Jump to content

BlueMotion Passat Variant (work in progress)


Gode

Postare recomandată

Pai asa am si eu.. nu neagra ca pe geamuri sau la fel de inchisa ca stopurile. Ceva usor fumuriu.

Asa arata la mine. A ta fiind alba, contrastul va fi mai puternic, ar arata chiar mai bine.

Poti incerca, toata nebunia te duce la cel mult 50 de lei. Sau, mai usor.. un photoshop si vezi daca te coafeaza.

post-30164-0-79535000-1348488166_thumb.j

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu

Mie nu imi place folia asta. Parca sunt imbatranite farurile...

+1; Am avut si eu si am dat-o jos :)

Link către comentariu

exact asta vroiam sa zic si eu ... eu vreau sa le fac, cat mai clare vreau sa le desfac si sa le sterg pe interior deoarece s-a facut pe interiorul lor ca un fel de fum si nu am idee de la ce ? imi puteti spune a mai patit cineva asta?

Link către comentariu

Si eu am desfacut farurile cand am montat lupele bi-xenon si le-am sters pe interior. Am sters cu o carpa alba si s-a luat un praf negru pe ea. Nu parea sa fie dar uite ca era. Dupa se vedeau foarte clar.

Daca sunt imbatrnite le dai un polish pe exterior, pe interior nu cred ca e cazul. Eu vroiam sa pun folie peste faruri dar am vazut la un prieten un spray pentru faruri din plastic , e un fel de silicon , pe care il dai pe far si apoi stergi, tine si la ploaie si arata foate bine farurile parca sunt noi dupa ce il aplici.

Link către comentariu

PE langa faptul ca sunt putin matuite farurile este si acel fum sa ii zic asa pe interiorul lor care nu stiu din ce cauza a aparut si care cred ca opreste si lumina s treaca prin ele o sa fac si o poza sa va arat despre ce este vorba , parca este format pe far pe interior exact cum bate lumina :-??

Link către comentariu

De la xenon AM si temperatura mai ridicata.

Polish pe interior nu se face. Decat pe exterior prin indepartarea stratului de protectie UV.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Faine :icon_thumleft: , eu zis ca merita. Nu le vopsi alb ar fi mult prea mult alb pe o masina.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunt nehotarat am o saptamana sa ma hotarasc si eu si cel care le are ce facem :D oricum daca le voi lua voi face buzele super polish :D si miezul inca nu stiu ce culoare :-??

post-102895-0-67621100-1348517946_thumb.

post-102895-0-79334300-1348517961_thumb.

Modificat de Gode
Link către comentariu

Salutare colegi merita sa dau la schimb rns 500 pe unitatea aceasta ?

~NAVIGATIE REPLICA VW SEAT SKODA

~ARE MODUL CAN

~TELECOMANDA

~ADAPTOR ANTENA

~ANTENA GPS

~CABLU IPOD

~MUFA ADAPOTARE

~POZE REALE

~ARATA IMPECABIL

~*NU AM CARDUL CU SOFT GPS

IN PRET SUNT INCLUSE :

1.NAVIGATIA

2.TELECOMANDA

3.ANTENA GPS

4.MONTAJ

5.CABLU IPOD

6.MUFE +MODUL CAN

post-102895-0-83946900-1348768372_thumb.

post-102895-0-57105100-1348768432_thumb.

post-102895-0-68740800-1348768438_thumb.

Modificat de Gode
Link către comentariu

Eu unul nu as da navi originala pe o chinezarie... e adevarat ca cu cea originala nu ai ce face in Romania dar nah. Mai bine pui o diferenta si iei un RNS 510 sau macar un RNS 310.

Link către comentariu

De aceeasi parere sunt si eu numai ca ma gandesc doar la faptul ca pe aia pot vedea video navi mp3, etc are mai multe functii decat asta care nu pot folosii decat track si atat :-??

Link către comentariu

si pe RNS510 ai tot ce vrei..... e adevarat ca daca il vinzi pe al tau, ai ceva diferenta de pus, dar nu exista termem de comparatie intre o chinezarie si un RNS

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Stiu ... ma duce gandul la rns 510 insa ... deocamdata nu mai sunt finante:))) este totusi o diferenta destul de mare intre ele :D apropo am vazut ca te mai ocupi cu modificari , ia zimi stii cumva ce trebuie sa cumpar ca imi functioneze si reglajul aerolui la climaticul nou? doar servomotoarele acelea ? se monteaza greu ?ms

Link către comentariu

este adevarat ca face mai multe dar nu stii cat de bine le face... sfatul meu e acelasi cu al lui florin sa strangi bani si sa cumperi un rns 510. este un baiat pe forum care accepta schimburi cu aparate originale

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!