Link către comentariu

Incercati cu NITROdiluant, am sters un set de stopuri si au iesit exact ca inainte de vopsire, nu ataca plasticul....

Link către comentariu

Acetona am vrut sa zic..

 

Pai doar prelungire fata am, si m-a costat 200 Lei, pentru ca a fost lovita dar am facuto fiind din fibra de sticla, se face usor. Noua este 390 Lei.

 

Vreau sa iau tipsuri pe tobe, am gasit astea de la pilotauto, oare sunt ok? Le-o luat un baiat de pe forum si asa arata pe masina. Sunt 120 Lei, gasesc OEM in banii astia? ma refer de alea de Skoda cum am vazut ca si-au luat multi.

 

Sunt de alea ce se sudeaza, dar eu vreau sa le prind, si baiatu asta de pe forum le-o facut el prindere, o gaurit acolo (se vede in poza)

post-104622-0-41986500-1433673684_thumb.

post-104622-0-95314900-1433673684_thumb.

post-104622-0-46017300-1433673685_thumb.

post-104622-0-95738700-1433673685_thumb.

post-104622-0-46458300-1433673686_thumb.

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

Nu imi place cum arata...eu mi-am curatat tips-urile si cred ca le las asa deocamdata, mi se pare cam scump sa pun OEM (Vw, Skoda, Audi). Intr-adevar schimba aspectul dar am alte prioritati acum. 

 

 

Ma tenteaza sa imi fac si eu stopurile ca tine, dar ale mele arata ca noi acum in sensul ca nu au deloc zgarieturi, au un luciu frumos si mi-e cam frica sa nu le stric daca nu imi place cum arata... 

post-131201-0-15120400-1433779051_thumb.

Link către comentariu

Da..la tine e alta treaba, ai filtru de particule...Unul OEM cat e oare? Eu le-as lua astea, nu arata rau...

 

Dar la mine, cu toate ca e pe benzina, lasa ceva negru pe toba..

 

Nu face stopurile, arata foarte bine asa, si a mele parca s-au zgariat umpic din greseala, si isi pierd si din luciu umpic...Daca tot vrei pune folie, aia nu se zgarie nimic, si am vazut care o pus folie asa ca mine, doar pe partea rosie.

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
  • 1 month later...

Ce jante ar merge mai bine pe masina mea? Chicago sau Samarkand 

 

Chicago sunt mai ieftine cu 600 lei, dar si putin mai zgariate..

post-104622-0-96692600-1437426568_thumb.

post-104622-0-34995400-1437426591_thumb.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!