Jump to content

BlueMotion Passat Variant (work in progress)


Gode

Postare recomandată

lambda_dryver

Se trage cablaj din centrala electrica. Revin mai pe seara cu o schema electrica, daca o mai gasesc...

Link către comentariu

Frumos rau interiorul! Cat te-a costat?

Link către comentariu

as fii recunoscator ! interiorul m-a costat 650ron di al meu

Link către comentariu

Foarte buna afacerea :). Nu stii, mai au cumva si altele? 

Link către comentariu

eu nu stiu nimic... daca te ajuta cu ceva iti dau numarul de tel de la dezmembrarile respective... 

Link către comentariu
lambda_dryver

In imaginea atasata Nr. 1, apar cele 2 variante de cablaj pe care le poate avea scaunul: a) ROSU -> scaun manual, doar cu reglaj lombar electric b) VERDE -> scaun full electric (reglaj electric 12 directii + functie memory). In poza 2 este mufa de sub scaun la care se leaga cablurile de alimentare pentru diferitele optiuni ale scaunului, in varianta fara full electric, si se vede ca are doar 2 fire. Pentru functii suplimentare, trebuie tras al treilea fir in centrala electrica (09-Cent.Elect.) + pinii aferenti in mufa mare neagra.

post-106153-0-29575600-1370210585_thumb.

post-106153-0-21833000-1370210592_thumb.

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Cu scaunul nu am reusit sa rezolv mai nimic , daca nu-s de meserie nu prea ma descurc sa citesc poza pusa de colegul lambda :))) :D il mai las putin asa pana gasesc pe cineva sa ma ajute sau imi explice mai bine unde trebuie sa trag cele doua fire care le bag cu papuci in mufa neagra :)) :D

 

 Cateva  poze cu interiorul care imi place din ce in mai mult ! S-a schimbat absolut tot in masina :D  ! 

+ cate ceva :lumini in spatele manerelor (dar daca puteti sa imi spune-ti cine si-a mai pus cum a-ti pozitionat ledul ca la mine mi se pare ca nu se raspandeste lumina foarte bine o sa mai incerc la cele din spate sa pun ledul intr-un colt sa vedem cum iese )
si o incercare cu grila neagra dar nu mi-a placut si am dat-o jos rapid 

post-102895-0-82270800-1370380028_thumb.

post-102895-0-41192000-1370380032_thumb.

post-102895-0-70908000-1370380039_thumb.

post-102895-0-20409800-1370380048_thumb.

post-102895-0-73301300-1370380052_thumb.

post-102895-0-50180100-1370380118_thumb.

Modificat de Gode
Link către comentariu
JohnnyCiorobea

sincer ai dreptate cu grila este mult mai frumoasa cea nichelata...Cumpara una R-line!! :icon_bounce:

Link către comentariu
rifflections

Vad ca esti din Craiova. Fa-ti un drum in Bucuresti intr-un weekend si viziteaza-l pe colegul Al Bundy. O sa te rezolve cu cablarea super rapid si profi.

 

Si eu am avut Passat si am facut swap de scaune si am apelat la el.

Link către comentariu

Ai adus interiorul de la ceva banal la ceva up to date! Felicitari!

Ce thema ai pe RCD? La mine parca nu este la fel, e cea clasica din fabrica. Ai modificat-o din vagcom?

Link către comentariu

va multumesc de aprecieri , cu scaunul o sa incerc azi cu cineva sa vedem daca il putem face ,si am mai inteles ca dca am pus scaune electrice acum imi pot activa optiunea aceea cu oglinda din partea dreapta care se lasa in jos cand bag in marsariere ca sa se ada bordura , este adevarat sau sunt vorbe?:)))

circoloco nu am schimbat tema de la rcd asa este de cand l-am luat , am vrut sa imi fac sa apara ceasul pe el cand e oprita masina si nu am stiut nimeni sa mi-l faca ...

Link către comentariu

Nu are treaba oglinda cu scaunele la masina ta. Asta mergea doar pe platforma Golf 4, acolo trebuia sa ai scaune electrice pentru a functiona Mirror Down; acum nu mai e valabil lucrul asta, ai nevoie doar de motorasul oglinzii care sa stie sa faca asta.

Iarasi, nu se poate activa nicaieri ceasul ala, modelele mai noi au optiunea asta in setari parca, daca nu e nici nu se poate activa. Doar schimba aparatul cu totul.

Link către comentariu

eu nu stiu nimic... daca te ajuta cu ceva iti dau numarul de tel de la dezmembrarile respective... 

 

Te-as ruga sa imi dai pe PM datele de contact. Merci frumos!

Link către comentariu
lambda_dryver

va multumesc de aprecieri , cu scaunul o sa incerc azi cu cineva sa vedem daca il putem face ,si am mai inteles ca dca am pus scaune electrice acum imi pot activa optiunea aceea cu oglinda din partea dreapta care se lasa in jos cand bag in marsariere ca sa se ada bordura , este adevarat sau sunt vorbe? :)))

Din fabrica, motorasul cu Mirror Down vine doar daca ai optiunea de scaune full-electric, dar tu nu ai motorasul din oglinda, cel care sa stie functia asta. Multa bafta cu scaunele!
Link către comentariu

daca ai putea fii mai explicit ar fi de mare ajutor :d si iti trimit o bere prin curier :))) .

deci ! in mufa neagra de sub scaun (cea a masini) bag papucii care corespund in mufa de la scaunului (respectiv acel plus si minus pt ca eu am scaune electrice pe spatar si acea pernuta sau ce este din spatar) iar din acea mufa unde alimentez firele ?:d merci sper sa ma fi facut inteles

Link către comentariu

ce motoras de mirror down!? daca ai oglinzi reglabile electric, ai motorasul necesar.

din cate stiu, pe B6 e valabila treaba cu necesitatea scaunelor reglabile electric, pentru ca setarea de mirror down se salva in acelasi modul.

Link către comentariu

nop.

pe b6 e de ajuns sa ai motorasul cu sufixul corect pentru a fi capabil sa coboare cand bagi in AR.

memorarea pozitiei oglinzii se face de modulul confort daca nu ma insel dar sigur nu e nevoie de scaune electrice cu memorie pt mirorr down.

Link către comentariu
lambda_dryver

Legat de Mirror Down, corect, este de ajuns sa ai motorasul cu sufixul corect, dar, cel putin din cate stiu eu, sunt slabe sanse sa ai acel motoras cu terminatia specifica (din fabrica) daca nu ai optiunea de scaune full-electric. Posibil sa ma insel!

daca ai putea fii mai explicit ar fi de mare ajutor :D si iti trimit o bere prin curier :))) .

deci ! in mufa neagra de sub scaun (cea a masini) bag papucii care corespund in mufa de la scaunului (respectiv acel plus si minus pt ca eu am scaune electrice pe spatar si acea pernuta sau ce este din spatar) iar din acea mufa unde alimentez firele ? :D merci sper sa ma fi facut inteles

Am inteles. Din pacate, nu stiu exact pinii din centrala electrica pentru alimentare... Din ce gasisem eu, tipul care facuse acest Retrofit (la scaune full-electric) a zis doar 09-Cent. Elec. Pare rau ca nu am putut fi mai de ajutor!
Link către comentariu

O sa rezolv eu pana la urma si cu scaunele, pana atunci 1-2 poze :))) teaser

post-102895-0-67043500-1370549489_thumb.

post-102895-0-46741100-1370549499_thumb.

Link către comentariu
Link către comentariu

Bara fata-spate si portierele stanga, nu cumva sunt alta nuanta!? :icon_bounce:

Modificat de czsilviu
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!