Jump to content

Farurile cu lupa de la Dectane, pareri?


PHPCore
 Share

Postare recomandată

Ma bate gandul sa mi achizitionez o pereche de faruri de la dectane, cele cu lupa model r32-look.

Si-a mai pus careva? cum sunt? faza scurta bate bine?

Eu am xenon pe a mea acum, dar pe faruri cu oglinda, si as vrea sa fac acest mic upgrade doar pt lupe...sunt curios doar cum se prezinta faza scurta la aceste faruri.

post-89752-0-51871200-1328433761_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bbogdanmircea

    6

  • zebrocksky

    5

  • PHPCore

    4

  • GabiB77

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca numa pt lupe,plus ca ai si xenon parerea mea ii ca nu prea ar merita

adica daca ai bani merita

:icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea ca lupa ta actuala e mai buna decat cea de Dectane... In proportie de 80% lupele de la Dectane nu sunt pentru "csenon", sunt pentru halogen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doresc sa le achizitionez, pt ca nu vreau sa creez un disconfort celorlalti participanti in trafic pt ca am xenon pe oglinda....insa inainte de a le achizitiona vreau sa stiu cum se comporta ele, daca sunt facute bine....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai el nu are lupe pe masina avand farurile stock, si tocmai de aceea vrea sa faca upgrade-ul la aceste faruri. Am montat la cativa useri asa ceva si se pare ca sunt multumiti. Cea mai mare problema la farurile AM e condensul in general

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze am citit printre randuri, ai atasat acea poza si am crezul ca ai pus lupa bi-xenon in farurile OEM... daca ai posibilitatea, mai bine faci asa ;) - In cazul Golf4 e mult mai usor de dat sticla jos de la far... Eu am Dectane pentru ca le-am gasit la un pret foarte bun (800 lei) si pentru ca in cazul Golf 6 sticla nu se dezlipeste, se taie cu o freza mica, iar estetic arata ca draq dupa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze am citit printre randuri, ai atasat acea poza si am crezul ca ai pus lupa bi-xenon in farurile OEM... daca ai posibilitatea, mai bine faci asa ;) - In cazul Golf4 e mult mai usor de dat sticla jos de la far... Eu am Dectane pentru ca le-am gasit la un pret foarte bun (800 lei) si pentru ca in cazul Golf 6 sticla nu se dezlipeste, se taie cu o freza mica, iar estetic arata ca draq dupa

Sa pun bi-xenon pe farurile oem pot, dar implica mari modifcari, pt ca e spatiul mult prea mic, si trebuie sa tai putin din oglinda sa fac loc proiectorului de bi-xenon....

Zici ca tu ai dectane? esti multumit de ele? condens ceva? faza scurta iti bate cum trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doresc sa le achizitionez, pt ca nu vreau sa creez un disconfort celorlalti participanti in trafic pt ca am xenon pe oglinda....insa inainte de a le achizitiona vreau sa stiu cum se comporta ele, daca sunt facute bine....

Sau poti sa-ti iei becuri H7r, care sunt facute special pt.farurile cu oglinda si nu-i mai deranjezi pe ceilalti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice xenon pe oglinda e deranjant, atat timp cat oglinda nu a fost facuta special pt asa ceva.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faruri dectane am si eu pe leonul meu.

Nu fac condens,au fost desfacute pt inlocuirea ledurilor/smdurilor si refacerea traseului,n-au avut o broboana.

Mai dificil e de reglat cum sa bata,multi dintre cei din atelierele specializate cred ca nu au rabdare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Am cumparat acum 1 an jumate cred exact farurile astea de la Dectane si sunt super ok. Doar sa verifici ca merg motorasele inainte de a monta farurile, la ale mele farul din stanga avea 2 fire inversate si nu functiona motorasul care face reglajul pe verticala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze am citit printre randuri, ai atasat acea poza si am crezul ca ai pus lupa bi-xenon in farurile OEM... daca ai posibilitatea, mai bine faci asa ;) - In cazul Golf4 e mult mai usor de dat sticla jos de la far... Eu am Dectane pentru ca le-am gasit la un pret foarte bun (800 lei) si pentru ca in cazul Golf 6 sticla nu se dezlipeste, se taie cu o freza mica, iar estetic arata ca draq dupa

Sa pun bi-xenon pe farurile oem pot, dar implica mari modifcari, pt ca e spatiul mult prea mic, si trebuie sa tai putin din oglinda sa fac loc proiectorului de bi-xenon....

Zici ca tu ai dectane? esti multumit de ele? condens ceva? faza scurta iti bate cum trebuie?

Sunt la a treia pereche de dectane pe 3 masini diferite, nu am avut condens pe niciuna, ce ma enerveaza un pic este unghiul de fanta pe care-l face, ceva de genul _/ _/ - in mod normal nu ar trebui sa depaseasca 20 de grade fata de orizonatala... la toate e peste 30-35 grade, in rest cu csenon de 4300k sau 5000k totul e perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi aspect amintit de Gabi ma deranjeaza si pe mine.

Tind sa cred ca problema asta se poate remedia prin inlocuirea lamelei din interiorul lupei.Totusi nu sunt faruri pt xenon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

PHP, cumpara-le cu incredere. Eu am luat FIX pt Golf4 si sunt foarte ok!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi aspect amintit de Gabi ma deranjeaza si pe mine.

Tind sa cred ca problema asta se poate remedia prin inlocuirea lamelei din interiorul lupei.Totusi nu sunt faruri pt xenon

Hmmm, la descrierea lor am vazut ca scrie HID , daca are cineva poza cu ele pe timp de noapte ar fi grozav

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut pe masina din semnatura faruri dectane si se abureau urat cand ploua sau iarna cand ninge.in rest erau ok,acelea le-am spart si am vrut sa-mi iau tot dectane dar am primit depo,cred ca sunt si acestea se aburesc dar din cauza celui care mi le-a montat,nu stia ce face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faruri dectane nu sunt, ei doar comercializeaza. Cele din imagine sunt DEPO si se gasesc in comert la diferite firme de tuning. Lupa este cea mai mare ce este la farurile tuning pentru vw golf 4. Eu am pe masina mea de 4 ani si sunt multumit de ele, se aburesc doar cand spal motoru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm cele spuse de dox99 - Farurile Dectane sunt marca Depo le am montate de 4 ani cu xenon pe ele si sunt ok daca le reglezi bine. Referitor la condens acesta apare in conditii de umiditate extrema ( ceata densa ,spalat cu jet ,diferente extreme de temperatura )si este putin deranjanta oricum este o problema cu care se confrunta din plin si masinile de generatie mai noua care au faruri cu lupa Hella .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se intampla. Poti sa le dai jos, desfacute si relipite - dupa ce se curata bine. S-ar putea sa scapi de condens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile mele(Depo) fac condens imediat ce dau gheata jos dupa ele sau spal masina, insa desfac capacul din spate si dupa 2-3 ore se duce. Teama cea mai mare legata de condens este ca in timp produce o pelicula pe interiorul geamului care greu se mai duce si numai cu demontare si spalare ca la carte se mai curata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kelu are dreptate cu aburitul, si eu am acelasi model cu xenon dar cred ca daca dau sticla jos si o pun inapoi cu silicon o sa fie mai bine. O sa incerc si o sa va tin la curent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Se potrivesc motorasele de la farurile OEM pe cele Dectane?

Spatele este la fel sau au alte capace?

M-ar interesa ptr model swv02b sa stiu daca merita achizitia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are un prieten(e tot din iasi,Golf 4 negru,IS xx NUT) modelul asta.Nu e multumit deloc.Nu vede mai nimic.

Eu am modelul luat de la TurboDiesel(vecinul tau,am facut schimb cu farurile mele OEM "custom"),tot cu lupa,doar ca fara angel-eyes.Foarte multumit de cum se vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...deja m-ai desumflat total...si eu care magandeam ca le iau si pun xenon pe ele.

Merci de sfat m-ai scutit de o cheltuiala de pomana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand aduc golful inapoi in Iasi,ne vedem intr'o seara sa vezi cum bat ale mele.Legat de cele mai de mai sus,stiu sigur ca sunt cu angel si lupa,arata identic cu cele din poza,si se vad prost.Comparativ cu ale mele,el trebuie sa aprinda si proiectoarele sa echivaleze faze mea scurta.In schimb angel-eyesurile arata frumos :)Acum caut ceva cu lupa de Bora.Fara angel daca se poate.Are cineva,ceva aftermarket cu lupa care lumineaza bine?

Modificat de zebrocksky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!