Jump to content

BlueMotion Passat Variant (work in progress)


Gode

Postare recomandată

Pana si pe odorizant ai pus carbon :D :D . Bravo a iesit bine, tu ai fost meseriasul ?

Modificat de Cosmin_TDI
Link către comentariu

Ridicol de mult carbon pe un Passat. Oricum colantul de carbon mi se pare kitsch, mai bine faceai glossy black.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

+1 Pentru glossy. Arata ok si asa, dar ar arata mult mai bine negru lucios!

Climatic-ul nou il gasesti inclusiv aici la un pret decent!

Link către comentariu

Pai carbonul pus pe trimurile de interior este temporar deoarece pe viitor vreau sa le fac piano black , dar pana atunci eu zic , ca arata destul de ok :-??

Link către comentariu

Vezi ca la montarea climaticului la tine, nu o sa mai ai posibilitatea sa directionezi fluxul de aer pe unde vrei.... o sa trebuiasca sa ascunzi cablul de la voleti, pe undeva, sa te poti juca cu el....

oricum, asa cu AC sunt infioratoare..... ca design.

Pe viitor, merge un volan in 3 spite, eventual si cu comenzi.....

Link către comentariu

Stiu problema cu directionatul fluxul dar credema ca as face orice sa scap de acele butoane oribile asa ca o sa incerc sa ascund acel cablu prin torpedo pe undeva o sa gasesc eu o solutie :D si da vreau ca pe viitor sa vina si volanul plus un alt interior ,ori acesta facut din piele ori altul :-?? insa nu le pot face pe toate odata deoarece mai trebuie sa mai schimb si cate ceva pe la ea ca doar asa e primavara dupa o iarna urata :-( si vreau sa imi fac si o alta evacuare gen R36.

Link către comentariu

Da, incet ... incet... altfel, nici nu are farmec ... :icon_cheesygrin:

Din pacate, aragazul ala e urat.... din cauza asta am schimbat si eu AC-ul si mi-am pus clima la B5.... nu mai vb de confortul unei astfel de instalatii.

cablul il ascuzi in torpedou, ca sa fie cat de cat accesibil.

Spor la treaba !

Link către comentariu

pai si eu as vrea sa imi pun clima insa am inteles ca ar costa destul de mult , daca imi poti da un mesaj privat cu ce trebuie pt asa ceva ar fi super :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

S-au dat rotile asa ca le asteptam pe cele noi :D

post-102895-0-66651200-1336425515_thumb.

post-102895-0-18705000-1336425521_thumb.

Link către comentariu

nu's cam bulite astea? sper doar sa nu le faci negre..

Link către comentariu

bulite nu-s este umflat lacul putin din cauza sarii de pe drum dar se fac o sa fie ca noi , iar interiorul negru in niciun caz tind sa le fac albe ca masina acum nush ce sa zic sa vedem .... oricum ca si model este ce cautam :D

Link către comentariu

Speeeeeeeer :X abea astept sa le primesc si sa ma apuc de treaba :D

Link către comentariu

Ai soft? :). Am mers pe langa tine azi pe centura. Eram cu masina lu' tata. Trage frumos variant-ul :D. Imi place shockeru' de pe oglinda :)).

Modificat de mike.
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Nu am soft :D , da si eu sunt multumit decum trage ,ms de aprecieri poate ne mai auzim prin trafic. :D acum sunt in dilema cu vopsitul jantelor :)) :D

SI pun si eu 2 poze cu jantele pregatite pt vopsit:D

post-102895-0-34630400-1337085775_thumb.

post-102895-0-95478000-1337085778_thumb.

Modificat de Gode
Link către comentariu
Geisterfahrer

Imi placeau mult mai mult jantele vechi. La astea nu-mi plac mai ales suruburile alea false de pe marginea jantei - cum le cureti si vopsesti pe alea?!

Link către comentariu

ar arata bine cu buza polisata dar nu stiu ce culoare sa le faci... sau sa nu polisezi buza si sa le faci albe :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Jantele le-am dus azi la vopsit si a ramas buza polish si interiorul alb dupa codul masini :D

Link către comentariu

sigur o sa fie frumoase, abia astept sa le vad pe masina!!!

Link către comentariu

Asa cred si eu sper sa iasa asa cum imi doresc, app am nevoie de 2 cauciucuri 215 / 40 sau 45 /18 daca ma poate ajuta cineva un pret mai convenabil ,niste cauciucuri de-o vara sa zicem asa:))) :D

Link către comentariu
cristian_truta2000

Cum merge 1,9 TDI cu rotile alea mari? Am si eu un Variant din 2008 cu roti pe 16,si vreau sa pun 17 dar sunt curios ce diferente sunt la consum,demaraj,manevrabilitate.

Link către comentariu

Ca si demaraj.... ori nu simt eu ori chiar nu este nicio diferenta , ca si consum creste cu vreo 0.2 - 0.3 % iar ca si manevrabilitate se vireaza o tenta mai greu decat cu tablele pe 16 dar o sa imi iau cauciucuri 215 si cred ca nu o sa mai fie nicio problema.:D

Link către comentariu

Din pacate azi de dimineata in timp ce am mers in oras la un cabinet medical si am parcat in fata acolo God" a fost spart...:-( si a trebuit sa schimb geamul de la passager din fata deoarece mi l-au spart... asa ca bugetul scade.. :( numai ghinioane ...

Am reusit sa pun mana pe 2 cauciucuri Falken frumoase 225/40/18 . o seara buna revin cu poze maine!

post-102895-0-59048800-1337377437_thumb.

Link către comentariu

Mama lor de hoti , ti-au furat ceva?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!