Jump to content

Cat este masa tractabila de un Passat B5


mms
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare daca stie careva raman dator..., cat poate sa traga, ca greutate un Passat B5 an 2000 1.9 TDI-PD de 116 CP. Este vorba de o remorca care are dispozitiv de franare. Dar ma intereseaza si cu si fara dispozitiv de franare. Care are actele (talonul) la indemana, acolo tre sa scrie. Eu am momentan autorizatie provizorie si nu apare pe ea nimic si cartea este inca la leasing. Multumesc. B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare  daca stie careva raman dator..., cat poate sa traga, ca greutate un Passat B5 an 2000 1.9  TDI-PD de 116 CP. Este vorba de o remorca care are dispozitiv de franare. Dar ma intereseaza si cu si fara dispozitiv de franare. Care are actele (talonul) la indemana, acolo tre sa scrie. Eu am momentan autorizatie provizorie si nu apare pe ea nimic si cartea este inca la leasing. Multumesc. B)

<{POST_SNAPBACK}>

carticica tehnica care insoteste masina,are pe la sfirsit niste tabele cu greutatea remorcii frinate sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine in carte scrie 1.600 kg cu dispozitiv de franare si 650 kg fara dispozitiv de franare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu m-am uitat in talon si scrie tot asa:

1.600 kg cu dispozitiv de franare si 650 kg fara dispozitiv de franare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog eu nu mai dati titluri nesugestive. "Intrebare pentru B5"... chiar si acel "cat trage" nu distinge clar intrebarea. Poate fi inteles gresit. Stau in fiecare dimineata sa curat la titluri ca un apucat. Cred ca o sa ma apuc de dat warning-uri de aici inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut,

Raspunsul la intrebarea ta trebuie sa coreleze: 1 Cartea tehnica, 2 Legea romana si categoria de permis.

Pentru B pot sa-ti spun: o remorca cu greutatea maxima autorizata mai mica decit greutatea masinii si ansamblul masina, remorca sa nu depaseasca 3500kg.

Am o remorca maxim autorizata de 1000 kg. Masina trage excelent desi am doar 90 cai. Atentie la politisti. Conform pct 3 la carnet categ B ansamblul nu trebuie sa depaseasca 3500kg si masa maxima autoriz a remorci sa nu depaseasca greutatea masinii. Recomand sa printezi legea si sa umbli cu ea dupa tine pentru cazurile cind un politist neinformat e gata sa-ti faca dosar penal :-).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legal, asa e cum spui tu. E binevenit sfatul tau, dar putin cam tarziu!

La inceputul fiecarui post, sus de tot, apare DATA la care s-a postat. mms a pus aceasta intrebare in 2005, adica in urma cu 4 ani :angry:

Bun venit pe forum! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!