Jump to content

radiator crapat


adrry
 Share

Postare recomandată

salutare,

vin cu o problema legata de radiatorul meu (crapat putin pe mijloc) de la un accident :unsure: ...

as prefera pentru moment sa-l lipesc :unsure: , asa ca va rog sa-mi spuneti cine / pe unde se fac astfel de reparatii (lipituri). am mai auzit ca am merge si cu Poxilina (nu e reclama :) ), ce parere aveti?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am lipit radiator cu Poxilina,a tinut cu apa,dar cind am pus antigel,nu a mai tinut,arata de parca o dizolvase antigelul.

Am cumparat de la Al Padrino (la Universitate/Dunarea) solutie din 2 componente gen A+B (nu mai stiu numele) si a mers fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am lipit  radiator cu Poxilina,a tinut cu apa,dar cind am pus antigel,nu a mai tinut,arata de parca o dizolvase antigelul.

Am cumparat de la Al Padrino (la Universitate/Dunarea) solutie din 2 componente gen A+B (nu mai stiu numele) si a mers fara probleme.

<{POST_SNAPBACK}>

poti sa-mi dai cateva detalii despre locul magazinului si un pret informativ? (pt a-mi face o idee)

cat de mare era "gaura" din radiatorul tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vis-a-vis de intercontinental.

<{POST_SNAPBACK}>

ahaa.. il stiu!

mai dati-mi cateva detalii despre produsul asta, sa nu ma duc la om si sa nu stiu ce sa-i cer .... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai grija ce cumperi ca ie problematica lipitura la radiator.. nu de alta da. cu solitiile conventionale ti se face reclama ca poti lipi orice dar... tu ai nevoie de ceva care sa lipeasca o piesa care se dilata si se contracta asha un pic pe seama variatiilor de temperatura...

Intreaba inainte cat de buna ie si specifica ce vrei sa lipesti sa nu dai banii pe ceva care sa nu tina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai grija ce cumperi ca ie problematica lipitura la radiator.. nu de alta da. cu solitiile conventionale ti se face reclama ca poti lipi orice dar... tu ai nevoie de ceva care sa lipeasca o piesa care se dilata si se contracta asha un pic pe seama variatiilor de temperatura...

Intreaba inainte cat de buna ie si specifica ce vrei sa lipesti sa nu dai banii pe ceva care sa nu tina...

<{POST_SNAPBACK}>

cred ca ma linistesc si il duc la lipit... numai sa gasesc pe cineva... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa mergi si sa ceri A+B pt.lipit radiator si stiu ei ce sa-ti dea.

Nu mai stiu cum se numeste (e cam mult de atunci) dar erau 2 tuburi prinse cu folie plastic pe un carton galben si era "made in USA"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la faza cu 'lipitul' cu diverse solutii sau prafuri mai exista posibilitatea ca respectiva substanta sa iti obtureze radiatorul si uite asa ajungi din lac in put. Este adevarat ca antigelul pe langa rolul de antiinghet mai are si rol de a curata de depuneri circuitul de racire si in concluzie poate redeschide vechi potri sau sparturi ce au fost acoperite in diverse situatii cu diverse solutii. Dupa cunostintele mele totusi parca exista firme care se ocupa cu reconditionarea de radiatoare poate ar merita sa faci o incercare acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu vrei sa-l lipesti,gasesti la Brasov,la Romradiatoare exact modelul tau.ramine doar sa te interesezi de pret  :P

http://www.romradiatoare.com/

http://www.romradiatoare.com/Comanda_produs.aspx?Produs=675P

<{POST_SNAPBACK}>

mercik

am sa-l lipesc.. eu speram sa gasesc vreo solutie (rapida si de moment) prin care sa-l lipesc, dar nici nu vreau sa pun antigel si sa vad cum curge :) .. asa ca am sa-l iau in spate ;) si o sa ma opresc cu el la "mesteru' manole" la lipit.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!