Jump to content

clips pt furtunu de vacum


doctorul
 Share

Postare recomandată

scuze de topic in primu rand,nu am vazut ceva asemanator.

daca se considera,mutati:)!

e vorba de nesimtitu de clips de plastic din figura,nu mai sta pe gaLERIE.

l am fixat cu silicon pt temperaturi inalte.dupa 2 saptamani,a cazut.

oare cu bison epoxy metal tine?daca nu,un cod ceva,pt comandat unul nou,sau alte solutii,aveti?

p..s daca sta asa,cazut,furtunele alea se bulesc de la contactul cu bateria?

post-5363-0-20474100-1330212078_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la contactul cu ce baterie?

In ce priveste clips-ul, eu nu l-am avut, dar am montat unul... doar asa pentru sustinere. Mult n-a tinut ca devine casant de la caldura.

Asadar am pus o clema metalica prinsa cu surub de 6. In galerie este filet deci e o joaca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta nu m am gandit,nu stiam ca este filet in galerie,si acu am bagat acolo bison epoxy metal de ala ,"bicomponent",o chestie gri amestecata cu ana cremulie:D.sa vedem daca tine.

am vrut sa zic contactul cu "galeria",ca e cam fierbintica,asa...nu cu "bateria"...ora e de vina:))!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ca un mic update,clipsu sta f bine la locul lui,inca,lipit cu bison epoxy metal,care pare deci rezistent la temperaturile galeriei!(nu bateriei:P)

incepe sa mi para rau ca n am folosit de asta la capacul pompei tandem :lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo doctore!!... Mi-ai dat idee cu epoxy metal la pompa tandem!!:)... Eu i-am fixat stutz-ul acela de la pompa tandem cu epoxy si este beton de-atunci!...Posibil sa mearga "imbalsamata" bine pe margini, la imbinari, si pompa!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sefuu,eu n am zis serios faza aia.

nu stiu daca tine la caldura combinata cu motorina,sa nu iasa vreo carpeala si sa se supere vreun coleg forumist pe mine...:(:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mare dragu' cand se infunda injectuarilii... :winter: :slap:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!