Jump to content

"Greierasi" interior


MojoGaby
 Share

Postare recomandată

Odata cu venirea caldurii vreau sa ma apuc de exterminat acesti greierasi.Strada mea e cu piatra cubica si ceva gropi,iar de cand am luat masina sau inmultit destul de tare sunetele,mai ales pe la portiere.

Intrebarea mea este cum sa scap de ei?(macar de marea majoritate)

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ne-ai spune ce anume scartaie la interior, ar fi mai usor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general de la plasticele de pe portiere se aud troncaneli.(cred ca si din portiere)

Pe la bord nu am treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

odata ce incep sa iti sune ornamentele pe masina e cam greu de raparat, vezi unde suna, fi atent ce suna, incerca sa te inchesui sa le strangi cumva, dupaceea iara suna, clemele de palstic se rup lung proces.... desfa panourile de la usi, vezi sa nu rupi sistemele de siguranta si incerca sa fixezi tot ce tine de ornamente mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mie imi scartaie sticla din geamul usii din dreapta...face foarte urat, a mai patit cineva asa? stiti cum as putea sa remediez fara sa stric ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da fata de usa jos si vezi ce e acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana trecuta m-am apucat de treaba si in vreo 3 ore am terminat.Am dat fetele de usa jos,"buzunarele" de pe fete si la locul unde buzunarele se imbina cu fata de usa am pus niste banda izolatoare dinaia textila.Am pus banda si pe usa, unde se atinge cu fata de usa,si la cercul unde vin difuzoarele.Din punctul meu de vedere a iesit destul de bine,adica nu mai am asa multi greierasi cand merg pe piatra cubica, de exemplu,sau cand ascult muzica mai tare (nu am subwoofer, dar vibrau acele buzunare si cand era muzica mai tare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!