Jump to content

BlueMotion Passat Variant (work in progress)


Gode

Postare recomandată

Sunt sigur ca ai dreptate cu kilometrajele date inapoi. Totusi, nu la asta ma refeream...masina are 335k km reali acum. Sunt convins ca merge inca bine, dar e totusi o masina care se apropie de capatul vietii.

Acum nu vreau sa discut cam cat ar fi viata asta (500k km sau poate chiar 1 milion), cum ti-o fi norocul. :D

Totusi, valoarea unei masini scade direct proportional cu numarul de kilometri, si tuningurile nu-i mentin valoarea. Eu zic ca momentul in care reparatia unei defectiuni mai serioase va depasi valoarea masinii se apropie. In contextul asta ma intrebam daca mai merita sa bagi bani in aspect sau poate e mai bine sa-i strangi pentru zile negre :(.

Modificat de dinu_s
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sunt faine, dar nu chiar toate..

Mie imi plac asa mai simple, gen cel din a doua poza.

Link către comentariu

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod de culoare ceva sau cum pot obtine aceasta culoare pentru jantele mele ? icon_biggrin.gif imi place la nebunie !(nu buza(chromul) ci mijlocul(spitele))

post-102895-0-38621300-1360186380_thumb.

Link către comentariu

am eu pe a mea RCD510 nu iti manaca delok si e fabricatie 2006.Nu am avut probleme cu bateria..

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Tin sa te felicit, ai o masina superba.

De mult timp urmaresc topicul tau si mereu ma surprinzi cu tot felul de modificari frumoase.

Keep going the good work  :icon_thumleft:

 

P.S Ai putea incerca sa schimbi maciuca, vazusem in pozele postate de tine mai sus, un passat cu volan pe dreapta cu maciuca de GTI, arata ff bine! :)

Link către comentariu

Vezi sa nu-ti pice oglinda din cauza greutatii :)) :))  Imi place cum da consola negru lucios!  :icon_thumright:

Link către comentariu

sunt primite fiecare si imi si plac toate  nu ma puteam decide pe care sa o dau jos asa ca le-am pastrat pe toate acolo :))) :D

Modificat de Gode
Link către comentariu

Imi place bordul tau, negru ala lucios nu prea il vad la multe Passaturi, e ceva mai deosebit, frumos :P

 

Totusi probabil nu mi-as pune la masina asa ceva, dar e ceva frumos.

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

Nu te deranjeaza cruciulitele si lanturile alea? Chiar, uite o idee de tuning: da-le jos :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare colegii , a venit primavara vin si primele modificari de primavara :D , am cumparat capete de bara biele telescoape , am comandat arcuri sport FK, fusta fata e la vopsit pe la colegul mike din motive de ... "Spargere in bucati :))" jantele vor intra si ele la vopsit si apoi vor primi patru cauciucuri noi a si sa nu uit de pragurile de R-line :D , toate acestea le voi pune pe masina saptamana viitoare cand imi vor ajunge arcurile , sper ca tot saptamana viitoare sa reusesc sa imi iau si volanul de cc cu , comenzi :D

 

Se vand 2 arcuri de fata la pretul de 150 ron daca e interesat cineva astept oferte . :D

post-102895-0-93077300-1362897962_thumb.

post-102895-0-93428600-1362897966_thumb.

post-102895-0-92948200-1362897975_thumb.

post-102895-0-63989600-1362897981_thumb.

post-102895-0-52451800-1362897997_thumb.

Modificat de Gode
Link către comentariu

salut , cum ai facut sa arda luminile de picioare cu usile inchise ? este ceva codare din vag com , la mine se sting cum inchid usa

Link către comentariu

nu stiu cum se face as fii vrut si eu :))) am lasat usa putin deschisa si le-am stins pe cele din plafon ca sa se vada cele de la picioare in poza :)))) as vrea si eu sa stiudaca se pot face sa stea un 5% aprinse si m-a mai interesa chestia cu ceasul pe rcd cand este oprit :D

Link către comentariu

Pentru ceas eu am facut update la fw 4020(rns) , apoi ai in setari!

+1 pt footlight

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk 2

Modificat de czsilviu
Link către comentariu

se codeaza centrala si iti aprinde lumina la picioare pe circuitul de pozitie. Se poate face din VCDS.

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

Am inteles ca se poate sa ai luminile aprinse 5% in interior.Se face din VAG...

Link către comentariu

imi place linia masinii, culoare, jantele...

dar inca imi mentin parerea ca tips-urile sunt putin prea mari in diametru

Link către comentariu

Ms de aprecieri , pai tipsurile sunt exact de R si scrie pe ele R32 , nu am gasit R36 dar nu are asta importanta sunt la fel :-?? , mai am putin de munca la praguri si sa vad cum reusesc ori sa o mai cobor putin de fata ori sa o mai ridic o tenta de spate , de coborat mai greu... pentru ca am doar arcuri sport , si ma gandeam sa bag un tampon ceva sub cele de spate cu toate imi placea putin mai joasa de bot...:-?? astept idei de la voi 

Link către comentariu

Foarte tare arata masina, imi plac modificariile. Bravo!

Link către comentariu

multumesc frumos , oare cand o sa gasesc si eu spoiler ca asta la un pret bun pentru spate ? :D

post-102895-0-91483900-1364306726_thumb.

post-102895-0-21078100-1364306732_thumb.

Link către comentariu

Foarte bine arata :D . Eu zic ca sunt perfecte tipsurile

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!