Jump to content

BlueMotion Passat Variant (work in progress)


Gode

Postare recomandată

Foarte tare!

 

Din curiozitate, dupa ce termini exterior/interior, ce urmeaza? Asta?  :))

Modificat de Araym
Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Superb...fara cuvinte. Arata foarte bine cu bara actuala. Felicitari ptr pasiune

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

Cu arcurile sport...Pfff a pus un prieten de-al pe meu pe Bertone si la denivalari zici ca se rupe...trebuie amortizoare sport!!!si punct..nu poti sa o cobori 4cm la sol fara amortizoare.Trebuia sa iti iei eibach progresive si o coborai 2 cm cred si era ok..Cert erau 800lei parca dar made in germany si caliate OEM si o rezolvai cu 4 amotizoare pe GAS Monroe...Eu asta am in plan...

Link către comentariu

Daca ar fi sa o vinzi acuma , cat I-ar fi pretul? Nu de alta dar valoreaza mai mult fata de cat ai dat pe ea initial! Parerea mea.

Link către comentariu

Probabil pretul pietei. Nici treaba cu "un pasionat apreciaza" nu este valabila. Acel pasionat se va duce si va lua una cheala si cu diferenta o sa si-o faca el, daca tot e pasionat. Nu o sa dea banii corecti pe o masina modificata in veci.

Fiecare isi face masin pentru el si cam atat. Ideale sunt modificarile reversibile, ca sa le poti da jos. Daca mai vrei sa scoti ceva...

Din acest motiv acum imi place mai mult sa ma uit si sa admir ce fac altii! ;)

Sa ai spor si € in continuare !

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

Adevarat ce spune Circoloco....Romanul; nostru oricum prefera sa merga cu anul fabricatie nu cu dotari si aspect!!

Sunt persoane care apreciaza si platesc...dar foarte putine...

Cred ca un pret estimativ pt masina prietenului GODE ...Parerea mea este undeva la 9000euro...

Link către comentariu

va multumesc pentru aprecieri , nu as mai vinde masina acum niciodata pentru ca nu imi voi mai scoate banii pe ea si nu as avea ce sa imi iau , singurul lucru care imi lipseste de la aceasta masina este cimatronicul , in rest am absolut tot ce imi trebuie nu duc lipsa de nicio alta optiune , doar de lucruri noi retrofituri grile aer noi, volan , butoane geamuri etc...sincer imi place mult masina asta mi se pusese goanga sa o dau dar acum chiar ma atrage sa zic asa :D

Johny cand vii in Craiova sunama sa te plimb o tura cu arcurile astea si sa imi zici dupaia parerea si tinand cont de cauciucuri 215/40 fata 225/40 spate si vei ramane absolut uimit nu este absolut deloc rigida , iar pe fata pot sa spun ca nu a coborat nici 2cm cred pt ca eu aveam deja suspensia de sportline ...

Chiar mi-ar fi placut sa o cobor putin mai mult pe fata , poate gasesc vreo solutie :-?? 

Modificat de Gode
Link către comentariu
Geisterfahrer

O masina care arata intr-adevar bine, nu tocmai pe gustul meu dar asta nu conteaza. Ai dreptate ca nu-ti vei scoate banii pe ea daca vei incerca sa o vinzi, asta e absolut clar insa cred ca stiai asta inainte sa te apuci. Tuningul exterior nu prea ridica pretul unei masini, ba poate chiar sa-l scada (cei mai multi prefera totusi look-ul OEM). Pentru kilometrii tai si trendline, nu cred ca vei obtine mai mult de 5000 eur pe ea.

Link către comentariu

Il scade deoarece romanul are mentalitatea prost formata ... " daca are tuning sigur a avut vreo dauna " si de cele mai multe ori aceea "dauna" este asociata cu "dauna totala" in mintea lui. 

Nu cred ca suntem in masura sa ii evaluam masina , mai ales cu sume de genul "5000 euro". 

Link către comentariu
Geisterfahrer

Scuze daca am fost prost inteles, departe de mine sa evaluez masina cuiva. Am vrut sa zic numai ca tuningul nu-i ridica valoarea. Iar valoarea e data de anul fabricatiei, numarul de km si dotari, nu de aspect :(

Link către comentariu

Nu e ok sa mergi cu dimensiuni diferite ale anvelopelor. Mai ales ca esti si sub ce recomanda producatorul 235/40 r18.

215 merge doar daca e masina asa lasata incat freaca in aripi, in rest nu isi are rostul pe passat.

Link către comentariu

Pai lookul am vrut sa fim aproape cat mai oem doar ca pe fata mi-a placut mai mult fusta asta decat cea de R in rest pragurile sunt de r pe spate o sa fie tot de r deci... oricum nu conteaza asta pentru ca nu vreau sa o vand :D

 

The_ego am avut pe spate 235 /40 / 18 si imi lovea si deasta am pus 225 iar pe fata este mai mult decat ok 215 o sa fac niste poze mai detaliate dar sa vin caldura  ca pe vreamea asta de afara nu iti vine nici sa stai dar sa mai faci poze:))) 

Azi am facut unghiul de fuga si de cadere pe spate si am avut probleme cu un surup de la punte pe spate si nu a putut sa mi-l faca trebuie schimbate surupurile..... si am mai ramas surprins de inca ceva , celde acolo mi-a spus ca orice masina cu suspensie sport mananca anvelopele :-? ceea ce m-a lasat masca.... nu am mai auzit:-??

 

Dinu_s : ca si optiuni am ceva nu e chiar asa goala :D singurul lucru care ne face pe toti sa zicem ca nu sunt optiuni este climatronicul dar m-am uitat pe multe site-uri din afara si doar la noi este chestia asta cu climatronicul ,mama n-am clima e cheala masina :D 

Am senzori ploaie senzori lumina , cruise control , maxidot , alarma din fabrica , geamuri fata ,pachet de lumini cu lumini ambientale in plafoniera si luminate butoanele , rcd510 , scaune incalzite fata , torpedou refrigerat , xenon faza scurta , proiectoare (cornering),footwell lights , care doar ce le-am montat , urmeaza si volanul de cc , luminile din usi si oglinzi , deci nu prea duc lipsa la optiuni care chiar sunt asa extrem de necesare , si pe viitoare poate o sa imi pun si autohold si sensori presiune roti ca am inteles ca e simplu de montat , asta ca sa umplu butoanele acelea goale care sunt pe acolo ,si interiorul pana la vara sper sa fie si el de sportline full black cu alcantara pe mijloc :D

Modificat de Gode
Link către comentariu

Baietii ia zicetimi si mie poate voi va pricepeti mai bine ca mine la unghi de fuga , l-am facut de dimineata si acum am luat si eu hartia cu rezultatele sa ma uit pe ea ce si cum au facut baietii acolo si mie unul nu mi se pare asta a unghi facut , dar poate nu ma pricep eu prea bine si stie cineva sa zica daca e bine sau sa stiu si eu daca ma duc inapoi la ei sau nu :)

 

Scuzati claritatea daca nu se intelege ceva imi ziceti si va zic eu , chiar sunt curios mie nu mi se pare ok pe o parte diferit de cealalta (stanga-dreapta)

post-102895-0-81388800-1364493939_thumb.

post-102895-0-52116100-1364493943_thumb.

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

Te cred cu suspensiile...daca e suspensie sportline....Ce arcuri zici ca i-ai pus?

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Frumos Passatul :P...

 

Interiorul frumos si el, doar volanul ala mai strica pe acolo...

 

Cu folie pe semnalizari, nu prea se vad semnalele, de ce nu le dai mai tare..? Sau doar un poza nu se vad?

 

Cat ai intensitatea la folia de pe fata?

 

Resoftare nu te-ai gandit sa ii faci..? sa fie mai nervos si pe interior, nu doar la design :P

Link către comentariu

volanul , o sa il schimb pe unul de cc cu , comenzi

 

nu poze nu se vad , sunt 30% date 

 

pe fata am cumparat folia pe nuanta  Black de la DRK 

 

Sper sa reusesc si cu o resoftare dupa ce schimb volant  , asta in vara :D

Modificat de Gode
Link către comentariu
JohnnyCiorobea

Hai ma ca e bine ....A iesit ceva frummos...Parerea mea este sa nu umbli la fusta de spate..Las-o asa ca e ok... :D  Poate un eleron RR...Ar prinde-o!!!!



sau poate o fusta R-line...N-ar da mai bine??/

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!