Jump to content

BlueMotion Passat Variant (work in progress)


Gode

Postare recomandată

Probabil ca asta:

"R36 sports front seats with electro-pneumatic side bolsters"

deci, am fost pe aproape - bine ca am mai elucidat un mister.... hahaha

Nu-i nimic florin, asa se intampla pe multe topic-uri :))) macar s-a aflat ce face acel buton , cat despre masina mea ...de luni incolo ma apuc de evacuare care o sa arate cam asa :

Sper sa fie gata pe sfarsitul saptamanii vitoare daca imi gasesc tot ce imi trebuie :D

nu ai nici tu, toate rotitele.... spor la treaba !

Link către comentariu

:D nu prea le am deloc :))) ce zici de acest mic proiect ? :D

O sa vina mult mai mult dar deh... nu le pot face pe toate o data :(

Modificat de Gode
Link către comentariu

Frumos.... ai luat si fusta dedicata sau incerci sa o traforezi pe a ta ?

Link către comentariu

Nuu, nici nu ma gandesc sa o traforez pe a mea , o caut pe cea dedicata dar de R , sa vedem ce gasesc :D

Link către comentariu

Acum sa vad si ce gasesc la un pret decent...imi mai trebuie si tipsurile respective...

Modificat de Gode
Link către comentariu

Am reusit sa gasesc si sa comand tipsurile de inox cu diametrul de 7,6 cm si teava inox pt evacuare cu dieametrul 60 mm

Link către comentariu

Faci evacuarea stanga-dreapta? Vezi ca 76mm sunt foarte mici daca asta vrei sa faci. Cauta de 100 ca sa arate frumos :D

Link către comentariu

Da stanga dreapta fac :D nu am gasit de 100 am cautat ceva....si am apucat sa comand

Modificat de Gode
Link către comentariu

Am reusit din fericire :D sa anulez comanda pentru tipsuri si i-am comandat pe acestia de 10 cm diametru model r32 :D

post-102895-0-23845100-1351788626_thumb.

Link către comentariu

este unul dintre cele mai frumoase B6-uri pe care le-am vazut..imi place foarte mult..felicitari pentru felul in care arata..

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Wow..Am vazut pozele...Ai muncit ceva la ea sa o scoti asa frumoasa...:-)

Arata super masina...Felicitari sa o stapanesti fara probleme....Trebuie sa ii mai cumpar si eu pragurile de R-line si fusta de spate la a mea si sa termin cu exteriorul odata...

Mi sa spus de un vanzator de accesorii R-line ca nu s epotrivesc pragurile de R-line la passat adik cele dupa R36 de fapt..Si ca trebuie sa ii cumpar praguri de GT-R...Ce parere ai?Asa o fi?...El spune ca trebuie sa i se faca niste modificari....

Sa pui poze si cu interiorul...Acolo ai mai modificat ceva???

Link către comentariu

Sunt poze si cu interiorul daca te uiti pe paginile din urma :D , pai ce sa zic eu stiu ca pragurile de R line sunt plug and play , un model de praguri frumaose mai este si cel de la V-line daca le stii , sunt urate cele de la votex, eu o sa optez intre R si V - line iar pe spate cu siguranta o sa fie R line si poate o sa o unesc cu spoilerul sa vedem... maine sper sa fie gata si evacuarea :D surprize surprize

Link către comentariu

  • Salutare sa va mai tin si eu la curent cu si despre evacuare care a iesit super tare si are un sunet foarte frumos , doar in sarcina, pe loc nu prea se aude dar per total a iesit super ,tipsurile nu sunt reglate perfect dar le mai las asa sa se arda putin si sudurile si sa iau si fusta spate de r line si dupa o sa le fixez fix pe fusta cea noua ,poate o sa fac si un mic filmulet cand voi avea timp icon_biggrin.gif bafta si spor la modificariicon_smile.gif) sa va mai spun ca evacuarea este facuta cu un baiat de aici din oras nu borla... pillot etc icon_biggrin.gif oricum sunt foarte multumit icon_biggrin.gif

post-102895-0-49677100-1354050043_thumb.

post-102895-0-09964100-1354050047_thumb.

post-102895-0-73638400-1354050056_thumb.

post-102895-0-54494800-1354050063_thumb.

Link către comentariu

Arata foarte bine, schimba aspectul la spate :)

Asteptam video ala ca is curios cum se aude pe un 1.9 TDI...:D

Daca se poate spune si pretul modificarii, adica la cati bani ai ajuns cu toate..?

Link către comentariu

Arata super, clar ii schimba aspectul, sunt curios cum suna si iti doresc sa te tina cat mai mult fara nici cea mai mica problema! :icon_thumleft: Abia astept video :icon_bounce:

Link către comentariu

XDaniel : au fost asa :

- tipsurile R 32 75 ron bucata + transport = 160 ron

- Teava inox 3.5 m 50 ron , am luat-o de la cineva care nu mai avea ce face cu ea tinand cond ca este 50 ron un metru

- Manopera 150 ron

- Modificatul fustei spate provizoriu inca 50 ron

Total : 410 ron asta tinand cont ca totul a fost la preturi extrem de reduse :D

Dan : mersi sper sa revin cu filmulet zilele astea :D

Link către comentariu

Bravo - imi place - fa si o poza, mai de la distanta.... sa o vedem cum da, pe strada.... :icon_thumleft:

Link către comentariu

parca-s uuuun pic prea mari la diametru :)

lucrarea a fost factuta foarte bine,avand in vedere pretul

Link către comentariu

Ce diametru au tipsurile? Sunt cele oem de r32 sau r32-look? Vopsite negru sau asa au venit? De unde le-ai luat? Sunt si eu interesat de astfel de tipsuri, de aceea intreb.

Arata foarte foarte bine. Cu prelungirea de R o sa arate senzational! Sa o turezi cu placere.

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Am reusit din fericire :D sa anulez comanda pentru tipsuri si i-am comandat pe acestia de 10 cm diametru model r32 :D

Link către comentariu

parca-s uuuun pic prea mari la diametru :)

Si eu zic la fel,eu am preferat de 90mm pe masina personala.

Dupa cum a spus Florin,pune o poza in asamblu sa vedem cum dau pe masina.

Link către comentariu

iar intre cele doua (gode si mcornel) la audi merg putin mai mari decat la passat (in general, nu vb de astea de 10cm), permite fundul masinii

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!