Jump to content

Farurile cu lupa de la Dectane, pareri?


PHPCore
 Share

Postare recomandată

Faruri dectane sau lupe Morimoto ? am schimbat farurile din fabrica - care nu au lupe deoarece nu luminau deloc si am cumparat de la un particular nite fake-uri care seamana cu cele de la dectane dar dupa ce le-am montat banda de leduri -de pe pozitie faceau ca pomul de craciun. a trebuit sa ma duc sa fac modificari sa pun stabilizatoare pt a nu mai palpai . dupa toate astea cu multe incercari de a regla lupele de la far pt a le face sa lumineze corect - pot sa spun ca sunt praf din toate punctele la reglarea mecanica nu se pot regla , la farul din stanga nu se poate regla lupa sa lumineze drept ,iar la cel din dreapta nu se poate regla sa lumineze inaite. mentionez ca distanta la care ar trebui sa bata la setarea 0 nu lumineaza la circa 1 metru cel din stanga si cel din dreapta la 3 metri . pt cei care au cumparat dectane - sunteti multumiti de ele cum lumineaza ,focalizeaza ok? condenseaza? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bbogdanmircea

    6

  • zebrocksky

    5

  • PHPCore

    4

  • GabiB77

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!